REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šis savaitgalis – pirmasis panaikinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus. Planuojama, kad į pajūrį suplūs jūros išsiilgę poilsiautojai. O tokių minios – Palangoje jau išgraibstyta didžioji dalis viešbučių kambarių. Palangos meras įspėja, kad savaitgalį kurorte poilsiautojus stebės susitiprintos policijos pajėgos.

Šis savaitgalis – pirmasis panaikinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus. Planuojama, kad į pajūrį suplūs jūros išsiilgę poilsiautojai. O tokių minios – Palangoje jau išgraibstyta didžioji dalis viešbučių kambarių. Palangos meras įspėja, kad savaitgalį kurorte poilsiautojus stebės susitiprintos policijos pajėgos.

REKLAMA

Artėjantis savaitgalis – pirmasis atlaisvinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus. Kaip ir buvo galima tikėtis, į pajūrį suplūs jūros išsiilgę poilsiautojai iš visos Lietuvos. Viešbučiai nurodo, kad savaitgaliui yra užrezervuota didžioji dalis kambarių.

Palangos viešbučiai – apypilniai: žmonės puola kaip išprotėję

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė sako, kad Palangoje šį savaitgalį veiks 15 asociacijai priklausančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų. Kiti planuoja atsidaryti kiek vėliau. Keturi asociacijai priklausantys viešbučiai duris praverti turėtų dar kitą savaitaglį.

REKLAMA
REKLAMA

Veikiančiuose viešbučiuose savaitaglį poilsiautojų, panašu, netrūks. I. Valaitienė pasakoja, kad jau ketvirtadienį matyti daugmaž užpildyti viešbučiai savaitgaliui – visuose juose jau yra rezervuota apie 80 proc. kambarių.

REKLAMA

„Iš tikrųjų pasijautė padidėjęs susidomėjimas ir užsakymų srautas. Tie viešbučiai, kurie jau yra pradėję vykdyti savo veiklą, kurie sugrįžo iš prastovų, tai tikrai tą užimtumą savaitgaliui turės pakankamai gerą“, – tv3.lt sako I. Valaitienė.

Tačiau verslo atsigavimu to, kaip sako I. Valaitienė, laikyti dar jokiu būdu nereikėtų.

„Tai yra sugrįžimas į savo veiklas, į darbą, mes negalime būti visada užsidarę. Tai nėra joks dar atsigavimas, tai yra tiesiog veiklų atidarymas. Išlaikius žmones be judėjimo galimybės šitiek laiko, normalu, kad žmonės puola kaip išprotėję.

REKLAMA
REKLAMA

To efekto reikėjo tikėtis, šitiek laiko išbūti niekur nejudant jau visiems buvo sudėtinga, tuo labiau, saulė pasirodo, namuose kažkas su vaikais, šią savaitę vaikų atostogos dar, tai lauktas ir natūralus efektas, mūsų nestebina. Bet tai nėra joks atsigavimas. Kavinių ir restoranų veikla dar yra visiškai uždaryta. Pirčių, baseinų negalime vykdyti veiklos“, – komentuoja I. Valaitienė.

Paklausta, ar verslai jaučiasi galintys pradėti vykdyti visas paslaugas, Palangos viešbučių ir restoranų atstovė sako, kad verslas prie saugumo reikalavimų jau yra prisitaikęs ir pripratęs. Dabar duris atveriantys verslai taip pat laikosi saugumo reikalavimų, į darbą grįžta tik koronaviruso testus pasidarę ir neigiamą atsakymą gavę darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi verslai dabar jau grįžtantys pradedantys veiklą mūsų sektorius, tiek apgyvendinimo, tiek maitinimo, tiek grožio, turi testuotis. Darbuotojai grįžta saugiai ir ta aplinka yra saugi darbui. Lieka tik prižiūrėti, kad svečiai atitinkamai irgi laikytųsi priemonių. Mes to laikomės, jau yra metai laiko nuo praėjusių metų kovo, tai jau tapo įgūdžiais, kasdienybe. Visi atstumai, kaukių dėvėjimas viduje, svečių reguliavimas, užsklandos, atitvėrimai, iškabinti informaciniai lapai, kambarių valymas, vėdinimas mums jau tapo kasdienybe“, – sako I. Valaitienė.

REKLAMA

Palangos meras įspėjo vietinius apsipirkti iš anksto

Poilsiautojų antplūdžiui ruošiasi ir kurorto savivaldybė. Palangos meras Šarūnas Vaitkus TV3 žinių laidoje „Dienos komentaras“ ketvirtadienį kalbėjo, kad savivaldybėje savaitgalį patruliuos daugiau policijos pareigūnų.

„Bus sustiprintos policijos pajėgos, jie dirbs vasaros režimu, vadinasi, ir iš Vilniaus, ir iš Klaipėdos bus atsiųstos papildomos pajėgos ir jie kontroliuos situaciją, kad žmonės laikytųsi karantino reikalavimų galiojančių“, – „Dienos komentaras“ sakė Š. Vaitkus.

REKLAMA

„Atsižvelgiant į sinoptikų prognozes, tikimąsi, kad nemažai žmonių bandys vykti į kurortinius miestus ir pajūrį, todėl ten dirbs gausesnės policijos pajėgos. Planuojame daugiau policijos pajėgų, kurių pagrindinis rūpestis – stebėti besibūriuojančius žmones, išsklaidyti dideles minias, atkreipti žmonių dėmesį į karantino ribojimus“, – kiek anksčiau tv3.lt apie artėjantį savaitgalį komentavo Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policija pirmiausia karantino reikalavimus pažeidžiančius gyventojus įspės, o įspėjimų nepaisantiems grės baudos nuo 500 iki 1500 eurų.

Dar kiek anksčiau ketvirtadienį Palangos meras įspėjo vietinius kurorto gyvetojus maisto atsargomis pasirūpinti iš anksto ir taip išvengti galimų spūsčių parduotuvėse.

„Dėl ko paraginau vietinius gyventojus šiandien nueiti į parduotuves? Natūralu, kad, kaip žinome, visoje Lietuvoje neveikia kavinės, restoranai. Ta masė žmonių, kurie suvažiuos, natūralu, kad tų kavinių, kurios teikia maistą tik išsinešimui, matyt, bus didelės eilės, tai maitinsis iš prekybos centrų, pirks maistą“, – komentavo Š. Vaitkus.

REKLAMA

Be to, kad mieste patruliuos daugiau policijos pareigūnų, kaip sako meras, papildomų priemonių savivaldybė nesiims.

„Problemų jokių nėra, mes turime plačius paplūdimius, daug pušynų, lauke žmonės tikrai gali būti, važiuoti ir ten sportuoti. Svarbu, kad vakare tose vilose, kurios išnuomotos ar privačiam apgyvendinimo sektoriuje būtų drausmingi, būtų laikomasi karantino, kad viena šeima būtų viename bute ir kad sau nesikeltų problemų“, – sakė Š. Vaitkus.

REKLAMA

Penktadienį savivaldybė planuoja susitikti su generaliniu komisaru ir aptarti, kaip savaitgalį Palangoje bus prižiūrimi gyventojų srautai ir karantino reikalavimų laikymasis.

Įvažiavimų į miestus kontrolė (nuotr. palanga.lt)

Ragina atverti maitinimo įstaigas

I. Valaitienė sako, kad panaikinus judėjimo tarp savivaldybių kontrolę, kitaip nei apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių, kavinių ir restoranų mieste nepradėjo veikti daugiau.

„Jau buvo prisistačiusios tos, kurios tą paslaugą teikia ženkliai anksčiau, per pirmąją bangą išsigrynino tos įstaigos, kurios nusprendė teikti maistą išsinešti ir dirba. Daugiau su judėjimo kontrolės panaikinimu įstaigų tirkai nepanoro tiekti to maitinimo. Laukiama žinių, kada bus galima normaliai veiklas ar lauko terasose, gal kažkiek viduje“, – sako I. Valaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palangos meras Š. Vaitkus laidoje „Dienos komentaras“ sakė, kad vis dėlto Palangoje šiuo metu didžioji dalis maitinimo įstaigų neveikia. Tačiau, jo nuomone, kavinėms ir restoranams vertėtų leisti atnaujinti veiklą.

„Didžioji dalis restoranų ir kavinių nedirba todėl, kad galioja Vyriausybės nutarimas ir jie negali atsidaryti, bet tos pagrindinės kavinės, kurios dirbo ir nebuvo uždariusios savo veiklos ir teikė paslaugą maisto išsinešti, jos dirba. Manau, kad srautas bus didžiulis, aišku, jie turės problemų, bet susitvarkysim.

REKLAMA

Raginčiau Vyriausybę, oras šyla, matyt, reikėtų leisti toms kavinėms, kurios yra lauke, leisti išsinešti staliukus, nes dabar kažkaip nenormaliai atrodo, kada prekybos centruose yra eilių eilės uždarose patalpose ir, atrodo, atstumo yra laikomasi, o dar galioja sprendimas, kad lauke negalima statyti staliukų“, – sakė Š. Vaitkus.

Palanga jau ruošiasi vasaros sezonui

Palangos verslai jau ruošiasi veiklų atnaujinimui ir artėjančiam vasaros sezonui. I. Valaitienė pasakoja, kad kurorte įsikūrę verslai karantino laikotarpį išnaudojo atsinaujinimui, buvo tokių, kurie planuotus iki vasaros įgyvendinti darbus atliko laikotarpiu, kai buvo sustabdyta jų veikla.

REKLAMA

„Tie, kurie yra ne pirmi metai Palangos rinkoje, tai išnaudojo efektyviai visą karantino laikotarpį, kai sustabdyta veikla. Jeigu buvo numatyti neatidėliotini darbai, remontas, kažkokios paslaugos įgyvendinimas, infrastruktūros keitimas, įrengimas kažkokios paslaugos, pasiruošimas tai paslaugai, tai ir buvo daroma“, – komentuoja I Valaitienė.

Kadangi didelė dalis darbuotojų dėl karantino buvo išleisti į prastovas, o dalis darbo iš viso neteko, pasiteiravome, ar Palangos verslininkams netrūksta darbuotojų. I. Valaitienė sako, kad naujų darbuotojų yra ieškoma, tačiau ne dėl to, kad jų trūksta.

REKLAMA
REKLAMA

„Trūkti jų dabar netrūksta, kadangi susigrąžina objektai iš prastovų darbuotojus. Pirmiausia, tuos darbuotojus, kurie buvo išleisti į prastovas, bet šiomis dienomis yra ieškoma dabruotojų vasarai, nes pasiruošti sezonui reikia. Jis ateis, koks jis bus, toks, sezono srautas vis tiek yra didesnis, nei įprasta, reikia būti tam pasiruošus. Kai ateina sezonas, ieškoti darbuotojų yra per vėlu“, – komentuoja I. Valaitienė.

Palangoje penktadienį yra planuojamas nuotolinis renginys jaunimui, kurio metu bus supažindinta su darbo galimybėmis šiame mieste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų