Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio ligoninės medikai džiaugiasi išgelbėję jauną gimdyvę. Moteris į ligoninę sugrįžo nesiliovus gausiam kraujavimui po gimdymo. Paaiškėjo, kad nevaldomo kraujavimo priežastis – plyšusi gimdos arterijos aneurizma. 

Panevėžio ligoninės medikai džiaugiasi išgelbėję jauną gimdyvę. Moteris į ligoninę sugrįžo nesiliovus gausiam kraujavimui po gimdymo. Paaiškėjo, kad nevaldomo kraujavimo priežastis – plyšusi gimdos arterijos aneurizma. 

REKLAMA

Panevėžio medikai sako, kad tai unikalus atvejis Lietuvoje, kuomet būtent gimdoje aptikta plyšusi aneurizma ir po sėkmingos procedūros jauna moteris grįžo į pilnavertį gyvenimą. O ateityje galės susilaukti ir daugiau vaikų.

Plyšusi aneurizma aptikta jaunai, sėkmingai antrą kūdikį pagimdžiusiai moteriai. Į ligoninę moteris sugrįžo iš namų nesiliovus gausiam kraujavimui po gimdymo.

„Kraujavimas toks stiprus pasireiškė, kad moteris iškart prarado sąmonę, ne kartą prarado sąmonę, dėl ko buvo galima įtarti, kad tikrai kraujavimas neįprastinis“, – teigia gydytojas radiologas Andrius Pranculis.

REKLAMA

Anot medikų, dėl nesuvaldomo kraujavimo buvo iškilusi grėsmė neseniai pagimdžiusios moters gyvybei.

„Situacija buvo grėsminga. Kraujavimas tęsėsi, nepaisant to, kad buvo pritaikytos ir chirurginės, ir medicininės priemonės. Dažniausiai būna, pasitaiko, kad būna kažkokios placentos implantacijos, būna po gimdymo likę placentos audinio likučių, dažniausios tos priežastys, bet būna, kada pasitaiko gimdos anomalijos“, – aiškina akušerijos skyriaus vedėjas Raimundas Petrauskas.

Šiuo atveju pasitvirtino, kad moters itin gausaus kraujavimo priežastis – gimdos kraujagyslių anomalija.

„Aneurizma, įsivaizduokit, kažkoks kraujagyslės maišas, kuris, kai plyšta, tai tas kraujavimas būna žymiai gausesnis, žymiai intensyvesnis. Aneurizmos yra embolizuojamos arba nutraukiamas kraujo pratekėjimas į pačią aneurizmą, kaip šiuo atveju buvo padaryta, arba, jeigu tai gyvybiškai svarbi kraujagyslė, kuri turi turėti ir tęsinį, tai į pačią aneurizmą pridedama spiralių“, – sako A. Pranculis.

REKLAMA
REKLAMA

Po maždaug valandą trukusios procedūros medikams pavyko sustabdyti kraujavimą ir po kelių dienų moteris išleista namo. Anot procedūrą atlikusio gydytojo, lyg šiol Lietuvoje nebuvo žinomi tokie atvejai.

„Mūsų pirmas atvejis toks dokumentuotas, taip kaip gimdos aneurizma, kuri plyšo ir kuri buvo sėkmingai užembolizuota, ir kraujavimas pilnai sustabdytas“, – kalba A. Pranculis.

Medikai teigia, kad po sėkmingos procedūros jauna moteris ir ateityje galės susilaukti vaikų. Šį atvejį Panevėžio ligoninės gydytojai vadina unikaliu.

„Tokių atvejų mes esam matę, bet pirmas toks, kuriam pavyko taip gerai pritaikyti naujausius gydymo metodus, kuo šiandien pasaulis visas džiaugiasi, kad žmogų galima išgelbėti ne tik gyvybę, organo visą funkciją ir toliau žmogus gali gyventi pilnavertį gyvenimą“, – sako Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus.

Pasak medikų, dažniausiai aneurizmos aptinkamos galvos smegenyse ar pilvo srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų