Migrantai Rūdininkuose nepatenkinti: per mažai lovų, neskani vištiena, nepatinka vanduo

Rūdninkų poligone apgyvendinti neteisėti migrantai lieja nepasitenkinimą gyvenimo sąlygomis ir maitinimu. Žurnalistams jie rodo nešvarų rudą vandenį, skundžiasi, kad nėra tinkamai maitinami ir pyksta, kad Lietuva juos uždarė lyg gyvulius. Ministerija tokius priekaištus atmeta, o pavakarę į poligoną pasiuntė vandens patranką.

Keli šimtai sienos pažeidėjų Rūdninkų poligone reaguoja į atvykusius žurnalistus ir reikalauja laisvės. Nelegalai skundžiasi gyvenimo sąlygomis.

„Labai blogai. Valgome tik kartą per dieną. Per 24 valandas jie davė tik kartą pavalgyti. Tai pirma. Antra, negalime normaliai miegoti. Mūsų 500, o lovų – 200“, – sako vienas nelegalų.

Tiesa, Vidaus reikalų ministerijos tvirtinimu, vakar ir šiandien ten perkelti ne 500, o 380 migrantų vyrų. Atvykėliai rodo ir kokį vandenį jiems tenka gerti: „Ar tai skirta žmonėms? Ar gali žmonės gerti tokį vandenį? Matote? Tokį vandenį mes geriame. Mes neturime vandens.“

Skundžiasi migrantai ir maistu: „Šiandien jie davė mums žuvies ir duonos. Pirma diena, kai davė kažką gero. Anksčiau valgėme vištieną, prastą vištieną.“

Sienos pažeidėjai tikina, kad teritoriją saugantys pareigūnai su jais net nesikalba. Ir demonstruoja, kaip tai vyksta: „Jums nerūpi, nes mes – ne žmonės. Mes gyvuliai. Teisingai.“

Tiesa, migrantai kartu tikina, kad didžiausia problema ne maistas, o tai, kad Lietuva juos laiko uždariusi ir neleidžia vykti, kur jie nori. Vidaus reikalų ministerija aiškina, kad migrantų priekaištai perdėti.

Vidaus reikalų ministrės atstovė Lina Laurinaitytė-Grigienė tvirtina: „Ir vakar, ir šiandien migrantams buvo atvežamas vanduo. Jie nenaudojo to, kuris yra tenai. Gali būti, kad, tarkim, pasibaigė ir tuoj pat nepristato, bet tikrai nėra taip, kad jie negauna gerti. Dėl tam tikrų logistinių dalykų, sutinku, kad sutrikimų gali būti, bet mes rūpinamės, kad jie gautų švaraus šalto vandens čia ir dabar.“

Pasak ministrės atstovės, maisto prieglobsčio prašytojams nestinga: „Dėl kiekio aš nesutikčiau, galbūt buvo maistas patiektas šiek tiek vėlai, ne iš karto atvežus. Tai suprantame irgi migrantų nepasitenkinimą. Bet žinot, jie maistu nepatenkinti daug kur, ne tik šitoje stovyklavietėje. Nenorėčiau sakyti, kad jie visiškai neteisūs, bet galbūt jiems netiko maisto patiekalas, ar nepatiko padažas, ar dar kažkas, šito negaliu pasakyti, jie pratę prie savos virtuvės, pas mus galbūt yra kitaip, ir greituoju būdu, ką gavome, tą gavome.“

„Jei ši valstybė nori, kad čia būtume – tai ne problema. Bet ne tokiomis sąlygomis. Mes ne gyvuliai“, – tvirtina vienas nelegalų.

Pamačiusi ir išgirdusi migrantų nepasitenkinimą, pavakarę Vidaus reikalų ministerija nusprendė apsidrausti ir į poligoną atsiuntė vandens patranką. Ministrės atstovės žodžiais, „karštu oru atvėsinti vyrus, jei netyčia kraujas užvirtų“. Esą tai tik prevencinė priemonė. Artimiausiu metu Rūdninkuose valdžia ketina laikinai apgyvendinti 800 neteisėtų migrantų.


Rašyti komentarą...
G
Gvidas
2021-07-30 19:52:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
parodė savo tikrajį veidą ieško visiškų patogumų, ta vandenį plastikiniam bidone patys suteršė ar primyžo į jį. Tegul nešdinasi į savo išvajotas šalis!
Atsakyti
-14

T
Tik
2021-07-30 19:59:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
įsivaizduokime kaip šie degradai šokdina gerovės valstybę kai palapinėse pradės būti per šalta,va tada turesim jiems kotedžus statyti,palapinių neužteks.na privirs šita vyriausybė košės nevienai kadencijai.
Atsakyti
-29

T
Tegul
2021-07-30 20:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvis nuvažiavęs pas juos taip parekejau,tuoj atsidurs kanalizacijos vamzdyje,o mus durnelius gali keli juodasikniai traidinti,žodžiu trūksta.
Atsakyti
-29

SKAITYTI KOMENTARUS (183)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų