Per Rusiją nusirito masinių protestų banga

Tūkstančiai žmonių dešimtyse miestų į gatves išėjo palaikyti Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno. Rusai nerimauja dėl Navalno gyvybės ir reikalauja, kad režimas leistų jį apžiūrėti medikams. Per protestus pareigūnai sulaikė apie 1800-us žmonių.

„Laisvę politiniams kaliniams“, – skanduoja Maskvoje susirinkę protestuotojai. Nors riaušių policija užtvėrė apylinkes aplink Kremlių ir kai kurias teritorijas miesto centre, čia vyksta didžiausia Aleksejaus Navalno palaikymo akcija.

Policija sako, kad į gatves Maskvoje išėjo apie 6000 žmonių, organizatoriai tvirtina, kad jų dešimt kartų daugiau, o nepriklausomi stebėtojai tikslina – sostinėje protestuoja iki 15 tūkstančių rusų.

Protestai taikūs, tačiau vaikyti demonstrantus ruošiasi šimtai pareigūnų. Dalis protestuotojų išeiti į gatves pabijojo, todėl demonstracija mažesnė nei ta, kuri Maskvoje vyko A. Navalną įkalinus.

Prie protestų Maskvoje prisijungia ir A. Navalno žmona Julija. Ir nors pagrindinė šių protestų priežastis – nerimas dėl A. Navalno gyvybės.

„Atėjau, kad A. Navalnui leistų gydytis ligoninėje, kad pas jį įleistų gydytojus ir tiesiog išlaisvintų žmogų“, – sako protestuotoja Valentina.

Priekaištų sąrašas Vladimiro Putinui ir jo režimui gerokai ilgesnis. Protestuotojai skanduoja, kad V. Putinas – žudikas.

„Atėjau čia dėl visko, pradedant A. Navalnu, baigiant antivalstybiniais įstatymais, kuriuos priėmė V. Putinas – pensijų reforma, chaosu, kurį jus sukėlė 1990-aisiais, kaip jis reagavo į Beslaną, kaip nuskandino Kurso. Tai – visas sąrašas“, – pasakoja protestuotojas Danil.

Sankt Peterburgo pareigūnai brutaliai sulaiko porą.

Ir tokių pavyzdžių – ne vienas. Režimo pakalikai žmones į automobilius grūda vieną po kito. Iš viso Rusijoje miestuose jie sulaikė apie 1800 A. Navalno rėmėjų, vien Sankt Peterburge daugiau nei 800-ai sulaikytųjų – jų gretose ir nuo vaikų atskiriamos mamos.

REKLAMA

A. Navalno bendražygės Kira Yarmyš ir Liubovė Sobol savo namuose areštuotos dar prieš prasidedant protestams. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis tai pavadino apgailėtinu veiksmu.

Protestai A. Navalnui palaikyti nuvilnijo per 29 Rusijos miestus. A. Navalno bendražygiai viliasi, kad masinės demonstracijos ir Vakarų valstybių dėmesys sukurs spaudimą režimui ir šis galiausiai leis A. Navalną apžiūrėti nepriklausomiems gydytojams.


Rašyti komentarą...
A
Aldas
2021-04-23 07:23:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai tuos protestuotojus reikia pastatyti i vieta
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų