Pasienyje patikrai sustabdytas lietuvis neslepia: važiavo apsipirkti, jei pritrūktų maisto Lietuvoje

Šalies pasieniuose dėl koronaviruso sustiprinta keliaujančiųjų kontrolė. Stabdomi tiek į Lietuvą įvažiuojantys, tiek išvažiuojantys asmenys. Didžiausias dėmesys skiriamas grįžtantiems iš Italijos, kur nustatytas viruso židinys. Tokie žmonės registruojami, kad prireikus – būtų lengvai surandami.

Lietuvos – Lenkijos pasienyje pareigūnai sustabdė Pasvalio rajono gyventoją Gediminą. Pasienyje, dėl koronaviruso sustiprinta kontrolė tiek išvažiuojančių iš Lietuvos, tiek įvažiuojančių į šalį. Sustabdytas vyras grįžo iš Italijos. Pasieniečiai vyro klausinėja, ar nepablogėjo sveikata ir kuriame konkrečiai regione jis buvo.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasienyje stiprinama patikra

„Pietinėje, link Sicilijos. Aš kitu pakraščiu. Šiaurine tik 200 kilometrų pravažiavau“, – sako Pasvalio rajono gyventojas Gediminas.

Gediminas sako, kad tik įvažiuojant į Lietuvą sustabdė pareigūnai dėl koronaviruso:

„Niekas nestabdo, judėjimas didžiausias. Sakau, gal kolonėlėse mažiau žmonių bus. Pilna lengvųjų, fūrų, visko.“

Visuose Lietuvos pasieniuose pareigūnai sustiprino keliaujančiųjų patikrą. Pasieniečiai žmonių klausinėja, kur ar iš kur keliauja. Važiuojantiems iš Italijos, kur nustatytas viruso židinys, duodami lankstinukai su informacija, ką daryti pasijutus blogai. Tokie asmenys ir registruojami:

„Šiaip tai nejauku, iš tikrųjų, nejauku. Nu ką, bet neišvengsim šito.“

Pareigūnai stabdo tiek lengvuosius automobilius, tiek krovininius, tiek autobusus. Pasieniečiai sustabdo marijampoliečio mašiną. Vyras grįžo apsipirkęs Lenkijoje, Suvalkuose. Jis neslepia, kad važiavo apsipirkti, jei kartais Lietuvoje pritrūktų maisto:

„Turėtų nekelti panikos, bet šiek tiek kelia. Matyt, kaip žmonės elgiasi, kad tuštėja lentynos, tai šiek tiek sunerimau ir reikėjo pasipildyti atsargas, kad šeima būtų užtikrinta ir komfortabiliai gyventų, jei kažkas pasidarytų Lietuvoje.“

Marijampoliečio bagažinėje – greitai negendantys produktai:

„Ryžiai, makaronai, vanduo. Tokie įprasti dalykai kasdienai.“

Šiandien pasienyje dirba tik pareigūnai. Tačiau netrukus į pagalbą bus pasitelkta ir kariuomenė. Didžiausias dėmesys bus skiriamas grįžtantiems iš tų šalių, kur nustatyti koronaviruso židiniai. Žmonės bus apklausiami, paimami kontaktiniai duomenys.

REKLAMA

„Žmonės gali grįžti iš tos pačios Italijos ir automobiliu, ne tik lėktuvu. Tikrai raginame, kad žmonės paliktų savo kontaktus, nesvarbu, kokiu keliu jie parvyksta, nes tai yra jų pačių interesas. Kad su jais būtų reguliariai susisiekiama, kad jų būklė būtų stebima“, – pasakoja Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Keliaujantys sutinka, kad prevencija – reikalinga. Tačiau daugelis sako, jog jaučiasi ramūs. Štai šis vyras keliauja irgi į Suvalkus apsipirkti. Paklaustas ar pirks apsaugos ar dezinfekcijos priemonių, sako, jog nemato reikalo:

„Tikrai ne. Manau, kad nereikalinga. Na, tai kas, kad šluoja. Sako, kad tos kaukės nepadeda, tai kam jas pirkti. Paniką skleidžia ir viskas. Aš ramus kol kas.“

Lietuviams sugriežtinus kontrolę, kaimynai lenkai kol kas tokių priemonių nesiima.


Rašyti komentarą...
R
Ryta
2020-03-02 17:19:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jo rungtynių reikia, visko reikia, o kaip lietuva be viruso,. Kuo daugiau visi visur lakstys po pasauly tuo greičiau ysigysim ta virusą
Atsakyti
0

A
Aris
2020-03-02 16:07:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogelis apsipirko, ryžiai iš Kinijos, makaronai iš Italijos. Nieko gero
Atsakyti
-2

A
As
2020-03-02 17:40:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar as visiska debile, nesuprantu kokia nauda is tos registracijos kai ivaziuoja ir sliauzioja pi visur....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų