Papasakojo, kaip jaučiasi slaugė, kuriai per klaidą suleistos penkios vakcinos dozės

Marijampolės ligoninėje vienai medikei iš karto suleistos penkios dozės vakcinos nuo koronaviruso. Įstaigos vadovybė sako, kad slaugytojai kolegė suleido visą buteliuką neskiestos vakcinos, kuri buvo skirta penkiems žmonėms. Taip esą įvyko per klaidą. Didelę dozę gavusiai medikei esą pakilo kraujo spaudimas, tačiau ryškesnių sveikatos pokyčių kol kas nėra.

Marijampolės apskrities ligoninėje baigtas vidinis tyrimas dėl „Pfizer“ vakcinos perdozavimo. Vienai medikei iš karto suleistas didelis kiekis neskiestos vakcinos. Buteliukas buvo skirtas penkiems žmonėms paskiepyti, tačiau suleistas vienai slaugytojai. Taip, anot ligoninės vadovo, nutiko per skubėjimą. Kolegas skiepijusi medikė tuo pačiu dirbo ir kitus darbus.

„Ir į tą tarpą turėjo paskiepyti hemodializuojamus pacientus. Tai taip ir atsitiko, kad darbuotojas, beskiepydamas darbuotojus, lygiagrečiai bėgo paskiepyti į kitą korpusą hemodializuojamus“, – sako ligoninės direktorius Mantas Čėsna.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Papasakojo, kaip jaučiasi slaugė, kuriai per klaidą suleistos penkios vakcinos dozės

Direktorius sako, kad tai, jog perdozavo vakcinos, slaugytoja pastebėjo netrukus. Kai skiepo pritrūko jo laukusiems dar penkiems Marijampolės ligoninės medikams. Per didelę dozę skiepų gavusi slaugytoja, teigiama, yra stebima. Ji kol kas skundžiasi padidėjusi kraujospūdžiu.

„Apklausus, yra padidėjęs kraujo spaudimas. Kaip ir viskas daugiau. Daugiau nusiskundimų nėra“, – pasakoja M. Čėsna.

Anot ligoninės vadovo, dar bus sprendžiama, ar slaugytojai leisti dar vieną – antrąjį priklausantį skiepą. Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai perdozuojama vakcinos nuo koronaviruso.

Prieš mėnesį panašus incidentas registruotas Vokietijoje. Ten per didelės dozės suleistos 8 senelių namų darbuotojams.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė, profesorė Aurelija Žvirblienė sako, kad vakcinos gamintojas „Pfizer“ yra atlikęs bandymus su per didelėmis skiepų dozėmis.

„Klinikiniuose tyrimuose buvo išbandyta ir 150 mikrogramų, ir 100, kas būtų jau didesnės dozės. Tai tų klinikinių tyrimų metu nebuvo pastebėta kažkokių labai rimtų pašalinių reiškinių dėl tų didesnių dozių“, – teigia mokslininkė prof. Aurelija Žvirblienė.

REKLAMA

Anot profesorės, atlikti tyrimai rodo, kad per didelė dozė vakcinos neturėtų sukelti ir ilgalaikių sveikatos problemų.

„Nuo tų tyrimų yra praėję daugiau nei pusę metų, yra kokie 8-9 mėnesiai ir kol kas nėra užregistruota kažkokių ilgalaikių rimtų pašalinių reiškinių“, – kalbėjo prof. A. Žvirblienė.

Nors incidentas Marijampolės ligoninėje įvyko sausio pradžioje, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba apie tai sužinojo vakar vakare: apie tai, kad gavo per didelį kiekį vakcinos pranešė pati slaugytoja.

„Peržiūrėjus duomenų bazę, paaiškėjo, kad ligoninė taip pat yra pranešusi, bet nėra įvardinta, kad tai būtent perdozavimas. Yra tik įvardinta, kad yra neteisingas vakcinos paruošimas su nepageidaujamu reiškiniu“, – sako tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis.

Vaistų kontrolės tarnybos viršininkas nesiima vertinti, ar taip incidentą bandyta nuslėpti. Apie tai informuota ir Sveikatos apsaugos ministerija. Šiuo metu Lietuvoje nuo koronaviruso paskiepyta daugiau nei 60 tūkstančių asmenų. Vakcinavimas vyksta toliau. Šeškinės poliklinikoje, Vilniuje, šiandien buvo skiepijami poliklinikos ir socialinių įstaigų darbuotojai:

„Baimė buvo dėl šalutinių poveikių. Nežinomi, taip sakant. Jau gripo mes bandėme, visko. Bet čia nauja vakcina tai truputį baisoka.“

„Visur būna klaidų, mes žmonės – ne robotai. Nė kiek neišgąsdino.“

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas sako, kad per mėnesį – nuo vakcinavimo pradžios – tarnyba gavo virš 200 pranešimų apie šalutinį poveikį.

„Apie 10 sunkių atvejų. Tai yra anafilaksija, limfazgių padidėjimas ir skausmas, galvos svaigulys, silpnumas, kūno drebulys“, – pasakoja G. Andrulionis.

Besiskundžiančiųjų amžius įvairus – nuo 21 iki 83 metų. Surinkti duomenys rodo, kad po vakcinos kol kas dažniau šalutinį poveikį jaučia moterys.


Rašyti komentarą...
I
Idomu
2021-01-27 21:44:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik kaip tiek doziu i toki mažą švirkštą tilpo???
Atsakyti
-6

A
2021-01-27 21:03:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejuokinkit liaudies- paskiepijo draugus, o sako vienam suvarė. Jei tai būtų atsitikę, tai medikė būt išlėkus iš darbo.
Atsakyti
-8

A
Arunas
2021-01-27 20:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suleido savo draugams o dabar aiskinasi
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų