Mokslų daktaras Juozas Augutis: COVID-19 atvejų piką pasieksime per porą savaičių

COVID-19 atvejų skaičiaus kilimo pikas numatomas per kelias savaites, teigė Technologijos mokslų daktaras Juozas Augutis TV3 Žinių „Dienos komentare“.

J. Augutį kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Praėjusią savaitę Lietuvoje juodai nusidažė jau trys savivaldybės – Klaipėdos, Neringos ir Skuodo. Ko turėtume laukti artimiausiu metu?

Kaip matome, bangos kilimas prasidėjo ankščiau nei buvo prognozuota. Jis susijęs su viruso delta atmaina ir dabar esame augime. Tikėtina, kad galbūt šią ar kitą savaitę pasieksime ir tūkstančio atvejų per parą ribą. Ji gali kilti ir toliau, todėl tikėtis kažko labai gero artimiausiu metu, deja, negalime.

O kada tas artimiausiu metu?

Per savaitę ar per pusantros kilimas tikrai aiškiai nusimato. Kad bus labai didelis skaičiai – 4000 ar pan., nėra didelės tikimybės, kadangi beveik 60 proc. mūsų bendruomenės turi imunitetą ir jie į ten nebepatenka.

Pačiam virusui yra šiek tiek mažiau galimybių veikti, tačiau žinant, kad ta atmaina yra labai aktyvi, labai greitai užkrečiama, tie skaičiai gali būti pasiekti pakankamai dideli. Tai bus savaitės, dviejų savaičių bėgyje – galime priartėti prie piko. 

O kaip atrodys tas pikas? 

Čia labai priklausys nuo mūsų veiksmų ir nuo įvairių situacijų. Veikia be galo daug faktorių. Netrukus prasideda mokslo metai, į mokyklas, darželius, universitetus sugužės vaikučiai, studentai, kontaktų bus daugybė. Aišku, tai veiks į tą pusę, kad atvejų skaičius didės.

Pasiektas pikas gali būti per porą savaičių. Tai yra vienas iš scenarijų – užlips gerokai virš 1000, tada vėl gali leistis, rudenį vėl turėtume bangos pakilimą. Bendrai, jei kas stebi tas kreives, kaip jos atrodo, tai galima pastebėti, kad labai retai būna stabilus, vienodas lygis, toks pats skaičius visą savaitę. Jis arba didėja, arba mažėja.

Manau, kad šis ruduo pasižymės tuo, kad turėsime nemažai bangų – pakilimų, nusileidimų, bet pats fonas nusimato pakankamai aukštas. Vėlgi priklausys ir nuo, kokiu greičiu mums pavyks pasiekti 70–75 proc. skiepijimosi ribą.

O ką reiškia dabartinė pasiskiepijusių riba, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
H
Hmm
2021-08-16 18:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk tiek paskiepyta, o atveju daugiau nei pernai. Ko siekiama?
Atsakyti
-2

D
Darka
2021-08-16 18:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasiskiepyk Juozai!
Atsakyti
0

S
Savas
2021-08-16 18:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juos reikia mesti uz tokias prognozes
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų