Pekino olimpinėse žaidynėse dramatiškai baigėsi moterų klasikinio slidinėjimo rungties varžybos.

Šioje rungtyje antrą aukso medalį Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojo 33-ejų metų norvegė Therese Johaug, kuri prieš tai triumfavo ir moterų 15 km skiatlone. Dėl pirmosios vietos vyko nuožmi kova ir tik 0,4 sek. nuo T.Johaug atsiliko suomė Kerttu Niskanen, o dėl trečiosios pozicijos – dar atkaklesnė kova: suomė Krista Parmakoski, nuo T. Johaug atsilikusi 31,5 sek., išsaugojo trečią poziciją, kai rusė Natalija Neprijeva nuo jos atsiliko vos per 0,1 sek.

Iškart po finišo rusė varžybų švieslentėje išvydo jai itin nepalankų rezultatą ir griebėsi už galvos.

Nacionaliniame slidinėjimo centre Džangdziakou 10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi pasirodė ir dvi Lietuvos slidininkės – 16 metų Ieva Dainytė ir 17-metė Eglė Savickaitė.

Lietuvės pademonstravo labai panašų laiką: E.Savickaitė trasoje užtruko 38 min. 26,5 sek. ir nuo lyderės atsiliko 10 min. 20,2 sek. bei užėmė 89-ą vietą tarp 98 finišavusių dalyvių, tuo tarpu I.Dainytė distanciją įveikė per 39 min. 7,4 sek. ir nuo lyderės atsilikusi 11 min. 1,1 sek. užėmė 91-ą poziciją.

Rusės finišą ir emocijas neiškovojus olimpinio medalio žiūrėkite straipsnio pradžioje.