Paskelbta Trumpo apkaltos tyrimo ataskaita: juodu ant balto – ne prezidento naudai

Dar vienu žingsniu arčiau apkaltos. Atstovų rūmai paskelbė kelių šimtų puslapių prezidento Trumpo apkaltos tyrimo ataskaitą. Joje aiškiai juodu ant balto parašyta, kad dėl asmeninių tikslų Trumpas darė spaudimą Ukrainos prezidentui ir kaišiojo pagalius į ratus, kai buvo pradėtas jo galimai neteisėtų veiksmų tyrimas.

Tai – galutinė, 300 puslapių Donaldo Trumpo apkaltos tyrimo ataskaita. Ją po liudininkų klausymų paskelbė Atstovų rūmai, kuriuose dominuoja demokratai. Rūmų žvalgybos komiteto pirmininkas Adamas Schiffas sako, kad įrodymai, jog prezidento elgesys buvo netinkamas yra pribloškiantys, tad šis dokumentas neabejotinai taps pagrindu pareikšti jam oficialius kaltinimus.

Vienas jų – dėl spaudimo surinkti kompromituojančios medžiagos prieš potencialų savo varžovą per kitų metų prezidento rinkimus Joe Bideną ir jo sūnų. Anot ataskaitos, D. Trumpas leido suprasti Ukrainai, jog ji gaus karinę Amerikos pagalbą, o naujasis jos prezidentas Volodymyras Zelenskis galės asmeniškai susitikti su D. Trumpu tik tuo atveju, jeigu Kijevas pradės minėtus, politiškai motyvuotus tyrimus prieš Bidenus.

„Šioje ataskaitoje aprašoma schema, kuria naudodamasis Jungtinių Valstijų prezidentas mėgino priversti su Rusija kariaujančią sąjungininkę Ukrainą atlikti nešvarų darbą. Donaldas Trumpas užkirto kelią oficialiems susitikimams, pavyzdžiui, Baltuosiuose rūmuose. Taip pat sustabdė šimtų milijonų dolerių karinę pagalbą, kad jėga priverstų atlikti du tyrimus, kurie, jo manymu, galėjo padėti jo perrinkimo kampanijoje“, – sako žvalgybos komiteto pirmininkas Adam Schiff.

Ataskaitoje taip pat pabrėžiama, kad D. Trumpas aktyviai trukdė Kongresui vykdyti apkaltos tyrimą, ne kartą atsisakė pateikti dokumentus tyrėjams, draudė liudytojams duoti parodymus ir grasino nepaklususiems. Pats D. Trumpas pradėtą tyrimą ne kartą vadino raganų medžiokle, o tyrimo iniciatoriams ir toliau kliūna.

REKLAMA

„Manau, Adamas Schiffas yra išprotėjęs žmogus. Jis užaugo kompleksuotas dėl daugybės priežasčių ir tai yra akivaizdu. Jis yra nesveikas ir meluoja. Jis sukūrė mano pokalbius su Ukrainos prezidentu“, – teigia JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Metų pabaigoje Atstovų rūmai turėtų balsuoti dėl apkaltos D. Trumpui. Kadangi juose dominuoja D. Trumpo oponentai demokratai, tikėtina, kad kliūčių čia nebus. Po to dėl apkaltos apsispręsti turės dar ir Senatas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų