Pabėgusio koronavirusu sergančio vyro istorija: detalių atskleidė ir kaimynai

Aliarmas nuo Kauno iki Lazdijų, o ant kojų buvo sukeltos gausios policijos pajėgos, kurios ieškojo iš ligoninės sprukusio koronavirusu sergančio paciento. Pusamžis vyras laikinosios sostinės ligoninėse gydytas nuo liepos vidurio, buvo net atsisakęs gydymo, ir kaip spėjama kelias dienas gyveno gatvėje su asocialiais asmenimis. Jis surastas pavakare pakeliui į namus Lazdijuose.

Iš Kauno klinikinės ligoninės koronavirusu sergantis 54 Domininkas Armalis dingo šįryt. Vyras išlipo iš pirmame aukšte esančios palatos ir dėjo į kojas. 

„Pirmame aukšte mūsų izoliacinės palatos iš išorės rakinama, bet atsidaręs langą pacientas ir paspruko“, – sako Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaimynai nerimavo dėl koronavirusu sergančio ir pabėgusio vyro, kuris yra šių kaimynas

Pacientą medikai kaip tik ketino pervežti į Abromiškių reabilitacijos ligoninę, kur izoliuojami visi sergantieji Covid-19, tik lengva viruso forma. Kol specialistai tvarkė dokumentus ir laukė transporto, sergantysis ir pabėgo.

„Jis atvežtas buvo 21 dieną su Covid-19 diagnoze ir paguldytas į infekcinių ligų skyrių, šiandieną jis turėjo būti perkelta į izoliacijos vietą Abromiškėse, suderinus su Lazdijų rajono savivaldybe. Deja buvo pasigesta jo palatoje“, – pasakoja S. Tvirbutas.

Ant kojų sukeltos gausios policijos pajėgos šukavo ligoninės prieigas, autobusų ir geležinkelio stotis. Tikrintos visos vietos kur pabėgęs vyras galėtų slapstytis.

„Nedelsiant buvo informuoti visi pareigūnai, visos aktyvios pajėgos dirbančios mieste, kad atkreiptų dėmesį stebėtų ir ieškotų. Pasitelktas ir kinologas su šunimi, siekiant kuo greičiau surast minėtą vyrą“, – teigia Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Jau aišku, kad iš ligoninės viruso užkratą nešiojantis vyras nuvyko tiesiai į Medicinos banką Donelaičio gatvėje, ten jis buvo tarp 10 ir 11 valandos. Įtarus, kad jis gali grįžti į Dzūkiją, ieškoti bėglio suskubo ir Alytaus bei Lazdijų pareigūnai. Vyriškio kaimynė išsigando, kad jis gali pasibelsti į jų duris:

REKLAMA

„Baisu. Aš tai gerai sutardavau, mes abu eidavom dirbt už pašalpą abudu. Nežinau, kur užsikrėtė, ten kur Kaune, bet ko Kauno grįžęs nebuvo, ne.“

Žinia, kad jų kaimynas, sergantis pavojinga ir užkrečiama liga, paspruko iš ligoninės sukrėtė Lazdijų gyventojus – šie žodžių į vatą nevynioja:

„Va, durnas ir viskas.“

„O Jezau, čia yra baisu, nežiūri savo sveikatos ir aplinkinių, jau bent aplinkinius gerbtų.“

„Čia jau reikėjo prieš kiek laiko sutvarkyt, jei jis pusė metų geria, laiptinėj tualetas padarytas, renkasi visokie, baisu.“

Aiškėja, kad iš Dzūkijos į Kauną gydytis lazdijiškis atvežtas dar liepos 15. Tyrimai koronaviruso nerodė. Jis buvo paguldytas į Respublikinės Kauno ligoninės Marių sektorių Žiegždriuose, kur gydomi pacientai dėl psichikos ligų ar alkoholio sukeltų sutrikimų.

Vyras iš Žiegždrių paleistas po dviejų dienų liepos 17, gydymo jis atsisakė, o, pasak medikų, indikacijų laikyti jį priverstinai nebuvo, grėsmės visuomenei esą jis nekėlė. Tad ir išleido iš įstaigos. Iš ligoninės vyras patraukė savais keliais. Tačiau į Lazdijus nesugrįžo.

Manoma, kad kelias dienas jis gyveno gatvėje su asocialiais asmenimis. Kol liepos 20-ąją tiesiog iš Piliakalnio gatvės greitosios automobiliu vėl buvo atvežtas į Respublikinę Kauno ligoninę.

Čia atlikus tyrimą – Covid-19 jau buvo teigiamas, tad nuvežtas į Kauno klinikinę ligoninę iš kur ir pabėgo. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnai pavakare sulaikė bėglį.

Jis pastebėtas Lazdijų rajone ties Straigių kaimu einantis pėsčias. Manoma, kad iki Dzūkijos jis  keliavo pakeleivingomis mašinomis. Visuomenės sveikatos specialistai ragina atsiliepti visus pastaruoju metu bendravusius su sergančiu vyriškiu.


Rašyti komentarą...
X
Xvx
2020-07-24 08:30:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienoj ligoninėj testas teigiamas, kitoj - neigiamasis. O jei trečioj ligoninėj bus neigiamas testas, kas atsakys už žmogaus persekiojimą. Jau kelintą dieną negali žmonės vaistų išsirasyti nuo širdies nepakankamo, kurie būtini gerti kiekvieną dieną, o jie išsižioje ieško besimtomio ligonio, kuris galbūt net neserga.
Atsakyti
-5

D
Daiva
2020-07-24 14:09:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ką ir sakyt, betvarkė visiška. Abejoju ar tie testai teisybę parodo.
Atsakyti
-3

I
Ina
2020-07-24 15:20:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jėgų nori patekti į ligoninę, reikia išdurnėti vidury gatvės. Normalūs žmonės nepatenka, o valkatas rankioja ir vežioja po gydymo įstaigas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų