Nors oras nedžiugina, į Palangą plūsta poilsiautojai – vietiniai atvykėlių bijo

Nepaisydami vėjuoto ir lietingo oro į Palangą plūsta žmonės iš visos Lietuvos. Beveik visi veikiantys viešbučiai savaitgaliui jau užpildyti. Poilsiautojų laukia ir trigubai didesnės policijos pajėgos, kurios žada ieškoti rengiančių vakarėlius ir juos bausti. O užkrato išsigandę vietiniai plūsta į parduotuves pirktis savaitgaliui maisto ir slepiasi namuose, o nosies į miestą artimiausiomis dienomis kišti net neketina.

Pailsėti į Palangą Aušra atvyko iš Rumšiškių. Ji viešbutyje apsistojo porai dienų ir tikisi gerai praleisti laiką bei pailsėti.

„Vaikščiojamės visur. Ir prie Gintaro muziejaus, ir Botanikos sode ir dabar važiavom link Šventosios, bet labai vėjas didelis“, – sako poilsiautoja Aušra.

Ir iš tiesų, vėjas penktadienį Palangoje ne tik stiprus, o ir šaltas. Oro temperatūra vos 5 laipsniai, apsiniaukę. Tačiau tai netrukdo tautiečiams iš visos Lietuvos plūsti į kurortą. Užimti jau 80 procentų veikiančių viešbučių kambarių, kai kurie viešbučiai bus savaitgalį sausakimši. Šių savininkai kainų sako nepakėlę ir mėgaujasi svečiais.

„Nuotaika kuo puikiausia, nes į Palangą grįžo gyvybė, dauguma viešbučių šią savaitę atsidarė po beveik pusės metų sąstingio, pusės metų prastovų, pertraukos. Tai tikrai tas jausmas, lyg šiandien būtų tas tikrasis sezono atidarymas“, – pasakoja viešbučio „Palangos žuvėdra“ savininkas Kristupas Šliogeris.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nors oras nedžiugina į Palangą plūsta poilsiautojai: vietiniai atvykėlių bijo

O privataus apgyvendinimo sektoriaus Palangoje nuotaikos visai nedžiugios. Nakvynę savaitgaliui užsisakė vos kelios dešimtys žmonių. Verslininkai spėja, kad dėl visko kaltas koronavirusas. Nakvynes privačiame sektoriuje dažniausiai užsisako vidutines pajamas uždirbantys žmonės, o didelė dalis tokių karantino laikotarpiu ne dirbo, o gyveno prastovose.

„Visumoj įvertinkim, kad pandeminiai padariniai padarė savo. Neįvardinta iki galo, bet ekonominė krizė yra. Žmonės buvo be darbo, pajamų negavo, tai iš ko jis gali kažkur keliauti ir suteikti sau pramogų?“ – teigia „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė.

REKLAMA

Tačiau pramogų ieško ir vis tik į Palangą atvykę bei po Basanavičiaus alėją vaikštinėjantys svečiai. Šaltu oru ne vieną sušildo išsinešimui pilstomas kaštas vynas ar šilti užkandžiai. Kurorto meras sako, kad vaizdą pagyvintų ir dar labiau atsigauti Palangai padėtų šalies valdžios leidimas kavinių personalui darbuotis prie lauko staliukų.

„Mano nuomonė dėl lauko kavinių vienareikšmė. Oras šyla, tai, matyt, geriau ne kažkur eilėje stovėtų ir lauktų maisto išsinešimui, nes tas pats yra atstumas. Bet leisti verslui išsinešti staliukus į kiemą. Realiai tas ir vyksta, tik ant suoliukų“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Be to, Palangos meras kurorto gyventojus paragino pasiruošti savaitgalio žmonių antplūdžiui. Pavyzdžiui, iš anksto nusipirkus maisto slėptis ir laikytis atokiau nuo atvažiavusių. Dauguma vietinių tokio patarimo paklausė ir šturmavo parduotuves pirkti atsargų:

„Grynai taip. Būčiau nėjusi, bet galvoju, šeštadienį bus daug. Sveikatos neturiu, tai ėjau. Eilėj sunku stovėti senam žmogui.“

„Nevaikštau, bijau užsikrėsti. Ateinu tik kai yra reikalas apsipirkti.“

Palangiškiai pinigus atvežančių svečių vis dar siaučiant koronavirusui dabar nelaukia: „Aišku, nenorėčiau, kad atvyktų ir plistų kaip vasarą. Kas čia nebeįmanoma.“

Tad palangiškiams į pagalbą jau kibo policijos pareigūnai. Jie per garsiakalbius iš automobilių skatina žmones laikytis atstumo ir kitų saugumo reikalavimų: „Nesusibūriuokite didesnėmis nei po 5 asmenų ar dviejų namų ūkių grupėmis. Laikykitės saugaus atstumo, saugokite save ir vieni kitus.“

Palangos svečius policijos pareigūnai stebės ir gaudys visą savaitgalį. Jie stebės kad svečiai nesiburtų į vakarėlius pašvęsti, o švenčiančius baus, kontroliuos, kad atvykėliai nesiburiuotų, tikrins prekybos centrus. Taip darbuosis trigubai didesnės policijos pajėgos nei įprastomis nedarbo dienomis. Taip pat pasieniečiai, viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai bei policijos rėmėjai. Visai kaip nepandeminiu vasaros sezonu.

REKLAMA

„Dirbs Palangos miesto policijos pareigūnai, aplinkinių miestų pareigūnai, taip pat planuoja dirbti ir centrinės kelių policijos tarnybos pareigūnai, galbūt naudosime ir motociklus, siekdami užtikrinti eismo kontrolę. Jeigu vidutiniškai Palangoje dirba du trys ekipažai, tai šį savaitgalį planuojame, kad dirbs iki 12 ekipažų“, – sako Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Policija darbuosis ir Neringoje. Tiesa, turizmo specialistai mano, kad daug darbo pareigūnams nebus. Tokio anšlago, kokio tikėjosi, Nidos verslininkai nesulaukė.

„Viešbučių savininkai sako, kad užimtumas mažas, suaktyvėjimas šioks toks yra, tačiau nėra gausus. Kai kurios vilos ir apartamentai yra rezervuoti, na, o privataus apgyvendinimo savininkai vieni sako, kad jau yra rezervuoti, bet kiti net nesulaukė užklausų“, – pasakoja Nidos turizmo centro direktorė Edita Lubickaitė.

Savaitgalį sinoptikai tiek Nidoje, tiek Palangoje pranašauja ne tik lietų, bet ir saulę bei šilumą, tad tikėtina, kad Palanga bus sausakimša, gali būti, kad žmonių netrūks ir Nidoje – juk klaipėdiečiai bei kiti pajūrio gyventojai ten atvyksta praleisti gražių dienų.


Rašyti komentarą...
J
J.R.
2021-04-09 22:00:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
L.atsiprašau,bet straipsnis nevykęs,šiuo metu ten tuščia,kaip kaime,nėra ką veikti,visiškai
Atsakyti
0

A
As
2021-04-09 21:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokiu reikia būti idijotu, kad tokiais straipsniais tikėti. Visai jau nupušo
Atsakyti
-1

T
Taip
2021-04-09 22:07:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką veikti šaltoje,vejuotoje liudnoje Palangoje,galima depresija pasigauti,manykime čia reklama buvo,bet nelabai suveikė,nes žmonės taupo ir jau mąsto,nes neaišku kas dar laukia.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų