REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki vasaros pradžios likus porai savaičių Palanga pristato su kokiomis naujovėmis šį sezoną susidurs poilsiautojai. Kurorto valdžia žada daugiau tualetų, policija esą griežčiau prižiūrės motociklininkus, o skęstančius jūroje gelbės ir dronas. Tiesa, turistų laukia ir 10–30 procentų brangesnis maistas kavinėse bei nakvynės viešbučiuose.

Iki vasaros pradžios likus porai savaičių Palanga pristato su kokiomis naujovėmis šį sezoną susidurs poilsiautojai. Kurorto valdžia žada daugiau tualetų, policija esą griežčiau prižiūrės motociklininkus, o skęstančius jūroje gelbės ir dronas. Tiesa, turistų laukia ir 10–30 procentų brangesnis maistas kavinėse bei nakvynės viešbučiuose.

REKLAMA

Palanga intensyviai ruošiasi vasaros sezonui. Nekruta tik vos viena kita kavinė, kitos – arba tvarko ir puošia fasadus, arba jau dirba pilnu tempu. Tad Basanavičiaus gatvė vasaros turistus pasitiks ne tik pasipuošusi, o ir gausesniais, bei brangesniais meniu.

„Dabar pats naujausias toks dalykas, tai afrikinio šamo file. Vėlgi, kadangi Palangoje žmonės labai pageidauja žuvies, tai viena iš tokių naujovių. Žmonės labai patenkinti, labai džiugiai priėmė šią naujieną, labai įvertino. – Kiek kainuoja ji? – Kaina jos yra 13,90“, – kalba restorano „deCuba“ vadovas Ričardas Macionis.

REKLAMA
REKLAMA

„Turim gal kokius dešimt naujų patiekalų įsivedę ir pažiūrėsim, kai jie eis, jei ką, keisim viduryje vasaros kažką“, – teigia restorano „Floros simfonija“ vadovas Henrikas Tautkus.

REKLAMA

O su maisto naujienomis atkeliauja ir didesnės kainos. Palangos verslininkai neslepia – dėl esamos ekonominės situacijos kainas kurorto maitinimo įstaigos kelia 10–30 procentų.

„Ta infliacija visur yra ir pas mus turi. Negali pelno siekianti organizacija į nuostolį, už tai brangsta irgi. Gaila, kad turim branginti, bet savo marža tiek negalim, tiek išnešti kišenė, kaip įmonė, kaip sakant“, – sako H. Tautkus.

Nors iki kalendorinės vasaros pradžios dar pora savaičių, Palangoje poilsiaujantys tautiečiai didesnes kainas jau pajuto:

REKLAMA
REKLAMA

„Čia yra daug brangiau nei Berlyne, sakykim. Jūs maitinatės, lietuviai, brangiau negu vokiečiai ir daug kas yra brangiau, tas mūsų visai nežavi. Bet mūsų uždarbiai yra truputėlį didesni.“

„Už kelionę, už nakvynę – ne kiekviena šeima gali. O atvažiavus į miestą valgyti sumuštinuką mamos įdėtą, kai jūs sau, pavyzdžiui, galite leisti pietus, skaudu.“

Brangiau šią vasarą Palangoje bus ne tik pavalgyti, o ir pernakvoti. Viešbučių atstovai sako, jog savo paslaugas brangins dešimčia procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuo vietos priklauso, nuo šeimos sudėties, nuo kambario tipo, aukštesnė kategorijos, aukščiausios ir panašiai, bet jei standartą imti, tai tik nakvynė dviems asmenims kainuoja kažkur tai piko metu nuo 130 eurų su pusryčiais“, – tvirtina Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Nepaisant to, vietų šią vasarą viešbučiuose jau ima mažėti. Birželio ir liepos mėnesiais jau pusės kambarių viešbučiai pasiūlyti nebegali. Rugpjūtis kol kas laisvesnis.

REKLAMA

Naujovės laukia ir pramogauti ar ilsėtis į Palangą atvykstančių ratuotų svečių. Nuo gegužės 15-os iki rugsėjo 15-os jau reikia mokėti už automobilių statymą arčiau jūros esančiose zonose. Priklausomai nuo vietos valanda kainuoja nuo 80 centų iki 2,20 euro. Pajūrio zonoje atsiras 14 naujų tualetų.

Sezonui ruošiasi ir Palangos policininkai. Šiemet, sako, ypatingą dėmesį skirs triukšmaujantiems motociklininkams,  manantiems, kad garsiai plerpti kitiems į ausį yra kieta.

REKLAMA

„Nereikėtų čia atvažiavus pasirodyti, koks tavo to motociklo garsas. Mes žinom, kad tas garsas yra neblogas, bet jei tu nesilaikysi tvarkos, mes tikrai padarysim ne vieną ir ne dvi priemones dėl garso skleidžiamo matavimų“, – tikina Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas.

Darbus jau pradėjo Palangos gelbėtojai. Visame paplūdimio ruože jie ims budėti nuo pirmos vasaros dienos, pliažuose į didžiausias poilsiautojų sambūrio vietas važinės ir mobilūs postai. Tiesa, šiemet 60 gelbėtojų komandą pildys ir vienas unikalus naujokas – gelbėjimo ratą skraidinti galintis dronas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis bus nusiųstas ten, kur bus skendimas. Ir jis atskrenda į vietą, išmeta gelbėjimo ratą ir tą ratą žmogus užsikabina ir traukia iki kranto. Per tą laiką atskuba gelbėtojai ir padeda dronui“, – aiškina Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Palanga planuoja ir dar vieną naujovę. Tiesa, dar ne šiai vasarai, tačiau pirmuosius darbus kurorto specialistai pradeda jau šiemet. Jie skaičiuoja atvykstančių automobilių srautus, mat kurorto valdžia užsimojo šalia Palangos įrengti milžiniškas automobilių stovėjimo aikšteles iš kurių svečius į miestą ir po jį išvežios nemokami autobusai.

REKLAMA

„Palikit Vilnių, palikit Kauną, palikit didmiesčius ir persėskit čia ant dviračių, pavaikščiokit čia pėstute, nes reikia judėti. Tai tie automobiliai kai mes esam įpratę važiuoti penkis metrus į parduotuvę, tai nieko gero nedaro“, – teigia Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Per visą pernykštę vasarą Palangoje turistai užsisakė 1 250 000 nakvynių. Per dešimt metų didžiausią Lietuvos kurortą aplankė 12 milijonų turistų.

Daug pristatė naujovių viena iš jų brangs stipriai burokas nudazyti"šaltibarsciai"irvirtų krakmolo su nežinia kokiu faršu vad, cepelinai na ir žinoma nakvynė su prasmirdusi aš pelėsiais kambariai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų