Per gaisrą Trakuose sudegė pastatas su vaikų klubui priklausančiu turtu: „Nuostoliai labai dideli“

Buvusiam merui Artūrui Zuokui priklausančiame Trakų jachtklube kilo didžiulis gaisras – sudegė pastatas su vaikų klubui priklausančiu turtu: apie 20 didesnių ir mažesnių vaikų laivų, kitas inventorius. Gaisro aplinkybės neaiškios: žmonių pastate nebuvo, gaisrą pirmieji pastebėjo kiek toliau jachtoje nakvoję žmonės. Nuostoliai didžiuliai – vien viduje laikyta turto už 50 tūkstančių eurų.

Liepsnas Galvės ežero pakrantėje vakare prieš devynias užfiksavo liudininkai: virš jachtklubo pakilęs liepsnų stulpas, dega prie ežero stovintis pastatas – medinis elingas. Gavę pranešimą apie gaisrą, atskubėjo ugniagesiai. Visas pastatas su laivais skendėjo liepsnose.

Dėl karščio iš pat pradžių ugniagesiai ir negalėjo prieiti prie degančio pastato. Be to, ugniagesiams teko pjauti užrakintus vartus į jachtklubo teritoriją.

„Gautas pranešimas, kad Trakuose, Žemaitės gatvė 3, dega jachtklubo pastatas, atvykus pastatas degė atvira liepsna, atvyko pirma dvi autocisternos, buvo įvesti 3 b švirkštai, buvo pasitelktos dar dvi autocisternos. Iš viso buvo 11 ugniagesių. Pastatas atvykus degė atvira liepsna.“

Žinia apie gaisrą jachtklube sklido žaibiškai: atvažiavo ir buriuotojai. Sudegė tik vienas pastatas ir keli šalia buvę laivai. Buriuotojai traukia ant kranto paliktus laivus toliau nuo gaisravietės. Sudegė apie  20 vaikų laivelių – optimistų, kitokių nedidelių jachtų ir du trenerių kateriai.

„Čia Vilniaus buriavimo mokyklos inventorius buvo, visas inventorius. Visi laivai, visos burės, aprangos, viskas čionais buvo. Ir viskas, viskas sudegė.“

Žmonės sako, kad viduje vakare žmonių neturėjo būti. Gaisrą pastebėjo jachtoje nakvoję buriuotojai.

„Čia apsaugos nėra, nieko nesaugoma, tiesiog turėjo būti tuščias pastatas, o kas buvo – kol kas neaišku. – Medinis pastatas? – Taip, senas medinis pastatas, buvo, žinoma, elektra, o nuo ko, kas kaip – niekas nieko nežino.“

Neatmetama ir padegimo versija. Nuostoliai milžiniški – vien viduje buvęs turtas vertas apie penkiasdešimt tūkstančių eurų. Viduje buvęs turtas buvo nedraustas, pirminiais duomenimis, nedraustas ir pastatas. Jachtklubo teritorijoje yra daugiau pastatų, sudegė tik tas, kuriame laivus ir inventorių laiko vaikų klubas.

„Oi dideli nuostoliai. Laivai čia ir privatūs buvo, laiveliai vaikų, ir mokyklos laivai buvo – tai čia nuostoliai labai dideli.“

Visgi gaisras galėjo kilti ir dėl netvarkingos elektros instaliacijos. Žalgirio jachtklubo teritorijoje esantys pastatai labai blogos būklės, savininkas jų negali net remontuoti, nes Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija atsisakė išduoti leidimą rengti sklypo formavimo ir pertvarkymo  projektą. Parko direkcija siekia, kad pastatų šioje vietoje išvis neliktų. Jachtklubą valdo Artūras Zuokas, jo valdomos įmonės ir sporto draugija „Žalgiris“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų