REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo Naujųjų įsigaliojo Kelių eismo taisyklių draudimas mašinoms stovėti arčiau nei penki metrai nuo įvažiavimų į teritorijas. Ir tai – tikras galvos skausmas vairuotojams. Jie sako, kad automobilių kiemuose ir gatvėse tiek daug, kad jų tiesiog nėra kur statyti.

Nuo Naujųjų įsigaliojo Kelių eismo taisyklių draudimas mašinoms stovėti arčiau nei penki metrai nuo įvažiavimų į teritorijas. Ir tai – tikras galvos skausmas vairuotojams. Jie sako, kad automobilių kiemuose ir gatvėse tiek daug, kad jų tiesiog nėra kur statyti.

REKLAMA

Susisiekimo ministerijos inicijuotą 5 metrų taisyklę kritikuoja ir sostinės savivaldybė – esą naujoji tvarka perteklinė. O ministerija atšauna, kad viskas dėl saugumo. Aiškinomės, ar vairuotojus dėl pažeidimų pareigūnai jau baudžia.

Visoje Lietuvoje jau įsigaliojusio draudimo taip statyti automobilius nepaiso daugybė vairuotojų. Ir nemažai automobilių savininkų rizikuoja sulaukti baudos. Ir nubaustų būtent už tokį parkavimą po Naujųjų sostinėje, anot policijos, jau daugiau nei 20.

„Atsakomybė – bendras straipsnis – už sustojimą ir stovėjimą ne vietoje. Tai viso Vilniuje tokių yra virš 200. Tai, manau, kokių 10 procentų tikrai bus“, – komentuoja Vilniaus kelių policijos vadovas Dainius Šalomskas.

REKLAMA
REKLAMA

Už stovėjimą arčiau nei penki metrai gatvės ir įvažiavimo į teritoriją sankirtoje vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų, tačiau tai – ne blogiausia, kas gali nutikti.

REKLAMA

„Jeigu tas automobilis iš tikrųjų trukdys eismui, taip, policijos pareigūnai gali priimti tokį sprendimą priverstinai nuvežti transporto priemonę. Tai reiškia bus ir bauda, ir priverstinis nuvežimas“, – teigia D. Šalomskas.

Kelių eismo taisyklių pakeitimus inicijavo susisiekimo ministerija.

„Yra gan sunku išvažiuoti iš kiemo, nes yra apribotas matomumas ir žmonės natūraliai neturi galimybės pamatyti, kas gi važiuoja gatve, negali įsitikinti, kad saugu išvažiuoti iš kiemo. Tas atstumas reikalingas, siekiant užtikrinti pakankamą apžvalgos kampą vairuotojams ir kad matomumą turėtų visi eismo dalyviai, visi vieni kitus matytų ir neįvyktų nei avarinių situacijų, nei eismo įvykių“, – sako susisiekimo ministerijos atstovas Dmitrij Bial.

REKLAMA
REKLAMA

Automobilio užstatytą šaligatvį su kūdikiu aplenkti turinti vilnietė Agnė tai sveikina. „Tos naujos taisyklės man tai labai patinka. Aš labai džiaugiuosi, labai laukiau“, – sako Agnė.

Ir vardija problemas. „Aš esu mačiusi, kaip važiuoja greitoji, o greitoji čia dažnai čia atvažiuoja – ten, ten – tai nežinau, kaip pravažiuoja“, – kalba moteris.

Visgi kitus vairuotojus nauja tvarka ir baudos piktina, nes, anot jų, automobilių tiesiog nėra kur statyti: „Na, kur žmogui pastatyt? Vienas namas – gyvena 40 žmonių, o telpa 5 mašinos. Tai kas čia yra? Nesąmonės yra. Vsio… Baigėm kalbą. Nenoriu aš daugiau kalbėt nesąmonių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nebuvo mašinų tiek suplanavę, kad bus statoma. Tai tiesiog dabar neužtenka vietos. – Ir daug kas čia taip taisykles pažeidinėja? – Tikriausiai, kad taip“, – sako vilnietis Faustas.

„Problemą galėtų spręsti parkavimo, nes tikrai nėra kur statyti dažnai“, – kalba vilnietis Karolis.

„Vertinu teigiamai, bet tikriausiai dėl to, kad aš ne daugiabutyje gyvenu. Jeigu man nebūtų kur pastatyti mašinos, būtų problema“, – kalba žmogus.

Vilniaus atstovai žada ateinančiais metais įrengti papildomų parkavimo vietų, vadinamųjų „kišenių“ gatvėse. Tiesa, tai reiškia, kad dalis sostinės gatvių dar labiau siaurės.

„Nebloginant eismo sąlygų, nebloginant susisiekimo galimybių gatvėje, išnaudoti perteklinį asfaltą, išnaudoti tą perteklinę erdvę ir kurti papildomas parkavimo vietas, kad būtent gyventojai turėtų daugiau galimybių palikti automobilius gatvėse ir negrūsti jų į kiemą ir negadinti žaliųjų erdvių, negadinti sporto aikštynų“, – teigia judrumo transformacijos vadovas Jonas Damidavičius.

REKLAMA

Naująją 5 metrų taisyklę sostinės savivaldybė kritikuoja. Esą tikrai ne visos sankirtos pavojingos, tad ne visose ir turėtų galioti ši taisyklė. Pasak, sostinės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo naujoji taisyklė perteklinė.

„Žinot, prie daugiabučių stovi automobilių eilė parkavimo vietoje, o jas užstato dar eilė automobilių. Kaip ir KET draudžia tai daryti, tačiau gyventojai taip tarpusavyje susitarę ir niekam problemų nekyla, išskyrus galbūt kažkokį praeivį, kuriam atrodo, kad čia galbūt yra pažeidimas. Tikrai nereikia skubėti ir vairuotojų už tai bausti, nes pasakysiu taip – teisėtumas nelygu teisingumui“, – kalba viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžej Dinikis.

REKLAMA

Kaunas taip pat linkęs bent kol kas vairuotojų nebausti.

„Jeigu ta problema neišnyks, ji liks, bus organizuojamos priemonės, bet čia žiūrint į tolimesnę ateitį, į perspektyvą, o šiuo atveju leidžiamės žmonėms apsiprasti, stengiamės žmones įspėti, supažindinti su naujais reikalavimais ir problemą išspręsti geranoriškai, kad žmonės suprastų ir nepažeidinėtų. Nes vien tik baudimas tos problemos neišspręs“, – tikina viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Gatulis.

Beje, nuo Naujųjų priverstinai nuvilkti ne vietoje pastatytus automobilius gali ne tik policija, bet ir ugniagesiai-gelbėtojai, savivaldybių viešosios tvarkos pareigūnai, net aplinkosaugininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų