Paskelbus nuosprendį dėl Floydo nužudymo prabilo ir JAV prezidentas

Jungtinėse Amerikos Valstijose baigėsi jau istorine vadinama beginklio afroamerikiečio Georgo Floydo nužudymo byla. Devynias su puse minutes keliu prie žemės jį prispaudęs ir taip uždusinęs policijos pareigūnas pripažintas kaltu dėl žmogžudystės. Paskelbus sprendimą gatvėse švęsti puolė minios žmonių. O apie palengvėjimą dėl tokio tesimo sprendimo prakalbo ir šalies prezidentas Joe Bidenas.

Džiaugsmas ir palengvėjimo ašaros liejasi Mineapolyje, teismui paskelbus, kad buvęs miesto policininkas Derekas Chauvinas kaltas dėl afroamerikiečio George’o Floydo nužudymo jo sulaikymo metu. Po tris savaites trukusio ir visos šalies dėmesį prikausčiusio bylos nagrinėjimo, 12 prisiekusiųjų prireikė vos 11 valandų priimti sprendimą. Jį išgirdę kai kurie sunkiai valdė savo emocijas, o Floydų šeimos advokatas tai pavadino istorine pilietinių teisių pergale.

„Paskelbus verdiktą, man nuo tarsi nuo pačių kažkas nuėmė svorį. Žinoma, darbas dar nebaigtas. Dar reikia daug padaryti, tačiau šiandien juodaodžiai gali didžiuotis ir švęsti“, – sako Mineapolio gyventoja Semhra Solomon.

Dėl neva bandymo atsiskaityti padirbta 20 dolerių kupiūra sulaikymo metu devynias minutes ir 29 devynias sekundes prie žemės keliu Georgą Flaydą laikęs ir taip jį mirtinai uždusinęs D. Šovinas teismo nuosprendžio klausė be jokių emocijų. Jis pripažintas kaltu dėl visų trijų jam pateiktų kaltinimų: antrojo laipsnio žmogžudystės, trečiojo laipsnio žmogžudystės ir nužudymo dėl neatsargumo. Jam gresia ilgi dešimtmečiai kalėjime, tiesa bausmės paskelbimo dar laukiama.

Dėl sprendimo triumfuoja tiek tūkstančiai judėjimo „juodųjų gyvybės svarbios“ rėmėjų, tiek ir G. Floydo šeima. Brutalus nužudymas protestus ir net riaušes dėl rasinės nelygybės išprovokavo tiek Amerikoje, tiek už jos ribų.

„Žmogau, jaučiu palengvėjimą, kad pagaliau galbūt galėsiu išsimiegoti. Daugelį dienų meldžiausi, tikėjau ir prašiau likimo, kad jis būtų pripažintas kaltu“, – pasakoja Georgo Floydo brolis Philonise Floyd.

REKLAMA

Georgo Floydo šeimai paskambinęs Joe Bidenas pareiškė, kad dėl sprendimo taip pat jaučia palengvėjimą, tačiau pridūrė, kad reikia dar daug pastangų įveikti šalį kamuojančias rasinės nelygybės problemas.

„Negaliu kvėpuoti. Tai buvo paskutiniai Georgo Floydo žodžiai. Negalime šiems žodžiams leisti mirti su juo. Privalome juos girdėti nuolat. Negalime nuo jų nusisukti. Turime galimybę šią šalį pakeisti teigiama linkme“, – teigia prezidentas Joe Bidenas.

Tačiau įtikinti amerikiečius, kad šalis saugi visų rasių ir tautybių amerikiečiams lengva nebus. Skeliant nuosprendį Georgo Floydo byloje Ohajo valstijoje pareigūnai ramindami buitinį konfliktą nušovė 15-metę juodaodę. Policijos įraše matyti kaip globos namuose gyvenanti paauglė kilus konfliktui su kitais gyventojais juos puola rankoje laikydama virtuvinį peilį. Peršauta mergina buvo nugabenta į ligoninę, tačiau netrukus jos gyvybė užgeso.


Rašyti komentarą...
D
Domas
2021-04-22 03:40:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada pradės teisti juodaodžius dėl baltųjų nužudymu ,prievartavimu,plėšimų,padirbtų pinigų platinimo, narkotikų pardavimo ,veltėdžiavimo.
Atsakyti
0

R
Romcia
2021-04-22 07:01:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvailys nepalaiko savo policijos, ar neprimins jie kai reiks saugoti baltuosius rūmus nuo negrų?
Atsakyti
0

S
Senis
2021-04-22 09:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Amerikoje nebus atstatyta istorinė teisybė kol nebus grąžinti visi negrai į savo istorinę tėvynę Afriką kitaip jie nenurims jie labai pasiilgo palmių .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų