Noras parduoti Seimo viešbutį ir autoūkį Vilniaus širdyje vilioja verslininkus

Seimo pirmininkė sako, kad šią kadenciją Seimas vis tik privatizuos sostinės centre esantį parlamentarams skirtą viešbutį. Kanceliarija paskaičiavo, kad mokėti nuomos kompensacijas ne vilniečiams Seimo nariams būtų pigiau, nei išlaikyti ir remontuoti pastatą Gedimino prospekte.

Verslui parduoti jau svarstoma ir kitą puikioje Vilniaus vietoje esantį objektą – Seimo autoūkį. Nekilnojamojo turto ekspertai sako, kad tokie objektai pačiame Vilniaus centre yra itin geidžiami verslininkų.

Apie Vilniaus centre stūksantį Seimo viešbutį parlamentarai kalba kone kiekvieną kadenciją. Sąlygos jame ne pačios geriausios, tad vis svarstoma – ar pastatą remontuoti, ar parduoti ir keisti Seimo narių apgyvendinimo modelį.

„Klausėm darbuotojų, kurioj vietoj bepajudinsi, ar vamzdynai, ar laidai, visur reikalauja remonto, ir dabar kas vyksta, tai vyksta toks karštligiškas kažkokių tai avarijų likvidavimas, o ne sistemiškas pastato eksploatavimas“, – sako Laikinasis Seimo kancleris Marius Žiūkas.

„Apie Seimo viešbutį jau labai ilgai buvo kalbama ir šioje kadencijoje, matyt, visgi Seimas atsisakys jo“, – pasakoja Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarija skaičiuoja, kad atsisakius viešbučio, parlamentarams, kurie neturi būsto Vilniuje, būtų mokami nuompinigiai.

„Kiek kainuoja viešbučio išlaikymas, turint omenyje, kad ateityje reikės daryti remontus, juos visą laiką reikia daryti, keičiasi kadencijos, keičiasi Seimo nariai, reikia atnaujinti, baldus pakeisti ir pan., viską suskaičiavus, imant 10 metų į priekį, vidutiniškai per metus 440 tūkst. eurų toks yra paskaičiavimas, kad reikalingas viešbučiui išlaikyti“, – teigia konservatorius Paulius Saudargas.

„Mūsų kadencijos metu mes skaičiavimus turėjom jie buvo šiek tiek kitokie, tai dabar atsiradę nauji skaičiai, dvigubai didesni, negu buvo pateikti mums, šiek tiek kelia tokį nustebimą. Tai mes analizuosime, ieškosime, prašysime daugiau informacijos, skaičių“, – teigia valstietis Jonas Jarutis.

REKLAMA

Dėl butpinigių siūlomi du variantai: arba mokėti 550 eurų per mėnesį, o ši suma koreguotųsi keičiantis vidutiniam atlyginimui šalyje, arba nustatyti fiksuotą 300 eurų kompensaciją, leidžiant likusią dalį padengti iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų.

„Butpinigių 300 eurų ir visą kitą prisimokėti iš parlamentinių, ar kitų išlaidų, nu tai mes, šiek tiek mūsų kolegos pažiūrėjo, kad už 300 butą 2 kambarių prie čigonų taboro galima išsinuomoti“, – kalbėjo J. Jarutis.

1995-aisiais pastatytas pastatas yra daugiau nei 7 tūkstančių kvadratinių metrų. Tačiau jis verslininkus labiausiai domina dėl savo vietos mieste.

„Greičiausiai įdomumas būtų iš to, kad tai yra didelis objektas, kurį galima taip iš esmės pertvarkyti, pavyzdžiui, padaryti ar tai prestižinius butus, ar kažkokias komercines patalpas, galbūt galėtų būti ir viešbutis, tik dabar tas kontekstas viešbučiams nėra labai toksai palankus“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas Arnoldas Antanavičius.

Ekspertas svarsto, kad viešbučio kaina galėtų siekti nuo 6 iki keliolikos milijonų eurų. Tačiau pagal Registrų centrą, viso objekto vertė siekia beveik 14 milijonų eurų. Seimo valdyba nusprendė užsakyti papildomą turto vertinimą.

Tiesa, ant prekystalio Seimas ketina dėti ne tik viešbutį, bet ir šį, parlamentui priklausantį autoūkį. Vilniaus centre, prie Neries esančiame objekte, saugomi ir remontuojami Seimo automobiliai.

„Kyla klausimas, ar tikrai Seimui reikalinga tokia valstybės institucijai nebūdinga veikla, kaip remontas automobilių. Kyla mintis, kad atsisakius šios funkcijos, tada nereikalinga būtų dalis pastatų ir juos irgi būtų galima privatizuoti, išlaikant vairuotojus, išlaikant mašinas“, – pasakoja konservatorius Paulius Saudargas.

„Aš netgi, gal pasakyčiau, kad tas objektas turėtų būti įdomesnis ir jis galėtų būti paklausenis, ta prasme, kad ten tiesiog iš principo galima daug paprasčiau plėtoti projektą“, – teigia A. Antanavičius.

REKLAMA

Nekilnojamojo turto ekspertas skaičiuoja, kad šis objektas su sklypu galėtų kainuoti apie 10 milijonų eurų.

„Dėl autoūkio dar kol kas jokių sprendimų galutinių nepriimta, mes tiesiog analizuojame situaciją ir ieškome, galbūt, galimybių racionaliau naudotis tuo, ką dabar Seimas turi“, – kalbėjo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Artimiausiu metu ketinama iš Vilniaus savivaldybės žinios perimti ir štai šį kadaise buvusį fontaną, ir pačią nepriklausomybės aikštę. Saudargas aiškina, kad nei aikštės, nei fontano Vilniaus valdžia netvarko, tad tuo galėtų pasirūpinti pats Seimas.


Rašyti komentarą...
ŠTAI TAIP
2020-12-28 08:43:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pardavus viešbutį, parlamentarams, neturintiems buto Vilniuje, būstui skirti fiksuotą 300 eurų kompensaciją ir prisidurti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Dauguma dirbančiųjų tiek neuždirba, kiek yra skiriama parlamentinei veiklai. Ir dar, važinėti su savu auto, taxi ar troliku, kaip visi Lietuvos piliečiai važinėjantys į darbus!!!!!!
Atsakyti
0

K
Konservai prichvatizuos
2020-12-28 13:51:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriai į valdžia - prichvatizacija atgyja :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų