Odontologai kraupsta: žmonės rizikuoja likti be dantų – siunčiasi neaiškias „puošmenas"

Labai gerai pagalvokite, iš kur perkate dantų puošmenas ir kam mokate pinigus. Mat viešojoje erdvėje daugėja sukčių, kurie vietoj norimų prekių atsiunčia plastiko gabalėlius ir pinigų už tokias prekes dažniausiai atsiimti neįmanoma. 

„Net ir vaikams žaisliniai yra geresni“, – piktinasi juknaitiškė Birutė. Moteris rodo dantų laminates, atsisiųstas iš vienos elektroninės parduotuvės. Už tai ji sumokėjo keturiasdešimt penkis eurus. Nors tiesiai iš Kinijos lygiai tokias pat būtų atsisiuntusi vos už pusantro euro.

„Pagalvojau, na, pasipuošiu, kai reikės į kokią šventę eiti. Tuo ir susigundžiau. Jeigu aš būčiau buvusi pati, bet mano dukra paėmė tą siuntinį. Ir jis buvo su išperkamuoju mokesčiu. Todėl mes pinigus padavėm į rankas, nes voko tai neatplėšim, nes niekas neleidžia čia atplėšti voko, kad galėtum pasižiūrėti kas per prekė yra“, – sako pirkėja Birutė Stanišauskaitė Petkė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Odontologai kraupsta: žmonės rizikuoja likti be pinigų ir dantų

Moteris atvira – už prekes mokėjo grynaisiais, tad pinigų atgauti jau nebesitiki. Įspėja tik kitus, mat tie patys pardavėjai – sukčiai nesnaudžia, ir kartkartėmis vėl reklamuoja dantų laminates. Susisiekus su pardavėjais, kaip aiškina moteris, ji ne tik atsakymo negauna, bet jos kontaktą sukčiai tuoj pat blokuoja.

„Aš įdėjau į grupę aferistų, kad žmonės neapsigautų kaip aš, aš ten nieko ir neieškojau, tų galų, nes čia beviltiški. Na, buvo pasišaipymų, gal čia norėjot auksinių dantų, bet gavosi, kaip gavosi, aš tik perspėjau žmones, paskui dar kartą buvo reklama. Aš ją vėl pakomentavau. Kad neapsigautų žmonės. Bet iš karto mane užblokavo tuo ir baigėsi viskas“, – pasakoja B. Stanišauskaitė Petkė.

O štai odontologų reakcija į vadinamąsias laminates, kurios nė iš tolo neprimena profesionalių, šypseną gražinančių.

Ir paaiškina medikė, kodėl toks daiktas burnoje gali būti ne ilgiau nei kelias minutes – kol pasidarysime įdomesnę nuotrauką per Helovyną, pavyzdžiui, ar tiesiog pajuokaudami. Klijuoti ar kitaip bandyti tvirtinti šio plastiko gabalo burnoje Šeškinės poliklinikos odontologijos skyriaus vedėja kategoriškai nepataria. Mat būna atvejų, kai žmonės tokias laminates, ar vyresni ir dantų protezus, bando savarankiškai cementuoti, ar kitaip tvirtinti prie dantenų.

REKLAMA

„Rizikuoja dantenų uždegimu. Tikrai atsiras gingvitas, gali išsivystyti ir periodontitas, dantenos užburks. Pradės kauptis ir apnašos, ir tikrai tinkamai neišsivalysite. Jau nekalbu apie sąkandžio problemas, negalėsit sukąsti, bus nepatogu. Gali prasidėti ir sąnario, ir galvos skausmai“, – teigia Odontologijos skyriaus vedėja Viltė Elena Vaitaitė.

„Kažkodėl dabar toje vartotojų visuomenėje žmonės labai mėgsta tokias nesąmones pigiai gauti ir siųstis, ir dėtis, ir valgyti. Ir gerti. O jeigu prarytų? O gal ten nuodingą plastiką turinčios medžiagos?“ – kalbėjo Odontologų rūmų pirmininkas Alvydas Šeikus.

Odontologų rūmų pirmininkas priduria – šios estetinės laminatės yra visai ne tai, ką reklamuoja sukčiai. Ir paaiškina specialistas, net jeigu ir norime pagražinti šypseną, turime tartis su savo gydytoju ir laminatės bus pritaikytos kiekvienam individualiai, mat jos panašios į dantų protezus, o šie irgi parenkami. 

Vartotojų teises ginanti tarnyba sako, esą ne tik sveikatai galime pakenkti pirkdami bet ką. Tai esą kenksminga ir mūsų piniginei, mat atgauti pinigų už tokias prekes dažniausiai vartotojams nepavyksta.

„Dažniausiai tie įrodymai yra taip paslepiami ir visada nuveda už ES ribų. Tokiu atveju mes neturim nei jokių įgaliojimų, nei kažkokių tarptautinių susitarimų. Jeigu mokėta pavedimu, kartais išgelbėja banko pagalba. Tarkim, toks mokėjimas yra sustabdomas“, – sako Nuotolinės prekybos skyriaus vedėja Aida Gasiūnaitė Stavginskienė.

Jeigu grynus pinigus įduodat kurjeriui į rankas ir negaunat jokio čekio, tuomet būsime tikrai apgauti, ir vartotojų sargai negalės pagelbėt atgauti pinigus. O besiskundžiančiųjų nekokybiškomis, dažniausiai iš Kinijos atsisiųstomis prekėmis Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistai registruoja daug – palyginti su pernai tuo pačiu metu, šiemet jų padaugėjo trisdešimčia procentų.

Mat per karantiną žmonės reklamomis suviliojami dažniau – tad dažnas susigundo ir tokiais dantimis, ir akiniais, neva gerinančiais miegą. Kad tai akių dūmimas, žmonės atsipeikėja jau pamatę, ką gauna.


Rašyti komentarą...
V
Vobleris
2020-12-26 11:19:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Odontologai,mažinkit kainas ir nereiks kraupti.
Atsakyti
-1

n
nu
2020-12-26 11:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokias nesamones (dantis tokius)ir uzsiey reklamuoja (kompe randi) bet kokiu durnium reik but kad siustis juos ,gi visu sakandis kitoks...tikrai jau vampyriniaii vaikams uz pigiau pirkt
Atsakyti
0

v
vida
2020-12-26 12:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Odontologai kokias kainas plėšiate imate kai kurie tik grynais čekio neduodate K laipėdos jūrininkų Kauno g. poliklynikoje pataisė dantį nu gal 12 15min eikit apsimokėti o ten kasoje pagal kompiuterį 53lt tai išvardinkit čekyje kokias medžiagas sudėjote už ką tiek mokėjau , kokį kodą suvedė odontologas, baisu kur mūsų STT, GAL ŠI VALDŽIA PAŽIŪRĖS GRIEŽČIAU
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų