Nuo rytojaus draudžiamos vasarinės padangos: nepasikeitusiųjų laukia baudos

Nuo rytojaus automobiliai į gatves turėtų išriedėti jau su žieminėmis padangomIs, tačiau jas keičiantys autoservisai sako, kad apgultis neatslūgs dar pora savaičių. Ar pandemija turėjo įtakos ir visi spėjo padangas pasikeisti laiku bei kiek laiko teko laukti eilėje?

Ratų montuotojas Genrikas pluša išsijuosęs. Mat šiandien paskutinė diena, kuomet vasarines padangas reikėtų pasikeisti į žiemines. Vyras pasakoja, kad jau trečia savaitė dirba be išeiginių  padangas permontuoja tiek šeštadieniais, tiek sekmadieniais, o prie jo garažo gyvoje eilėje visada laukia bent 3 automobiliai.

„Kiek aš dirbu, praktiškai iki Naujų metų žmonių dar bus. Realiai, per 10 dienų niekas nepasikeis“, – sako ratų montuotojas Genrikas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paskutinė diena pasikeisti padangas: montuotojai ištisas savaites dirba be išeiginių

Tiesa, Nerijui pasisekė gauti vietą vos paskambinus. Tačiau taip – ne visiems:

„Iš tikro tai nežinau, pasisekė gal, nes prieš valandą tik tai pasiskambinau.“

„Užsiregistravau prieš savaitę, tai va taip sutarėm, kad šiandien, lapkričio 9 dieną.“

„Keičiausi gal prieš savaitę? Iš anksto, taip.“

O štai vilniečiui Dainiui eilėje teko gerokai palūkėti:

„Šiandien ką tik pasikeičiau, jo, porą valandų laukiau.“

Padangų keitimo kainos, pasak autoservisų atstovų, nesikeičia jau kelerius metus – jos prasideda nuo 25-ių – 30-ies eurų, priklausomai nuo ratų dydžio. Tačiau pandemija ir karantinas gerokai pakoregavo autoservisų darbą, mat reikia reguliuoti atvažiuojančių klientų srautus. Dėl to padangų pakeitimo gali tekti laukti ir savaitę.

„Neįsileidžiame klientų į servisą, neįsileidžiame pašalinių asmenų jokių, parduotuvėje ribojame žmonių kiekį, tai reguliuoja mūsų pačių darbą, be jokios abejonės“, – pasakoja „Melga“ atstovas Andžej Ostrovski.

Tačiau dažnas dar nespėjęs pasikeisti padangų esą labai nesijaudina. Pasak montuotojų, lietuviai su vasarinėmis padangomis važinėti nebijo: orai šilti, o ir sniego dar nėra. Norintieji persimontuoti padangas užplūs iškritus pirmosioms snaigėms.  Tačiau draudimo atstovai perspėja, kad pirmo sniego geriau nelaukti.

REKLAMA

„Jeigu įvyktų autoįvykis, ir tai būtų priežastinis ryšys, kuris įvyko dėl būtent vasarinių padangų, tai tokiu atveju draudimo bendrovė gali regresuoti, vadinasi, kaltininkui gali reikėti iki 100 procentų padengti visą draudimo žalą“, – teigia draudimas.lt atstovė Vita Drobavičienė.

Nepasikeitę vasarinių padangų į žiemines rizikuoja netekti ne tik draudimo išmokos. Nesilaikydami kelių eismo taisyklių ir važinėdami su techniškai netvarkingu automobiliu galite užsidirbti ir baudą,  ir jūsų automobiliui gali būti panaikinta privalomoji techninė apžiūra.

„Pati didžiausia bauda, kad mes keliame pavojų savo gyvybei, sveikatai, važiuodami nesaugiai, neatitinkančia meteorologinių sąlygų transporto priemone. Atitinkamai įstatymų leidėjas yra numatęs, berods, nuo 30 iki 40 eurų piniginę baudą“, – kalbėjo Kelių policijos vadovas Vytautas Grašys.

Per praėjusius metus dėl laiku nepakeistų padangų buvo nubausta 870 vairuotojų, per šių metų 9 mėnesius dar 470.


Rašyti komentarą...
G
Giedrė
2020-11-09 20:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei kiti neturi pinigų tada ką žmonėms daryti.
Atsakyti
0

s
saviizoliacijoje
2020-11-09 20:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau 10d. sergame abu šeimoje Covid -19 IR SAVIIZOLIACIJOJE esame iki lapkričio 17d. Va pasveiksim, išvažiuosim padangėlių keisti, ir BAC! - bauda (citata): BERODS iki 40 eur. O gal pasiseks, nepagaus :). Pažeisim izoliaciją - iki 600 eur. Dalyvausim loterijoje su mažiausiais nuostoliais :) - 0 arba -40 :) Apie jokias išlygas nepaminėta. Prieš įsatymą esame lygūs.
Atsakyti
-4

E
ELS
2020-11-09 22:55:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausia turėti du ratų komplektus, vieną su vasarinėmis, kitą su žieminėmis oadangomis. Kuriuos gali pats pasikeisti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų