Martynas Starkus su žmona aprodė Dzūkijoje įsigytą seną sodybą: darbų čia – nors vežimu vežk

TV3 laidos „Svajonių sodai“ kūrybinė grupė vasarą lankėsi žurnalisto ir keliautojo Martyno Starkaus Dzūkijoje įsigytoje šimtametėje sodyboje. Laidos konsultantai žinomai šeimai negailėjo patarimų, kaip nepriekaištingai susitvarkyti savo sodą, kokiomis autentiškomis gėlėmis apsodinti seną namą, o Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius Algirdas Amšiejus parinko įvairių sodo augalų, kurie gali augti būtent Dzūkijos smėlingoje dirvoje.

A. Amšiejus žurnalistui patarė sodyboje esančių medžių ir ypač senos obels nenupjauti.

„Tą seną sodo obelį užauginti šitoje žemėje reikia turėti jėgų. O ji dar gali gyventi šimtą metų ir jus pragyventi. Bet ją reikia sutvarkyti, apgenėti šakas, sutvarkyti gražiai. Tą sodą patvarkius čia gali būti nuostabus parkas. Čia labai gražu“, – patarimų negailėjo pripažintas sodininkystės ir bitininkystės ekspertas.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Martynas Starkus su žmona aprodė Dzūkijoje įsigytą seną sodybą: darbų čia – nors vežimu vežk

A. Amšiejus taip pat patarė sodybos teritorijoje netoli tvenkinio pasodinti graikinį riešutmedį, iš kurio lapų galima susidžiovinti skanios ir kepenims labai naudingos arbatos.

„Tai bus kartu pavėsis ir apsauga nuo uodų, mašalų. Vakarais atsisėdus ant lieptelio, ant suoliuko, kad nepultų vabzdžiai. Jis skleidžia fitoncidus ir nuo to skleidžiamo kvapo vabzdžiai bėga tolyn“, – pasakojo jis.

Tuo tarpu Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytoja, mokslų daktarė Ingė Auželienė Martyno žmonai Kotrynai negailėjo patarimų apie tai, kaip išsaugoti ir kurti senovinius gėlių darželius.

„Čia galėjo būti rūtos ir jeigu jos buvo neprižiūrėtos, tai tiesiog galėjo išnykti, nes jos nemėgsta būti užgožtos piktžolių. Rūtų čia tikrai galėtų atsirasti. Galėtų atsirasti ir smidras, nors jo greičiausiai čia nebuvo. Nes tas vaistinis smidras ir yra mūsų valgomas šparagas, tai yra vienas ir tas pats, tik dabar jų yra įvairių veislių, kurias mes naudojame maistui. Jos atkeliavo į Lietuvą kaip daržovės dar karalienės Bonos Sforzos laikais, bet su laiku pamiršo, kad jas reikia valgyti ir tai pasidarė kaip puošmena“, – autentišką gėlyną norinčiai sukurti K. Starkienei patarė I. Auželienė.

Daugiau naudingų patarimų, kaip prižiūrėti tvenkinį, kokius rinkti vaismedžius ir kaip apsaugoti savo sodybą nuo uodų žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11 val. per TV3

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
N
Na
2021-10-09 14:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl svajonių sodas ne aplanko paprastu žmonių? Gėda laidai. Taip ir su ikeja. Brudai.
Atsakyti
0

A
Alė
2021-10-09 16:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atvaziuokit pas vienišus senelius Dzūkijos smėlynuose ir sutvarkykit sodybele močiutei ar dziedukui
Atsakyti
0

D
Dalia
2021-10-09 17:54:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na taigi jis tik vaikšto,jis nedirba.Dirba vergai pasamdyti.Va jeigu savom rankom būtų viskas sukurta tai tada suprantama....Nors jeigu turi babkių...kodėl gi ne?Visgi jas irgi reikia užsidirbti.Sėkmės darbuose!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų