Pamatykite: kaip lietuvių karantinas jau keičia mūsų pramogas

Ir Lietuvai, ir visam pasauliui gyvenant karantino sąlygomis – mūsų visų gyvenimai žinoma visai nesustojo, tik labiau persikėlė į namus. O namie pasiilgstame ir parduotuvių, restoranų,  kino salių, muziejų ir sporto treniruočių ar kitų staiga uždraustų pasilinksminimų.  Tačiau tuo pačiu metu mes gavome progą nuveikti kai ką daug prasmingesnio ir naudingesnio – pabūti su savo šeima ir ypač vaikais, kuriems normaliame gyvenime tėvų dėmesio pritrūksta. Taigi kviečiame pažiūrėti, kaip karantinas jau keičia mūsų pramogas.

Iš pradžių šuoliai, tuomet kliūčių įveikimas ir jojimas iki kitos kliūčių ruožo atkarpos…Tikra daugiakovė. Tik ne kokiame stadione ar sporto komplekse, o namuose. Tokių pramogų per karantiną prisigalvoja mano paties šeima – juk darželiai neveikia, o ten kasdien netrūkdavo aktyvios veiklos. Karantinas dabar išties keičia daugelio lietuvių, ir viso pasaulio šeimų gyvenimą.

Lietuvos atlikėjas ir kompozitorius Jonas Chockevičius dalinasi vaikų karantino pramogų vaizdais. Panašių vaizdo įrašų ir patarimų, kaip iš namų apyvokos daiktų sukurti pramogą vaikams ir pačiam rasti užsiėmimą – internete visa galybė.

Tik reikėtų nepersistengti. Paramos centro vaikams psichologai primena: vaikų reikia nebijoti palikti ir vienų be veiklos ir nereikėtų jų gąsdinti apkraunant pertekline informacija apie pavojingą virusą.

„Vienas dalykas kas padeda, tai nusistovėjusi rutina. Tai reikės naujos rutinos, ją reikės sugalvoti, būtų gerai įtraukti vaikus galvojant. Ir toje rutinoje tikrai turėtų būti ir laiko žaidimams, ir laiko asmeniniam laikui. Vaikai irgi mėgsta pabūti vieni. Ir laiko gal kažkokiems akademiniams užsiėmimams, ir laiko pasivaikščiojimui tokiam saugioj erdvėje, kur tas įmanoma padaryti“, – sako vaikų psichologė Aušra Kuriene.

Ne bėda ir duris užvėrę sporto klubai – kasdien pasitempti ir kartu pamedituoti siūlo ir tiesiogiai treniruotes feisbuke ir TV3 portaluose transliuojanti jogos trenerė Milana.

„Tas bendradarbiavimas ir dalinimasis jis bus labai kitos formos ir jau dabar matome kiekvienas savo srityse, kaip mes keičiamės, dalinamės, ir panašiai. Įvairiom formom. Ir aš manau, kad žmonės atras labai kūrybingų sprendimų, kaip padaryti taip, kad mums visiems būtų geriau ir dar geriau nei buvo seniau“, – pasakoja jogos trenerė Milana.

REKLAMA

Karantino metu uždaros ir muziejų, parodų ir įvairių galerijų durys – tiesa tai nereiškia, kad į jas lietuviai negali patekti. Štai esame Palangos gintaro muziejaus viduje – tik virtualiai. Nacionalinio Dailės muziejaus direktorius sako, kad netrukus neišeinant iš namų galima bus aplankyti ir daugiau galerijų, ir iš visų pusių vienu piršto paspaudimu apžiūrėti daugiau meno kūrinių.

„Dabar atsigręžiame atgal į virtualybę, kuri jau paplitusi turbūt tarp jauniausios visuomenės dalies labai. Bet manau, kad ir vyresnieji atsigręš į šitas galimybes. Tai yra virtualūs muziejų turai“, – teigia Nacionalinio Dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas.

O štai valstybinis Šiaulių dramos teatras į virtualią erdvę net perkėlė spektaklius. Ir sulaukė didelio populiarumo. Tiesa jų bet kada nepasižiūrėsi – nemokami pasirodymai transliuojami numatytu laiku.

„Vieną vertus ir apsaugoti truputėlį informaciją spektaklių, kad jų nekopijuotų. Ir išlaikyti tą teatro efektą, kad žmonės truputėlį planuotųsi laiką taip, kaip ateina į teatrą, planuotų prisėsti prie televizijos ekranų ar prie kompiuterio“, – kalbėjo Šiaulių dramos teatro vadovas Aurimas Žvinys.

„Pradeda žiūrėti daugiau žmonių, baigia žiūrėti mažiau. Pirmo spektaklio „Mindaugas“ man rodos pradėjo apie 450, baigė virš 100. Antro spektaklio „Tobula pora“ irgi ten apie virš 1000 pradėjo, apie 5-600 baigė. Juokauju su mūsų vadovu, kad lyginant su mūsų salių skaičiais turime pilnas sales“, – sako Teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius.

Beje, Lietuvoje prasidėjo ir tradicinis porą savaičių trunkantis Kino pavasaris, kurį pernai įvairiuose miestuose aplankė beveik 130 tūkst. žiūrovų.

Šiemet nepaisant koronaviruso plitimo ir karantino renginys neatšaukiamas – tik persikels į mūsų televizorių, kompiuterių ir išmaniųjų įrenginių ekranus. Kino pavasario filmus galėsite žiūrėti ir Go3 platformoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų