Floydo nužudymo byla: prisiekusieji jau tariasi dėl nuosprendžio

Jungtines Valstijas prikausčiusios afroamerikiečio Džordžo Floido nužudymo bylos nagrinėjimas artėja prie kuliminacijos. Prisiekusieji pradėjo tartis dėl verdikto. Tuo metu Mineapolyje ir kituose šalies miestuose renčiamos policijos barikados ir stiprinama apsauga laukiant masinių protestų.

Sprendimas dėl policijos pareigūno 9 minutes ir 29 sekundes keliu smaugto ir galiausiai uždusinto Georgo Floydo nužudymo bus paskelbtas netrukus, tačiau Mineapolio gatves jau drebina šūkiai reikalaujantys pažaboti rasinę nelygybę.

Tris savaites klausę 40-ties įvykio liudytojų ir ekspertų komentarų, 12 prisiekusiųjų pradėjo verdikto svarstymą. Jie ir nuspręs ar pripažinti buvusį Mineapolio policininką Dereką Chauvino kaltu dėl visą šalį šokiravusio Georgo Floydo nužudymo. Jeigu bus pripažintas kaltu dėl visų trijų jam pateiktų kaltinimų, jam gresia iki 40-ties metų kalėjimo.

„Tai nebuvo policijos darbas; tai buvo žmogžudystė. Kaltinamasis yra kaltas dėl visų trijų kaltinimų, visų jų. Ir nėra jokio pasiteisinimo“, – sako kaltintojas Steve'as Schleicheris.

Visgi buvusio policijos pareigūno advokatai iki pat bylos nagrinėjimo pabaigos tvirtina, kad jų ginamasis dirbo pagal numatytą policijos tvarką ir taip, kaip buvo apmokytas elgtis panašiose situacijose, tad kaltas nėra.

„Kiekvienas protingas pareigūnas puikiai suprastų, kad net ir su antrankiais ponas Floyd’as savo kūno jėga ir kojomis galėjo įveikti visus tris jį laikančius pareigūnus“, – pasakoja kaltinamojo advokatas Ericas Nelsonas.

Laukiant verdikto teismo rūmai jau panašėja į tvirtovę. Juos supa barikados su spygliuota viela ir saugo nacionalinė gvardija. Pernai Georgo Floydo nužudymas išprovokavo didžiulius protestus, kurie nusirito net tik per Jungtines Valstijas, bet ir Europos sostines, tarp jų ir Vilnių. Tad nepaisant koks bus verdiktas miestai visose Jungtinėse Valstijose ruošiasi galimiems neramumams.


Rašyti komentarą...
X
Xxx
2021-04-21 00:47:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gražiai iš nusikaltėlio ir degrado narkomano, didvyris padaromas.
Atsakyti
0

a
advokatas
2021-04-21 01:00:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunkus sprendimas laukia prisiekusiuju.Rasizmui neturi buti vietos ,bet mes esame Lietuvoje. Visi atsakymai arba dalis ju bus teismo verdikte. Gerai, kad Amerika ta supranta. Juodaodziai irgi turi viska gerai pasverti. Istatymu visi turi laikytis vienodai . Taip jau yra visose salyse. Pries istatyma visi lygus . Taskas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų