Manekenė Julija pasakė, kokios tvarkos laikosi šaldytuve: nė vienas produktas neišmetamas

Kada paskutinįkart atidžiai peržvelgėte šaldytuvo turinį, atkreipėte dėmesį į produktų galiojimo datas ir planavotės patiekalus taip, kad nei vienas produktas neliktų iššvaistytas? Tinklaraščio „KitchenJulie“ autorė, manekenė Julija Steponavičiūtė prieš kelis metus nutarė savo gyvenimą pakeisti kardinaliai, o šiandien stengiasi laikytis visų pagrindinių tvaraus vartojimo principų. 

TV3 laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ kulinarija susižavėjusi mergina atskleidė, kad norą keistis ją paskatino kelionės ir vis didesnė gyvenimiška patirtis. 

„Nėra taip, kad aš kiekviename gyvenimo žingsnyje staiga sugalvojau, kad jį pakeisiu ar kardinaliai pakeičiau. Nėra taip, kad aš dabar kažkokiu būdu nesugeneruoju šiukšlių, perku tik lėtos mados drabužius ir taip kažkaip paslaptingai gyvenu. Tiesiog į mano gyvenimą pamažu ir natūraliai atėjo poreikis pakeisti kažką. Maistas, ryšys su kulinarija ir ekologijos ieškojimas atvedė mane tvarumo link“, – teigė laidos pašnekovė. 

Julija pasakoja, kad savo automobilyje visada turi sulankstomų maišelių, kuriuose sveria riešutus ir vaisius, ir daržoves, o savo rankinėje – ir medžiaginį maišelį. Savo virtuvėje ji stengiasi nebenaudoti ir iš plastiko pagamintų kempinėlių. 

„Kai tu su jomis plauni indus, jos pamažu lūžinėja ir nuo jų atsiskiria mikroplastikas ir tie mikroplastiko gabaliukai plaukia ten kažkur tolyn ir galiausiai nusėda į gamtą, taip kenkdami mūsų faunai ir florai. Man šita mintis nepatiko ir aš perėjau prie kitokių plovimo įrankių“, – pasakojo ji. 

Manekenė taip pat turi tvarką, pagal kurią maisto produktus išdėlioja savo šaldytuve. Į labiausiai matomas šaldytuvo vietas ji visada deda greičiausiai gendančius produktus, kad jų nepamirštų ir vėliau nereikėtų išmesti. 

Julija prisimena, kad įprotį rūšiuoti šiukšles ją dar vaikystėje išugdė jos seneliai, nors tuo metu šiukšles dar rūšiavo tik pavieniai žmonės. 

„Nuo pat ankstyvos paauglysės man tai buvo įskiepyta ir močiutė visada turėdavo du, tris skirtingu kibirus ir maišą popieriui. Rūšiuodavome ir, kai būdamas vaikas jau neši šiukšles, tu įpranti ir tau pasidaro elementaru. Tas rūšiavimas nuo labai seniai tapo mano gyvenimo kasdienybės dalimi“, – prisiminė J. Steponavičiūtė.

Apie gyvenimo būdą, skatinantį mažiau pirkti, išmesti ir daugiau naudoti pakartotinai, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:

 


Rašyti komentarą...
j
jonas
2021-02-28 14:57:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Realaus reiškinio, proceso, struktūros, sistemos abstrakcija yra Julija ))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų