Nuo valstybės paramos aktorių Martinaitį atskyrė tik vienas euras – teatralai jaučiasi neišgirsti

Viena iš karantino labiausiai paliestų grupių – menininkai. Daugelis teatro žmonių šiuo metu ne tik neturi darbo, bet ir negauna jokios paramos.

Garsus šalies aktorius Vaidotas Martinaitis laidai „Karštai su tv3.lt“ pasakojo, kad tik dėl to, kad uždirba vienu euru daugiau, jis negauna piniginės valstybės paramos.

„Aš dirbu Čiurlionio meno mokykloje su vaikais mokytoju, turiu keletą valandų. Kai dar per pirmą karantiną buvo paskelbta ta situcija, kad valstybė rems, aš parašiau prašymą ir man atėjo atsakymas, kad mano bazinis atlyginimas vienu euru viršijo tą limitą, pagal kurį galėčiau gauti“, – pasakojo aktorius.

Oskaras Koršunovas savo vardo teatre tokių atvejų skaičiuoja dešimtimis. Žmonės be pajamų gyvena jau beveik metus. Teatro režisierius Oskaras Koršunovas piktinosi, kad Lietuvoje veikia visiškai kitokia tvarka nei kaimyninėse valstybėse.

„Lietuvoje yra pats griežčiausias karantininis griežtumo indeksas lyginant su Latvija ir Estija. Latvijoje perpus mažesnis, o Estijoje beveik trečdaliu mažesnis, o sergamumas tas pats. Estijoje dirba ir teatrai šiuo metu, ir restoranai su atstumų laikymusi. Lankstumas turi būti“, – kalbėjo režisierius.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga peikė prastą dabartinės Vyriausybės komunikaciją.

„Vyriausybė tam ir yra, kad kalbėtųsi, kad vertintų žmonių norus, kad paaiškintų. Tik priminsiu – iš pirmo karantino reikėjo išeidinėti ilgai, sudėtingai ir irgi buvo tie patys skundai, kad „kodėl šituos jau atidarė, o mums dar negalima, kodėl yra taip, kodėl yra kitaip“. Viską gi galima paaiškinti“, – kalbėjo politikas.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt" žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt".


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų