Nesiskiepijantis Marijampolės medikas nesitestuos ir savų pinigų nemokės: siūlau neprovokuoti žmonių

Vyriausybei nusprendus nuo gruodžio pirmosios dienos nebetestuoti nemokamai nevakcinuotų ir kontaktinį darbą dirbančių asmenų, kai kurių profesijų atstovai ėmė krautis lagaminus. Kelionės kryptis – emigracija.

Plačiau apie tai domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Piktinasi, kad neturi pasirinkimo

„Dėl peties atkišimo, tai tikrai paskutinėje vietoje. Taip, galvojame apie emigraciją iš naujo, ten kur galima būti laisvam, bet matysim. Nežinau, arba keisim kažką, arba keisim net gyvenamą vietą“, – teigė socialinė pedagogė Indrė Morkūnienė.

Socialinė pedagogė I. Morkūnienė piktinasi, kad už testus tektų atiduoti pusę algos.

„Žadama, kad kainuos kažkur 200 eurų. Tai man dirbant puse etato ir atiduoti pusę algos vien testams, tai gaunasi tokia nesąmonė. Tai kas belieka? Išeiti iš darbo“, – įsitikinusi I. Morkūnienė.

Moteris nėra kategoriškai nusiteikusi prieš skiepus, bet jai labai nepatinka valdžios paruoštas skiepų ir testų botagas imuniteto neturintiems asmenims.

„Šiokia tokia prievarta gaunasi, nes tu nebeturi pasirinkimo, nes dirbti reikia, pinigų reikia ir iš neturėjimo, ką daryti, turėsi nueiti ir pasiskiepyti. Lietuva gi tik ir įpratusi drausti, bausti ir taip toliau“, – tikino socialinė pedagogė.

Nesiskiepijantis medikas atleidimo nebijo

Marijampolės ortopedas-traumatologas Gediminas Akelaitis kerta atvirai – jis nesitestuos ir nieko niekam už jokius testus nemokės. Priežastis – asmeninė ir principinė.

„O šito dalyko, kad aš mokėčiau už tyrimus. Aš kas mėnesį sumoku virš 300 eurų PSD fondo, dar už mane kaip už pensininką dar sumoka valstybė. Tai aš nežinau, kur tie pinigai išeina, kad dar aš turėčiau už tyrimus sau mokėti, kurie man visiškai nereikalingi“, – aiškino medikas.

Tokiems kaip gydytojas G. Akelaitis, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys turi aiškią žinutę – arba testas iš savo kišenės, arba skiepas, arba atleidimo lapelis.

„Šiuo atveju nėra jokių išimčių, įstatymas veikia. Yra tik tai išimtys, kaip minėjau, gali būti tik medicininės priežastys“, – Vyriausybės spaudos konferencijoje praėjusią savaitę kalbėjo A. Dulkys.

Tačiau Marijampolės traumatologas atleidimo nesibaimina. Laukia, kol valdžia jį išmes iš darbo, o tada lauks tos akimirkos, kai į jo skyrių atveš sužalotą pacientą. Tai kas jį tada operuos? Gal pats A. Dulkys?

„Gydymo įstaigos kviečia pensininkus, kad žmonėms padėtų, tam tikrų sričių specialistus ir pas mus ligoninėje gana garbaus amžiaus bent mėnesiui, bent pusantro, bent dviem, kad darbai nesustotų. Juos kviečia atgal. O jeigu atleistų tokį kaip mane sveiką, tai čia jų sąžinės reikalas. O mano reikalas yra išnaudoti visas teisines galimybes ir priminti, kad nekelkit kardo be reikalo, kad jis nenusileistų atgal“, – teigė G. Akelaitis.

REKLAMA

Nepasiskiepiję pedagogai ir daktarai nori kompromiso, kad nemokamas testavimas būtų paliktas, nes tai jų teisė ir laisvė rinktis. Ministras kategoriškas ir neperkalbamas. Nemokamų pietų metas baigėsi. Laikas skiepytis, arba toliau žaisti katės ir pelės žaidimą su kovidu už savo pinigus.

„Vien tik patiems testams būtų apie 19 mln. eurų per metus, o valstybė yra pasirūpinusi kiekvieno žmogaus vakcina ir testavimas yra tik papildoma priemonė mažinti rizikas, bet ji nesprendžia klausimo iš esmės“, – aiškino A. Dulkys.

„Aš nesu nei už, nei prieš vakcinaciją, bet aš esu už teisę pasirinkti. Kad paliktų laisvą teisę žmogui pasirinkti“, – tikino socialinė pedagogė.

„Ką aš siūlau, siūlau Dulkiui ir ministerijai rašyt pareiškimus ir neprovokuoti žmonių“, – siūlė G. Akelaitis.

Tai dar tik pradžia?

Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė spėja, kad nemokamų testų panaikinimo tvarka – tik pradžia. COVID-19 nerimstant sulauksime ir kitų valdžios priemonių.

„Niekas negali pasakyti, kad po to nebus dar kažkokių tai gupių įrašyta ten. Tai jau yra įvykę keliose valstybėse. Sakykim, dabar mes kalbame apie gydytojus, o rytoj kalbėsime jau apie pardavėjus parduotuvėse, nes jie turi didelį kontaktą. Tokią pareigą galima numatyti ir mažesniems, ir vaikams ateityje“, – tikino Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.

O nemokamų testų panaikinimas priimtas su aiškiu tikslu – mažinti nevakcinuotų asmenų gretas.

„Priversti asmenis vakcinuotis, mano supratimu, tai yra netinkamas elgesio modelis. Aš esu įsitikinęs, kad atvira statistika, atvirais moksliniais duomenimis, atviru įtikinėjimu galima pasiekti daug daugiau. Tuo prievartos mechanizmu, kuris buvo įjungtas maždaug apie rugpjūti, mes pasiekėme visiškai priešingą rezultatą – žmonės dar labiau įsibaugino ir dar labiau užsidarė nuo vakcinacijos“, – aiškino I. Vėgėlė.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.


Rašyti komentarą...
b
bedugnė
2021-10-12 16:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vieni emigruoja, kiti nusiperka tą reikalą, treti žaloja savo sveikatą, kiekvienas renkasi prioritetus pagal save.O atsakyti kažkas visvien turės, jei ne vienaip, tai kitaip....
Atsakyti
-39

A
Algis
2021-10-12 16:49:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gediminai, aūū, lieki savo stiliuj! Niekuo nesistebėkit, jis nuo mokyklos laikų originalas.
Atsakyti
-51

A
Artūras
2021-10-13 07:10:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užkniso su savo tomis eksperimentinėmis vakcinomis, žmonės turi patys rinktis, ar jie nori būti eksperimentiniais triušiais ar ne, bet ne matai, każkoks prietranka nuėjo į valdžią ir aiškina kaip visiems gyventi, ir dar įvedineja savo taisykles... Jaučiu, kad valdžioje esantys dirba ne Lietuvos żmonėms, o farmacininkams, kurie įgauna ragus kaip ir invaziniai Skandinavijos bankai...
Atsakyti
-46

SKAITYTI KOMENTARUS (255)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų