Pareigūnai vis dar negali atsipūsti: Amsterdame pasipriešinimai, Izraelyje – šventės

Jungtinė Karalystė jau paskiepijo daugiau nei 20 milijonų žmonių ir pirmą kartą per šešis mėnesius nustatė mažiausią paros užsikrėtusiųjų skaičių. Tuo metu Izraelyje pareigūnams teko vaikyti pavasario šventę Purimą paminėti nusprendusius žydus, o olandai Amsterdame priešinosi komendanto valandai.

Dalis olandų nenori laikytis koronaviruso suvaržymų ir dėl to protestuoja sostinėje Amsterdame.

Protestuotojus piktina tai, kad šalies apeliacinis teismas pripažino, jog vyriausybė teisėtai įvedė komendanto valandą ir neviršijo savo įgaliojimų. Tad nors šie olandai ir nepatenkinti, suvaržymų jiems laikytis visgi teks.

Tuo metu Jungtinė Karalystė skelbia gerą žinią – pirmą kartą nuo rugsėjo šalyje per parą nustatyta mažiausiai naujų užsikrėtimo atvejų – kiek daugiau nei 6000. Šalies lyderiai sako, kad tai – dėl spartaus vakcinavimo. Iš viso Jungtinėje Karalystėje paskiepytų žmonių skaičius perkopė 20 milijonų.

Visgi kova su koronavirusu ten dar toli gražu nelaimėta. Šalies sveikatos ekspertams nerimą kelia braziliškoji atmaina. Brazilijoje mutavęs virusas jau pradėjo plisti Anglijoje ir Škotijoje, nors Jungtinė Karalystė ir užsidariusi nuo Brazilijos.

„Šį atmaina yra gerokai artimesnė Pietų Afrikos atmainai, su kuria kovojame pastarosiomis savaitėmis. Ieškome būdų kaip greitai testuoti ir ištirti besimptomius atvejus“, – sako vakcinavimo ministras Nadhim Zahawi.

O Vengrijos premjeras, kuris nuo koronaviruso skiepijasi kinų kurta vakcina „Sinopharm“. Taip Viktoras Orbanas siekia padidinti vengrų pasitikėjimą, mat skiepytis ja žmonės neskuba, o prieš mėnesį daryta apklausa rodo, kad ja skiepytis norėtų mažiau nei trečdalis vengrų, kai tuo tarpu Vakaruose pagamintomis skiepytųsi 84 procentai šalies gyventojų. Beje, Vengrija yra pirmoji Europos Sąjungos šalis patvirtinusi kinų ir rusiškąją vakcinas.

„Šiandien pasiskiepijau ir iškart grįžau dirbti. Kaip matote, man nepasireiškė jokios neigiamos reakcijos. Dabar jau tūkstančiai žmonių Vengrijoje pasiskiepijo kinų vakcina. Prašau jūsų pasitikėti Vengrijos profesionalais“, – pasakoja Vengrijos premjeras Viktor Orban.

REKLAMA

Tuo metu Jungtinėse Valstijose jau rytoj turėtų prasidėti skiepijimas vienadoze „Johnson & Johnson“ vakcina, kuri Europos Sąjungoje dar tik laukia patvirtinimo.

O štai sparčiausiai pasaulyje nuo koronaviruso skiepijančio Izraelio pareigūnams šį savaitgalį teko vaikyti žydų pavasario šventę Purimą atšvęsti nusprendusius žmones.

Nors šalies valdžia ilgąjį savaitgalį uždraudė keliones į Jeruzalę bei didelius susibūrimus, policijai darbo netrūko. Tel Avivo pareigūnai sako per valandą išrašydavę net po 200 baudų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų