Pasivažinėjimai baigiasi tragiškai: žmogus žuvo įlūžus keturračiui, rastas įšalęs „Volvo"

Žiemos pramogos gali baigtis ir tragiškai. Dviejų vyrų bandymas pervažiuoti ledu padengtą kūdrą keturračiu baigėsi vieno žūtimi, kitas ligoninėje – komos būsenoje. O Panevėžio rajone automobiliu Volvo" ledu per karjerą važiavę ir įlūžę asmenys išsigelbėjo, tačiau nuo atsakomybės neišsisuks – pareigūnai paliktame ir jau įšalusiame automobilyje rado asmeninių daiktų ir dokumentus. 

„Aš buvau kambaryje ir man anūkėlė pasakė, babyt, ateik, vandeny prūde kažkas yra. Ir aš pribėgau prie lango ir pamačiau, kad ledas įlūžęs. ir iškart supratau, kad ten tie žmonės yra įlūžę. Bes aš iš balso girdėjau, kad keturratis važiuoja“, – sako sodybos šeimininkė Vida Virkietienė.

„Barzdą skutausi, girdžiu, kad birbia keturratis. Sakau, eisiu lauk pažiūrėt. Išėjau laukan, iš to sklepo, žiūrui eketėje du žmonės duodasi“, – pasakoja sodybos šeimininkas Romas Virkietis.

Taip apie įvykį Telšių rajone pasakoja jo liudininkai. Moteris pirmoji puolė į pagalbą dviem vyrams su keturračiu, kai šie įvažiavo į nedidelę kūdrą, iškastą prie namo. Labai tamsu dar nebuvo, tad greičiausiai 58 ir 56 metų vyrai jį pervažiuoti sugalvojo sąmoningai, tačiau įpusėjus ledas įlūžo ir abu vyrai atsidūrė lediniame vandenyje.

„Pasiėmiau tą vandens žarną, išplėšiau iš žemės, ir bijodama lipt ant to ledo, pasiėmiau lentą. Nes, sakau, pati, kad neįlūžčiau į tą ledą“, – teigia sodybos šeimininkė Vida Virkietienė.

Atbėgus gelbėti šeimininkė pamatė, kad skęsta jos vyro brolis ir šalia gyvenantis kaimynas. Metusi vyrams gelbėjimo priemones moteris matė, kad kaimyno jėgos visiškai išsekusios.

„Bet tas žmogus, jau nebegalėjo, nebeturėjo jėgų įsikibti. Ir mano akyse jis skendo, skendo ir nuskendo“, – kalbėjo V. Virkietienė.

Moteris dar bandė šaukti, kad bandytų ištraukti kaimyną.

„Aš dar jam liepiau, kad ieškotų su ranka. Sakau, čia Virgis, ieškok Virgio, sakau, tam vandeny užgriebk už drabužių ar ko, neleisk nuskęst jam. Su viena ranka griebė, su kita, bet nebeužgriebė jo“, – sako V. Virkietienė.

REKLAMA

Atskubėjęs šeimininkas padėjo žmonai ištraukti brolį.

„Aš invalidas, nieko taip nepadirbsiu. Bet aš į galą atsiguliau ant tos žolės, vis tiek jau svoris vyriškas, dviejų neįtrauks. Tas brolis pasidėjo koją ant šono, koją išmetė – ištraukėm“, – pasakoja sodybos šeimininkas Romas Virkietis.

Nors tik ištrauktas vyras buvo sąmoningas ir kalbėjo, vėliau jo būklė pablogėjo, jis buvo išvežtas į ligoninę.

„Kol sėdėjo, gerai, atsikėlė, pradėjo vemti, pykinti, širdį, dar atsikosėjo kažkuo. O dabar ligoninėje komos būsenoje guli“, – teigia R. Virkietis.

Kaimynai nežino, nei kuriam iš jų jis priklausė, nei kur ar kodėl du bičiuliai susiruošė taip ekstremaliai pasivažinėti. Ugniagesiai šią transporto priemonę iš vandens ištraukė tik šiandien.

„Tas ledas buvo apie kokių 5 cm storio, mes nematavom, bet jei komentuoti, tai keturratis kažkur 20 metrų nuo kranto nuvažiavo tuo ledu ir įlūžo į eketę“, – kalbėjo Ugniagesių atstovas Raimundas Šakinis.

„Neprotinga dabar tokiu laiku, kai nėra tas ledas užšalęs, daryti tokius pasivažinėjimus ir panašiai, tikrai, kad netoleruotina“, – sako R. Šakinis.

Nelaimė po „Volvo“ pasivažinėjimo

Nelaime baigėsi „Volvo“ pasivažinėjimas plonu ledu. Apie Naurašilių tvenkinyje, netoli Sujetų kaimo, Panevėžio rajone, iki pusės panirusią ir užšalusią mašiną tarnyboms pranešė pilietiškas žvejys.

Panašu, kad „Volvo“ vandenyje galėjo atsidurti dar išvakarėse ar naktį, mat aplink automobilį jau buvo susiformavęs nemažo storio ledas. Atvykus tarnyboms automobilis rastas tuščias, nors iš atidarytų vairuotojo pusės ir užpakalinių keleivio durelių matyti, kad kažkieno įlūžus suspėta išlipti ir pasprukti. Apie nevykusį vairuotojo mėginimą pasivažinėti karjero ledu išduoda ir vėžios.

Ugniagesiai panaudoję pjūklą išpjovė ledą, kad galėtų ištraukti Volvo į krantą. Ištempus automobilį paaiškėjo, kad ji su olandiškais numeriais.

REKLAMA

„Vairavusių asmenų ir savininkų automobilio nerado vietoje, buvo iškviesti gaisrininkai, kurie ištraukė automobilį. Rasta asmeninių daiktų, pagal kuriuos galima nustatyti, kam priklauso šitas automobilis. Kadangi aplinkybės tikslinamos, tai šiuo momentu pradėtas tyrimas dėl eismo įvykio“, – sako Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Po kruopščios apžiūros policija aptiko ir mašinos dokumentus, bei sudaužytą telefoną. Pareigūnai tiki, kad tai padės nustatyti vairuotoją arba bent mašinos šeimininką.

Važinėti ant užšalusių vandens telkinių draudžiama – už tokį pažeidimą gresia iki 144 eurų bauda. Be to, už pavojingą vairavimą vairuotojams gali sulaukti ir baudos iki 230 eurų, o už chuliganišką vairavimą net iki 550 eurų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-15 06:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai yra debilai.Tokiu negaila.
Atsakyti
-1

O
Once
2020-12-15 00:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvailiui proto neikresi...
Atsakyti
-1

V
Valdas
2020-12-15 04:49:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne aptvertas prūdas. Jeigu kokia brazauskienė į Kristų, žmonės basi liktų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų