REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per metus vidutinė alga Lietuvoje padidėjo 140 eurų į rankas ir kovą pasiekė beveik 1200. Vien minimali alga padidėjo 100 eurų. Tačiau žmonės skundžiasi, kad atlyginimų augimo nejaučia, mat infliacija dar didesnė.

Per metus vidutinė alga Lietuvoje padidėjo 140 eurų į rankas ir kovą pasiekė beveik 1200. Vien minimali alga padidėjo 100 eurų. Tačiau žmonės skundžiasi, kad atlyginimų augimo nejaučia, mat infliacija dar didesnė.

REKLAMA

Tiesa, nepaisant recesijos, šiemet ekonomistai prognozuoja algas padidėsiant dar dešimtadaliu, tačiau jau kitąmet augimas sulėtės.

„Indritus“ restoranas priklauso Panevėžio rajone kaimo parduotuvių ir restoranų verslą valdančiai bendrovei. Jos vadovė sako jau jaučianti artėjantį sunkmetį. Mažiau lankytojų, mažėja ir apyvartos. Įmonėje dirba apie 200 darbuotojų, daugiausia pardavėjų, kurie reikalauja vis didesnių algų, tačiau, anot direktorės, ne visi to nusipelnė.

„Nuo sausio 1, kaip visi, kėlėme algas, standartiškai, kiek prašė Vyriausybė, ir dar truputį daugiau. Tik gaila, kad yra vietų, turime mokėti algas, kurios neatspindi jų darbo rezultato“, – teigia „Indritus“ direktorė Vida Varnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak direktorės, nuo metų pradžios darbuotojams algas padidino po 150–300 eurų, priklausomai nuo pareigų, tačiau kada vėl išgalės padidinti, nesiima prognozuoti, esą paskolas duodantis bankas jas reikalauja mažinti.

REKLAMA

„Pirmiausia, ką rėkia bankas, duodamas paskolą, tai mažink algas. Čia paradoksas gyvenimo. Algos sudaro labai didelę išlaidų dalį“, – tvirtina V. Varnaitė.

„Sodra“ skelbia, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius algos Lietuvoje toliau didėjo. Vidutinis atlyginimas kovo pabaigoje siekė 1913 eurų popieriuje, tai yra 1192 eurus į rankas ir buvo 40 eurų į rankas didesnis. Per metus vidutiniškai atlyginimai šalyje padidėjo 140 eurų į rankas.

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, priklausė, kokiame ekonominiame sektoriuje žmogus dirbo. Yra sektorių IT, ryšių, pajamos per metus galėjo padidėti ir iki 300 eurų į rankas. O dirbę apdirbamojoje gamyboje ir prekyboje pajamos 100 eurų padidėjo“, – teigia „Sodros“ atstovė Kristina Zitikytė.

Tačiau žmonės skundžiasi, kad palyginti su didžiule tebesitęsiančia infliacija tokio algų padidėjimo toli gražu nepakanka:

„Kainos aukštos, produktų, mokesčių, pragyvenimo kokybė prastėja tikrai.“

„Nepajaučiau, kad kažkas kiltų.“

„Tikrai žmonės per mažai uždirba, tam tikruose sektoriuose tikrai. Yra žmonių, kurie mažai uždirba 700–800 eurų, o viskas brangsta.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministrė Monika Navickienė mėgina įpūsti optimizmo, kad algos šiemet ir kitąmet toliau didės. Vyriausybė siūlo, kad minimali alga kitąmet būtų dešimtadaliu didesnė negu šiemet ir siektų 710 eurų į rankas.

„Dabartiniame siūlyme MMA kyla 10 proc. svarbiausias argumentas, kad dėl jo susitarė profsąjungos ir darbdaviai. Tai kompromisas, nekvestionuoju jo, kai sudėtingomis ekonominės sąlygomis pavyksta pasiekti sutarimą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

REKLAMA

Profesinės sąjungos vyriausybės planui kitąmet didinti minimalią algą pritarė pro sukąstus dantis, mat baiminasi, kad toks padidinimas toli gražu nekompensuos darbuotojų patirtų infliacijos praradimų.

„Labiausiai smogė žmonėms, kurie uždirba mažiausius atlyginimus. Padidėjimas tikrai neatspindi žmogaus poreikių“, – tvirtina profsąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas.

Šiemet smukus Lietuvos bendrajam produktui santūriai algų kėlimo galimybes prognozuoja ir ekonomistai.

REKLAMA

„Tikimės, kad šiemet darbo užmokestis turėtų kilti 11 proc., o kitais metais nebebūti dviženklis, augimas siekti 8 proc.“, – teigia ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.

Ekonomistai mėgina raminti, kad lėtėjantis algų kilimas vyks kartu su mažėjančia infliacija, tad esą perkamoji gyventojų galia nebesitrauks.

Tv3 ir vėl seka pasakas. Melagis melavo, per tiltą važiavo...
lietuviska,dazniausiai valstybine imone-direktorius gauna 10.000,du pavaduotojai po 5000,buhaltere 3000 , 10 darbininku ,kurie dirba-po 800.sumuojam -bendrai gauna 31000.tai vidurkis-2200 kiekvienam.tai ko tie darbininkai nepatenkinti?dvieju tukstanciu mazai?vot ir kaip tokiems besociams darbininkams geroves valstybe sukurt?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų