Koronavirusu susirgo vaikas, kuris lankėsi „Akropolio“ ledo arenoje: teko dezinfekuoti, bet neuždarė

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad koronavirusas buvo nustatytas vaikui, kuris lankėsi Vilniaus „Akropolio“ ledo arenoje. Po patvirtinimo, kad vaikas užsikrėtė, ledo arena ir jos prieigos buvo dezinfekuotos. Pranešė, kad ledo arenos nereikėjo uždaryti, nes nuo vaiko apsilankymo arenoje jau buvo praėjusi savaitė, kai gavo patvirtinimą, kad jis serga koronavirusu.

NVSC nurodė, kad susirgimo atvejis buvo nustatytas ir vaikui, kuris liepos 17 dieną nuo 8 val. 30 min. iki 13 val. lankėsi Vilniaus „Akropolio“ ledo arenoje. Apie tai patvirtino ir „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas.

„Vaikui, kuris lankė treniruotę Vilniaus „Akropolio“ ledo arenoje, COVID-19 liga diagnozuota 2020-07-22. Aplinkiniams pavojingas periodas buvo nuo 2020-07-17 iki 07-22. Vaikas 2020-07-17 dalyvavo treniruotėje Ledo arenoje.

Iki 2020-07-25 nustatyti 72 asmenys, galimai turėję sąlytį su sergančiuoju. Užsikrėtimo rizika buvo įvertinta kaip maža, tačiau dėl to, kad Ledo arenoje tą dieną buvo naudojamasi viena drabužine ir įrengtas vienas bendras san. mazgas, visiems, kurie apklausos metu patvirtino buvimą Ledo arenoje 2020-07-17 nuo 8 iki 13 val., paskirta saviizoliacija iki 2020-07-31.

Nebuvo pagrindo riboti Ledo arenos veiklą. Kontaktiniams, ypač tiems, kuriems iki 2020-07-25 pasireiškė peršalimo simptomai, buvo pasiūlyta kreiptis į Karštąją liniją dėl tyrimo atlikimo. Atgalinės informacijos dar nėra, tarp gautų teigiamų rezultatų kontaktinių asmenų iš Ledo arenos nenustatyta“, – komentavo NVSC.

Dezinfekavo ledo areną

„Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas tv3.lt atsakė, kad sužinojus, kad COVID-19 infekcija buvo nustatyta vaikui, lankiusiam treniruotes Vilniaus prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ ledo arenoje, nedelsiant kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).

REKLAMA

„Taip pat ėmėmės visų saugumo priemonių: užsakėme ir atlikome ledo arenos dezinfekciją, iškart su NVSC specialistais pasidalinome informacija apie ledo arenos nuomininkus ir vykstančias treniruotes bei apie situaciją iškart informavome ir pačius ledo arenos nuomininkus“, – teigė D. Mertinas.

Apie užsikrėtusį vaiką sužinojo praėjus savaitei nuo apsilankymo

Komunikacijos departamento vadovo žiniomis, koronavirusu sergantis vaikas iki liepos 17 dienos, penktadienio, lankė treniruotes ant ledo.

„Kiek žinome, simptomus pajuto pirmadienį, liepos 20 d., teigiamas testo atsakymas gautas liepos 22 dieną, trečiadienį.

Informaciją iš vaiko trenerių apie tai, kad treniruotes ledo arenoje lankiusiam vaikui nustatyta koronaviruso infekcija, gavome liepos 24 d., penktadienį, praėjus savaitei po paskutinio vaiko apsilankymo ledo arenoje.

Pasikonsultavus su NVSC specialistais, gavome informaciją, kad kadangi nuo paskutinio vaiko, kuriam identifikuota COVID-19 infekcija, apsilankymo jau praėjo savaitė, jokių papildomų priemonių imtis nereikia.

Visgi, kaip ir minėjome, savo iniciatyva vis tiek atlikome ledo arenos dezinfekciją. Šiuo metu neturime žinių, kad daugiau kartu su susirgusiu vaiku treniruotes lankiusių vaikų ar trenerių jaustų virusui būdingus simptomus“, – teigė D. Mertinas.

Pasak jo, galimam COVID-19 infekcijų valdymui yra visapusiškai pasiruošę, parengę atitinkamą planą ir jo laikosi. Paaiškėjus susirgimo atvejui, apie tai nedelsiant informuoja bei konsultuojasi su NVSC, imasi griežčiausių saugumo priemonių: tai yra, prireikus patalpos uždaromos, profesionaliai pagal griežčiausius reikalavimus dezinfekuojamos, žmonėms pateikiamos rekomendacijos bei suteikiama visa reikalinga pagalba.


Rašyti komentarą...
Įdomu
2020-07-29 13:36:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek dar užsikrėtė per tą savaitę, kol buvo nustatytas virusas? Tai jau antras atvejis Akropolyje... Karantinuotis reikia 2 sav., o čia per savaitę dingo, įdomu...
Atsakyti
-1

E
Evaldas
2020-07-30 09:40:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai, kad nelabai Akropolio valdžia į visą šią situaciją sureagavo! Po informacijos nebuvo uždaryta ledo arena! Nebuvo tuo metu dezinfekuojamos patalpos! Izoliuotis tik rekomendavo vos kelioms trenerems!
O ten VISIEMS buvusiems niekas nieko neliepe saviizoliuotis. Toje pačioje rubineje po to užsikrėtusio čiuožėjo ėjo rengtis ledo ritulio komanda. Visi kiti buve masiniam treneriai, sportininkai - izoliuoti nebuvo! Budinčios kurios tuo metu dirbo toje vietoje - saviizoliacijoj nebuvo! Ejo i darba visas kitas dienas! Akropolio valdzia galimai buvo linkusi nuslepti visą šitą info.
Pro pirštus buvo į viską pažiūreta. Tiek akropolio, tiek sveikatos įstaigų...
Atsakyti
0

Z
Zuzana
2020-07-29 13:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nustokit visus kvailint
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų