Plaukimo baseine Tokijuje ketvirtadienio rytą įvyko moterų 200 krūtine finalas, kuriame pagerintas pasaulio rekordas. Auksą jame iškovojo Pietų Afrikos plaukikė Tatjana Schoenmaker, kuri distanciją įveikė per 2 min. 18,95 sek.

Pirmus 100 metrų baseine pietų afrikietė pralaimėjo amerikietei Lilly King, tačiau antroje distancijos pusėje spurtavo ir finišą pasiekė pirmoji.

Sidabras atiteko Lilly King (2 min. 19,92 sek.), bronza – kitai amerikietei Annie Lazor (2 min. 20,84 sek.).

T. Schoenmaker ne tik pagerino pasaulio rekordą, kurį 2013 m. buvo užfiksavusi danė Rikke Moller Pedersen (2 min 19,11 sek.), bet ir perrašė savo šalies plaukimo istoriją.

Paskutinį kartą olimpiniame baseine šios šalies atstovė moteris auksą buvo iškovojusi prieš 25 metus Atlantos žaidynėse. Tąkart legendinė šalies plaukikė Penny Heyns triumfavo 100 ir 200 krūtine plaukimuose. Tai taip pat buvo pirmasis Pietų Afrikos aukso medalis Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Išnirusi iš vandens atletė pirmiausiai pažvelgė į varžybų švieslentę. Išvydusi savo pasiekimą ji pradėjo klykti iš džiaugsmo ir griebėsi už galvos.

Pati sportininkė po plaukimo paaiškino tokias savo emocijas.

„Kai pirmą kartą pažvelgiau į savo laiką elektroninėje švieslentėje, pamačiau 2 min 19 sek. (amerikietės L. King laikas) ir nežinojau, kad ten buvo ne mano laikas“, – kurizonę situaciją pripažino ji.

Įspūdinga kova finale ir plaukikės emocijos – naujienos viršuje.