Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarai skaičiuojant paskutines dienas, Palanga vis dar ošia. Žmonių pilna tiek paplūdimiuose, tiek jūroje, tiek kurorto gatvėse. Pakilios nuotaikos net Palangos verslininkai. Anot jų, ši vasara buvo ypač pelninga. 

Vasarai skaičiuojant paskutines dienas, Palanga vis dar ošia. Žmonių pilna tiek paplūdimiuose, tiek jūroje, tiek kurorto gatvėse. Pakilios nuotaikos net Palangos verslininkai. Anot jų, ši vasara buvo ypač pelninga. 

REKLAMA

Lietuvoje vasara keliauja pabaigos link. Tačiau tik ne Palangoje. Čia šviečia saulė, oro temperatūra 19 laipsnių, tiek pat įšilusi ir Baltija. Tad kol vieni šilčiau apsirengę poilsiautojai paplūdimyje skaito knygas, kiti drąsiai neria į bangas, taškosi, ar tik braido. 

Neliūdi ir gelbėtojai. Nors jūroje ties Palanga šią vasarą skendo 17 žmonių, visus pavyko išgelbėti. Nuotaiką gal tik gadina faktas, jog rugpjūčio 31-ąją gelbėtojų sezonas baigiasi ir daugumai iš 43 čia dirbančiųjų, žiūronus į rankas vėl paimti teks tik kitą vasarą. 

Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas teigia: „Pagrindinių problemų pas mus nebuvo. Turėjom truputį apsvaigusių nuo alkoholio, teko ištraukti iš vandens, atiduoti policijai. Išvežė. Ypač karšta ir saulėta vasara šį sezoną į Palangą buvo sutraukusi minias žmonių.  Basanavičiaus alėja pilna atsipalaidavusių poilsiautojų net darbo dienomis.“

REKLAMA

Nors vasara į Palangą pritraukė rekordinį skaičių žmonių, policininkai tikina, kad sezonas praėjo gana ramiai. Pagrindiniai iškvietimai buvo susiję su vakarėliais, dviračių vagimis ir muštynėmis. 

Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas sako: „Policijos požiūriu ir bendrai žiūrint į 5 metų statistiką, tai buvo pati geriausia vasara. Tai yra. Jei žiūrint į nusikalstamas veikas, buvo ženkliai jų registruotą mažiau. Nebuvo rimtų įvykių. Ir ši situacija kasmet gerėja.“

REKLAMA
REKLAMA

Šia vasara nesiskundžia ir Palangos verslininkai. Maitinimo įstaigų vadovai pasakoja, kad pelningiausi buvo birželis bei liepa, tačiau užsidirbti šių mėnesių užteko. 

Restorano „Floros simfonija“ akcininkas Henrikas Tautkus teigia: „Per tuos karščius ėjo, aišku, visokie kokteiliai su daug ledo. Nuo litro iki trijų, labai mėgo jaunimas šiuos kokteilius. O šiaip griliaus patiekalai puikiai ėjo, aišku, šaltibarščiai – lietuviai be jų nemoka gyventi. Cepelinai. Tai pagrindiniai patiekalai, ką lietuviai mėgsta, myli.“

Na, o pavalgę bei pasilinksminę, miegoti žmonės traukia į viešbučius. Jų vadovai tvirtina, kad ši vasara buvo išskirtinė – retą savaitgalį buvo galima rasti tuščią kambarį. 

Viešbučio „Palangos žuvėdra“ direktorius Kristupas Šliogeris teigia: „Vasara nesibaigė, bet jau dabar akivaizdu, kad tai bus viena sėkmingiausių vasarų visom prasmėm. Kadangi ir orai lepino mūsų klientus ir po viso ilgo karantino žieminio, žmonės buvo pasiilgę pakeisti aplinką, pasiilgę jūros.“

REKLAMA
REKLAMA

Ir panašu, kad kurorto verslui liūdėti neteks ir artimiausiomis savaitėmis. Nors vasara baigiasi, viešbučius žmonės rezervuojasi net rudeniui. 

Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė sako: „Dar negalime teigti, kad turizmo sezonas Palangoje keliauja į finišo tiesiąją. Jei šiandien pasižiūrėjus rezervacinę sistemą, tai keletas laisvų kambarių yra keliuose viešbučiuose.“

Kol kas sinoptikai prognozuoja, kad paskutinę vasaros savaitę orai ties Palanga vės. O štai rugsėjo pradžia iš tikro, tikėtina, jog bus šilta ir nelietinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų