• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus šildymo sezonui gyventojai suskubo gauti kompensaciją už šildymą. Dėl didelio antplūdžio pradėjo strigti elektroninės sistemos, o savivaldybėse nusidriekė gyventojų eilės.

Prasidėjus šildymo sezonui gyventojai suskubo gauti kompensaciją už šildymą. Dėl didelio antplūdžio pradėjo strigti elektroninės sistemos, o savivaldybėse nusidriekė gyventojų eilės.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius teigė, kad besikreipiančių asmenų skaičius išaugo 3 kartus. Kartu su juo diskutavęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus sakė tokio išaugimo nepastebėjęs. 

Pone Sinkevičiau, kiek tiesos, kad savivaldybėse nusidriekė gyventojų eilės? Galbūt jau matomas pokytis?

M. Sinkevičius: Kol kas situacija vis dar įtempta, lyginant skirtingus mėnesius ar 2021 metų rugsėjį su šių metų rugsėju – skaičiai rekordiniai. Nuo Vilniaus iki Jonavos 3 ir daugiau kartų išaugo besikreipiančiųjų skaičius. Žmonių, kurie apdoroja paraiškas, dirba su sistema skaičius išlikęs toks pat, tai reiškia, kad žmonės turi trigubai didesnį krūvį, o darbo laiko ir valandų skaičius toks pat.

REKLAMA
REKLAMA

Natūralu, kad žmonės reiškia pasipiktinimą, nes negali prisiskambinti, turi laukti fizinėse eilėse, ne visi sugeba ir nori teikti paraiškas elektroniniais būdais. Aišku, bėda viena nevaikšto – socialinės paramos informacinė sistema „SPIS“ rodo savo ožius. Čia tikriausiai jau žanro klasika, kad mūsų informacinės sistemos kritiniais momentais, deja, nepademonstruoja gebėjimų susidoroti su antplūdžiais. Tas strigimas visiems komplikuoja ir emocinį foną, ir darbo eigą, ir spartą.

REKLAMA

Pone Šiurkau, tai ar galima sakyti, kad labai stringa visas kompensacijos procesas?

M. Šiurkus: Kalbant apie sistemą, tai nuo spalio 17 d. sistema nestringa ir veikia stabiliai. Tikrai įdėjome daug pastangų ir buvo pakviesti geriausi specialistai, kad kiek įmanoma tą sistemą sutvarkytų ir kad nebebūtų tokių trukdžių, kad žmonės galėtų pateikti prašymus kompensacijoms ar skaičiuojantys kompensacijas galėtų jas apdoroti.

O jūs tokio antplūdžio tikėjotės?

M. Šiurkus: Tą žmonių srauto, koks jis bus, bendrą skaičių pamatysime už mėnesio ar 1,5 mėnesio, bet esmė, kad vienu metu buvo labai didžiulis pikas ir net neprasidėjus šildymo sezonui labai daug žmonių kreipėsi į savivaldybių paramos skyrius prašyti kompensacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Gerbiamas Mindaugas kalba, kad pikas, besikreipiančiųjų skaičius, yra išaugęs iki 3 kartų, bet mes matome, jog didžiuosiuose miestuose šiandien dienai pasikreipusiųjų yra apie 2 kartus daugiau, bet, kaip ir minėjau, labai svarbu, kad visi kreipėsi vienu metu. 

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų