Permainos – jau netrukus: štai kur ir kada privaloma turėti kaukę

Grįžta privalomos veido kaukės: nuo šeštadienio jas visiems dėvėti būtina uždarose viešose vietose, parduotuvėse, autobusuose, prekybos centruose. Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė. Tiesa, kaukių nebūtina dėvėti kavinėse, restoranuose, valgyklose bei ten, kur ji gali trukdyti gauti paslaugą.

Augant Covid-19 atvejų skaičiui grįžta ne tik asmens apsaugos priemonės, bet ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris po pokalbio su Prezidentu sutrumpino savo atostogas. Tiesa, kol kas grįžti nusprendė tik penktadieniais.

Nors gatvėse absoliuti dauguma gyventojų vaikšto be apsaugos priemonių, vieną kitą kaukę, respiratorių išvysti jau galima ir lauke. Nuspręsta – taip vėl dėtis kaukę nuo šeštadienio uždarose viešose vietose jau privalės visi.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuo šeštadienio grįžta privalomos kaukės uždarose patalpose

„Siekiant apsaugoti mūsų Lietuvos žmones nuo šio pavojingo viruso, siekiant apsaugoti mūsų ekonomiką, aiškiai siunčiant verslui ženklą, kad mes jų neuždarinėsime. Prašysime ir reikalausime visuomenės dėvėti kaukes“, – sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Kaukes reikės dėvėti autobusuose, troleibusuose, bei viešose uždarose patalpose, kur veikia vienokios ar kitokios paslaugos. Tai reiškia, kad dengti burną ir nosį reikės prekybos centruose, parduotuvėse. Tiesa, šiai taisyklei yra išimčių. Kaukė nebus būtina ten, kur ji trukdys.

„Konkretus galėtų būti pavyzdys kirpykloje barzdos kirpimas, pavyzdžiui, su kauke nėra įmanomas, tais atvejais kaukę būtų galima nusiimti. Tai yra tie patys kriterijai, kurie buvo naudojami ir anksčiau“, – kalbėjo energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Ši prievolė taip pat negalios restoranuose, kavinėse, sporto ir kultūros renginiuose, nes šiose vietose jau galioje atskiros taisyklės.

„Šiais atvejais yra nustatyti atskiri reikalavimai, tai yra pakankamai griežti reikalavimai atstumų ir tų reikalavimų turi būti laikomąsi. Taip pat bus griežtinama, prižiūrima šių reikalavimų laikymosi kontrolė“, – teigė Ž. Vaičiūnas.

REKLAMA

Kaukės sugrįžta nuo šeštadienio vien dėl to, kad verslas spėtų prisitaikyti prie pokyčių. Dauguma gatvėse kalbintų gyventojų pritaria privalomam kaukių dėvėjimui:

„Mano manymu, tikrai reikėtų. Nėra blogiau, tik geriau bus.“

„Pradėjau nešioti vėl, nes atrodo karantinas vėl atrodo prasidės iš naujo.“

„Žmonės nesisaugo, turime saugotis. Aš galvoju, kad reikia, nors tos kaukės nepadeda.“

„Reikia, bet, svarbiausia, kad uždarytų sienas, kad niekas neišvažiuotų, nebūtų koronų, mano nuomonė tokia.“

„Reikia, nes plinta gal ne pilnu tempu kaip prieš tai, o tai kaip kitaip apsisaugoti.“

„Lauke aišku nereikia, bet viduje kur daug žmonių tai tikrai.“

„Būtinai, kur uždarose vietose tai reikia. Aš turiu dabar, jeigu eisiu į parduotuvę, užsidėsiu.“

„Jeigu reiks tai ir dėvėsim, būtų aišku geriau, kad nereikėtų, bet yra taip kaip yra.“

„Šiaip iš tiesų nebesinori, bet aš kaip sakau, jeigu reikės užsidėsiu. Tikrai nebūsiu ta, kuri plėšosi.“

„Reikia griežtinti taip kaip buvo viskas, nes matot po 20-imt su virš atvejų kiekviena para, jaunimas, matot, ką daro, buriasi viešose vietose.“

Tačiau yra ir besipiktinančių:

„Ne. Aišku, nereikalingos.“

„Mūsų krašte čia sergančių nebuvo ir nėra, nežinau. Vasarą sudėtinga. Karšta, prakaitas bėga.“

Didėjantį susirūpinimą dėl augančių sergamumo rodiklių jaučia ir karštoji COVID-19 linija. Esą žmonės ir dažniau skambina, ir dažniau registruojasi  vizitams mobiliuosiuose punktuose.

„Paskutinėmis savaitėmis būdavo apie 2000, pirmadieniai visada gausesni – 3000. Dabar kas dieną sulaukiame apie 3000 skambučių. Matome, kad mobiliuosiuose stotelėse užimtumas yra didesnis negu būdavo prieš tai. Kiekvieną praktiškai dieną bent jau miestuose užpildomi visos laisvos vietos“, – kalbėjo Linijos koordinatorė Greta Beinaravičiūtė.

Karštosios linijos atstovai prašo gyventojų skambinti tik tada, kai yra jaučiami ligos simptomai. Esą žmonės vis dar pakrauna liniją ir pašalininiais klausimais dėl nedarbingumo pažymėjimų, vizų ir kitų problemų.

REKLAMA

Mobiliuosiuose punktuose norinčiųjų pasitikrinti eilės tįsta. Jaučiant simptomus gali tekti palaukti kelias dienas, o kartais net ir daugiau. Eilės ilgumas priklauso ir nuo simptomų rimtumo.

„Kiekviena diena yra vis kitokia. Gali būti diena, kai paskambinus į karštąją liniją tu negalėsi iš karto tą pačią dieną atlikti tyrimo, bet svarbu pasakyti, kad visi tyrimai dėl šios infekcijos atliekami ne tik mobiliuose punktuose, tai yra viena iš vietų, kur srautas yra labai didelis, tačiau visuomet yra alternatyva ir žmonės, kurie turi sunkių simptomų tikrai turi galimybę pasitikrinti nedelsiant ir kitose vietose“, – sako Vilniaus visuomenės sveikatos biuro atstovė Simona Bieliūnė.

Vyriausybė dar turėtų patikslinti nuo kokio amžiaus vaikai privalės nešioti kaukes, kokios baudos gresia už kaukių nedėvėjimą. Kartu su kaukėmis iš atostogų grįžtą ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris po pokalbio su Prezidentu, sutrumpino atostogas.

Nesiilsės penkias savaites, bet ir sugrįš ne iškart – tik savaite anksčiau nei turėjo. O iki tol dar atostogų metu darbe pasirodys kiekvieną penktadienį.


Rašyti komentarą...
A
Anonimas
2020-07-30 11:38:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiaip 99 proc piktinasi kaukėmis. Tačiau jums kaip ir visai žiniasklaidai liepta skelbti, parodyti, tik tuos kurie palaiko šią idėją, kad visuomenę nuteikti pozityviai.
Atsakyti
0

A
Analitikas
2020-07-30 11:44:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaukės, kaukės, kaukės...
O kuri kaukės pusė į kurią pusę priklausomai nuo situacijos... ?!! Klausimas labai rimtas !!! Šiuo klausimu net pats profesorius iš labai populiarios TV laidos SUSIMOVĖ !!! Laidos svečiams - profesoriams, panašu kad ši tema irgi - "misija NEĮMANOMA". Žurnaliūgos, šiuo klausimu irgi nepamirškite PATYLĖTI !!!
Atsakyti
-1

V
V
2020-07-30 11:39:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siekiat apsaugoti zmones nuo viruso tai ir grieztai pasienius tikrinkit kiek per lekija ivaziuoja is treciuju saliu jei kontrole yra opilna rusu baltarusu uzbeko ir dar is visur zmones mato ir druskininkuose ir birstone kodel kaip jie patenka ir dar sako kontroliuojama tik zodziais o ne veiksmais veikit ju zinot kaip plepalai atsibodo
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų