REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžyje įsisiautėjo vandalai. Beveik prieš savaitę Panevėžio policija ieškojo iš prakartėlės pavogto Jėzaus, dabar – pavogti didžiuliai meškinai. Vagišiai nudraskė kelis dekoratyvinius meškinus, puošusius kepyklėlę miesto centre.

Panevėžyje įsisiautėjo vandalai. Beveik prieš savaitę Panevėžio policija ieškojo iš prakartėlės pavogto Jėzaus, dabar – pavogti didžiuliai meškinai. Vagišiai nudraskė kelis dekoratyvinius meškinus, puošusius kepyklėlę miesto centre.

REKLAMA

Kliuvo ir miesto eglei – puošėjams teko keisti aplamdytus, greičiausiai apspardytus, eglės žaislus. Panevėžiečiai juokauja, kad Panevėžyje įsisuko grinčai: „Visi žmonės taip džiaugėsi, kad mes puošiam miestą, kad yra kur nusifotografuot, nes Panevėžy mažai tokių vietų.“

Didžiuliai meškinai puošiantys kepyklėlę Panevėžio miesto centre nepraslydo ir pro ilgapirščių akis.

„Vieną didžiausią nuplėšė, bet nepanešė ir tikriausiai paliko, ir dar tris mažesnius“, – pasakoja kepyklėlės savininkė Akvilė.

REKLAMA
REKLAMA

Kepyklėlės savininkė stebisi, kad vagišių neatbaidė netoliese įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Verslininkė neabejoja, kad vogti dekoracijų vagys atėjo pasiruošę.

REKLAMA

„Visi pritvirtinimai ten buvo ranka nenuplėšiami, ten jau reikia replių kokių“, – sako kepyklėlės savininkė Akvilė.

Gyventojai nusivylę tokiu vandalizmu mieste:

„Liūdna, labai liūdna, va šitų meškinų labai liūdna, nes mes nuo pat pastatymo juos stebim.“

„Ko gero, jaunimo darbas, o gal ir senimo. Yra daug pijokų. – O kur tuos meškinus jie dės? – Jie gaus kokį bambalį ir baliavos.“

„Tai dovanom, o kaip jūs galvojat, kam pirkti, jeigu galim už dyką pasiimti.“

„Vieni taiso, kad būt gražu, o kiti teršiam, draskom, griebiam. Kodėl taip darom mes. Mes nebebijom nei Dievo, nei velnio, nieko nebebijom.“

REKLAMA
REKLAMA

Kepyklėlės savininkai dėl dingusių meškinų kreipėsi į policiją. Žalą įvertino maždaug trim šimtais eurų. Vieną meškį žmonės pranešė radę prie vieno daugiaubučio Panevėžyje.

„Galbūt kažkas kažkam prieš Kalėdas dovanų pritrūko ir pasiėmė. Buvo liūdna, ypač prieš Kalėdas, mes atrodo taip norim puošti visą Panevėžį, stengiamės, viską, šitaip sugadinti visą darbą, labai liūdna. Galvojom, kad jau Panevėžys pasikeitė“, – kalba kepyklėlės savininkė Akvilė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Meistrai keičia sulaužytus ir aplamdytus centrinės Panevėžio eglės žaislus. Paaiškėjo, kad piktavaliams užkliuvo mažiausiai 4 kone metro dydžio plastmasiniai eglės papuošimai:

„Žmonės dirba, šalta, puošia, kad visiems gražu būtų, o ateina kažkoks niekšelis ir sugadina.“

„Galėtų būt guminiai, kad spardant nenukentėtų.“

„Gal Grinčas prasisuko. – Taip manot? – Jo, naktimis veikia. – Kuo čia tas Panevėžys užkliuvo? – Panevėžys, Čikaga buvus.“

REKLAMA

Už centrinės miesto eglės puošybą ir priežiūrą atsakingos įmonės atstovas sako tikslių nuostolių įvardyti dar negali. Kam užkliuvo plastmasinės puošmenos taip pat tik spėlioja.

„Iš kavinių išeidami gal biškį pasispardyt nori, pasikumščiuot“, – svarsto darbininkas Mindaugas.

Panevėžio miesto centrą stebi vaizdo stebėjimo kameros, tačiau rangovas į policiją kol kas nesikreipė, o peržiūrėti vaizdo stebėjimo kamerų įrašus užtruks.  

REKLAMA

„Panašu, kad ne vien savaitgalį, jau praeitą savaitę buvo šiek tiek pamindžiotų, palamdytų. – Jie tokie netvirti? – Jie pakankamai minkšti, atsparūs smūgiams, matot įlinko, atgal atitiesint galima“, – kalba vyriausiasis dizaino specialistas Arvydas Narkevičius.

Panevėžio miesto savivaldybei naujos eglės dekoracijos papildomai nekainuos. Už eglės puošybą ir jos priežiūrą atsakinga konkursą laimėjusi įmonė. Pasak savivaldybės vyriausiojo dizaino specialisto, tai daugiau moralinis, nei finansinis nuostolis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu ką, va yra ant medžių dar kabančių, vėjas kai kuriuos nuplėšė, tai pakeisim, pasidalina į dvi puses, iš vieno galima du padaryti“, – sako A. Narkevičius.

O Panevėžio rajone vandalų taikiniu tapo Berčiūnų kaimo bendruomenės puošmenos –  raudonkepuriai nykštukai. Daliai jų kažkas nudraskė barzdas, nosis, pavogė kepuraites.

Praėjusią savaitę Panevėžyje iš Kalėdinės prakartėlės vagišiai nugvelbė Jėzų. Po kelių dienų aplaužytą medinę kūdikėlio skulptūrą sniego pusnyje rado mokinys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų