Pasipiktino skiepų autobuso darbu: „Stovėk dvi valandas kaip beprotis ir tavęs vis tiek nepaskiepys“

Valdžia sako, kad žmones skiepytis prišaukti sunku, bet prie Vilniaus Kalvarijų turgaus – paradoksas. Susirinkusi eilė žmonių niršta, kad laukti tenka kelias valandas, o specialistai sako, kad paskiepyti visų norinčių nespės, nes skiepų autobusiukas turi pajudėti į kitą vietą.

O štai Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per dvi savaites sergančiųjų COVID-19 skaičius padvigubėjo. O į ligos patalą gydymo įstaigose atsigula neskiepyti žmonės. 

„Jeigu manęs dabar nepaskiepys, nes aš atėjau specialiai, aš numirsiu, bet neateisiu daugiau. Tiek ir terūpi tai valdžiai. Stovėki dvi valandas kaip beprotis ir tavęs vis tiek nepaskiepys“, – piktinasi skiepo nesulaukusi gyventoja. 

Tokia skiepų drama užvirė sostinės Kalvarijų turguje, kur nuo ryto gyventojai ir turgaus prekeiviai gali pasiskiepyti nuo koronaviruso. Žmonės ne juokais įširdo, pyksta, kad tenka laukti eilėje, nors valdžia įnirtingai ragina skiepytis. Sako, kad naujai atėję skiepytis gali nesuspėti, mat skiepobusas 14 valandą jau turi išriedėti į kitą vakcinacijos vietą. 

„Juokingiau būti negali, šitokia tvarka ir jie nori, kad nebūtų susirgimų, kaip nebus, net autobusų neturi. Trūksta seselių pas mus? Aš paimčiau ir suleisčiau tą skiepą“, – sako kita gyventoja.

Kai kurie gyventojai pyksta ir ant tų žmonių, kurie iki šiol nepasiskiepijo nei viena doze ir tikina, kad tokiems asmenims reikia sankcijų.

„Manau, bausti reikia – ne skatinti. Pati geriausia paskata būtų – kažko neleisti, kažką uždrausti“, – teigia gyventojas. 

„Milijoną vakcinų laiko, netoli milijono sandėliuose ir niekas nenori. Jei griežčiau būtų paėmę, tai man atrodo, kad ir 75 procentai būtų paskiepytų“, – sako kitas.

Vakarų Lietuvoje ligoninėse daugėja žmonių

Tuo metu, kai vieni vakcinos laukia su nekantrumu, kiti vis dar vengia skiepytis. O medikai ligoninėse jau stebi liūdnas tendencijas. Į vienintelę kovidinę ligoninę Klaipėdos ir Tauragės apskrityse per maždaug dvi savaites atvežama dukart daugiau pacientų nei anksčiau.

REKLAMA

Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl gyvybės kovoja 23 koronaviruso pacientai, iš jų – 3 reanimacijos skyriuje. Ten gydosi ir trisdešimtmečiai, ir šešiasdešimtmečiai, o kai kurių būklė itin sudėtinga.

„Serga neskiepyti, skiepytų serga labai nedaug. Reanimacijos skyriuje guli tik neskiepyti ir miršta tik neskiepyti“, – teigia gydytojas Vinsas Janušonis.

O kartu su augančiais koronaviruso pacientų skaičiais, fiksuojamos ir naujos žmonių mirtys.

„Turėjome vieną užvakar ir vieną vakar. Tai iš tikro amžiaus jie yra – vienas virš 80, kitas beveik 80 ir turintys daug gretutinių ligų“, – sako V. Janušonis.

Statistika liūdna, mat į viršų ir toliau kopia koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičiai. Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 193 nauji COVID-19 atvejai. O šalies žemėlapyje raudonuoja vis daugiau savivaldybių Prie Klaipėdos miesto, Šilutės rajono, Rietavo prisijungė ir raudona spalva nusidažė Kretingos rajono ir Palangos miesto savivaldybės. Susirgimų rodiklis 100 tūkstančių gyventojų per pastarąsias dvi savaites jau peržengė 100 atvejų.

Epidemiologai šalyje fiksuoja keliasdešimt aktyvių koronaviruso protrūkių.

„Šiuo metu mes turime 26 aktualius protrūkius ir net 11 iš jų yra būtent Klaipėdos regione registruoti. Tai akivaizdu, kad protrūkių plitimas tiesiogiai gali būti susijęs su tais dažnesniais kontaktais ir susibūrimais“, – sako vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

O Santaros klinikų Infekcinių ligų centro priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetika tikina, kad net ir atsigulę į ligos patalą žmonės vis dar kalba apie vakcinų nenaudą: „Susiduriame su tokiais, yra tų žmonių, kurie skeptiškai žiūri į vakcinacijos visą procesą. Nežinau, kokios jų mintys, kas juos pastūmėjo šita linkme.“

Ir tokių skeptikų daugybė ne tik ligoninių palatose, bet ir eilėje prie vakcinos. Kai kurie Varėnoje „Janssen“ skiepų laukiantys žmonės sako, kad čia juos atvarė per prievartą. O paklausus, kas taip padarė, šie atšauna: „O tai ką, nesiskiepysi be darbo liksi, eiti prie konteinerių?“

Siekiant nuo koronaviruso paskiepyti kuo daugiau žmonių, sostinėje skiepobusai išriedėjo kuo arčiau gyventojų ir darboviečių. Stoties rajone skiepijasi ne tik šio rajono gyventojai, bet ir dirbantys Lietuvos geležinkelių darbuotojai.


Rašyti komentarą...
J
JO
2021-07-22 21:32:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
rašo serga 80m.tai tokio amžiaus ar skiepysies ar nesiskiepysi jau tas pats
Atsakyti
-11

J
Janina
2021-07-22 22:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdzia treniruoja zmones paklusnumo kaip bezdziones.
Stovesite ir 6 valandas Jeigu noresite gauti darba ar kitas garantuotas zmogaus teises.
Atsakyti
-4

L
Leon
2021-07-22 21:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas nuo skiepo pasikecia niekas nieko nezino
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų