Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kilusi tėvų pasipiktinimo banga dėl galimybių paso dvylikamečiams netrukus gali sulaukti didesnės nepatenkintųjų minios, nes jau gruodį Lietuvoje žadama skiepyti vaikus nuo Covid-19 jau nuo 5 metų.

Kilusi tėvų pasipiktinimo banga dėl galimybių paso dvylikamečiams netrukus gali sulaukti didesnės nepatenkintųjų minios, nes jau gruodį Lietuvoje žadama skiepyti vaikus nuo Covid-19 jau nuo 5 metų.

REKLAMA

Laidai „Karštai su tv3.lt“ mama Indrė sakė nesuprantanti vaikų skiepijimo nuo koronaviruso prasmės – esą beveik visi specialistai sako, kad vaikai sunkiai neserga.

„Kam tuos vaikus vakcinuoti? Jie ir taip tų vakcinų gauna labai daug“, – kalbėjo moteris.

Medikai, dirbantys vaikų ligoninėse, kraupsta nuo tokių prieš skiepus nusistačiusių tėvų argumentų. Vien Santaros klinikų vaikų ligoninėje gydoma 10 sudėtinga COVID-19 infekcijos forma sergančių vaikų, o keli iš jų – reanimacijoje.

„Kiekvieną mėnesį realiai po du vaikus, na ir visi dabar kaip ir pripratę, ir kovidas lengva liga vaikams. Didžiajai daliai gal ir taip, bet iš kur tau žinoti, kuris pateks į intensyvią terapiją?" – kalbėjo Santaros klinikų Pediatrijos centro Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė.

REKLAMA

Viena rimčiausių COVID-19 komplikacijų – multisisteminis šokas. Jo požymiai yra staigiai pablogėjusi vaiko būklė, aukštesnė nei 38 laipsnių temperatūra, gali sutrikti širdies veikla. Lietuvoje nuo šio šoko jau buvo gydytas ne vienas vaikas, o ateityje jų tik daugės.

„Tai yra labai sunki būklė, kuri atsiranda dažniausiai 4 savaitės po kovido. Tai yra būdinga jauniems žmonėms, ypač vaikams iki 10 metų amžiaus“, – aiškino Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas Vaidotas Urbonas.

Net iš pažiūros lengvai koronavirusu persirgęs vaikas ateityje gali turėti didelių sveikatos problemų – susidurti su miego sutrikimais, jausti nuovargį, sirgti depresija.

Skiepo nuo COVID-19 besibaiminantiems tėvams medikai pateikia už save kalbančią statistiką. Jungtinėse Valstijose iš 3 tūkstančių paskiepytų 5-11 metų vaikų visi iki vieno nepajuto jokių šalutinių poveikių.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistai tikina, kad vaikai vienu metu gali užsikrėsti tiek koronavirusu, tiek gripu, o tokiu atveju mirties rizika išauga dvigubai.

„Vakcinos ir yra sukurtos tam, kad sukurtų organizme užkardą nuo natūralios infekcijos ir jos sukeltų padarinių <...> tai jeigu ir pediatrai, ir visi sako, kad vaikus reikia skiepyti nuo gripo, tai kodėl tada nereikia nuo COVID-19? Tai yra priemonė, kuri mums leis išvengti sunkių padarinių ir net mirties“, – sakė onkoimunologas Marius Strioga.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Eikit n...... Ui su savo korona ir skiepais, pabodo kliedet
Dinkit n........uj nuo vaiku išgamos
Tai skiepykit savo vaikus,visų giminaičių ir artimų savo draugų o mūsų vaikus palikite ramybėje,jau ir taip nuo vakcinacijos matuoja virusas i ir skiepai nepadeda,jau tiek suskiepyta,kad tie patys skiepyti ir serga,po kelis kartus.Šalin rankas nuo vaikų su ekspirimentine vakcina.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų