Naujieji tik per plauką netapo tragedija Rusijoje: sulaikė išpuolį planavusius jaunuolius

Rusijoje Sankt Peterburge Naujųjų sutikimas galėjo būti pažymėtas didele tragedija. Jungtinių Valstijų žvalgybos dėka rusų pareigūnams pavyko užkirsti kelią planuotam teroro išpuoliui. Skelbiama, kad Rusijoje sulaikyti atakas per Naujuosius planavę du jaunuoliai. Jie buvo prisiekę „Islamo valstybei“.

Rusijos saugumo tarnybos platinamoje vaizdo medžiagoje – įtariamų teroristų sulaikymas antrame didžiausiame šalies mieste Sankt Peterburge. Likus porai dienų iki Naujųjų metų sutiktuvių pareigūnai krečia butą, kuriame ir šoviniai, ir peiliai, elektroninė įranga ir juodi drabužiai. Gruodžio 27 d. reidas surengtas po to, kai rusų pareigūnai gavo JAV žvalgybos informacijos apie Sankt Peterburge planuojamus rengti teroro išpuolius per Naujuosius.

Skelbiama, kad sulaikyti du jauni įtariamieji – 22-ejų Nikita Semionovas ir 23-ejų Georgijus Černyšovas buvo prisiekę vadinamajai „Islamo valstybei“. Su džihadistų judėjimo vadeivomis jie esą derino šventinių išpuolių taikinius – Sankt Peterburgo katedrą ir prekybos centrą. Rusijos FSB skelbia, kad įtariamieji jau prisipažino planavę išpuolius, pradėta baudžiamoji byla.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu Amerikos prezidentui Donaldui Trumpui dėkojo už informaciją, padėjusią užkirsti kelią kruvinam išpuoliui.

Beje, panaši situacija buvo nutikusi ir prieš dvejus metus: taip pat Sankt Peterburge, po JAV pasidalintos žvalgybinės informacijos gruodžio viduryje buvo sulaikyti mieste išpuolius planavę asmenys.


Rašyti komentarą...
L
Laima
2020-01-01 02:54:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Džiaugiuosi...
Atsakyti
-1

L
Laima Kulbokiene
2020-01-01 02:54:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Džiaugiuosi...
Atsakyti
0

L
Laima
2020-01-01 02:54:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Džiaugiuosi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų