Lietuvos mokinių neeilinė iniciatyva: net ir namuose rengiasi mokyklinę uniformą

Lietuvos mokyklose pilnta iniciatyva, kaip nustebinti ir dėmesiu palepinti mokytojus. Ogi namuose, mokydamiesi nuotoliniu būdu, vaikai apsirengia mokyklinę uniformą ir vaizdą siunčia mokytojams. Kurie tokius vaizdus jau gavo, iš tiesų buvo maloniai nustebinti, o patys vaikai sako, kad po mėnesio sėdėjimo namuose pasipuošti uniforma – vienas malonumas.

Vilkaviškietė Martyna rengiasi mokyklinę uniformą. Penktokei netrukus prasidės pamokos. Ji – Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos moksleivė.Uniformomis puošiasi bei ruošiasi ir Martynos bendraklasės. Mergaitės taip pat netrukus kibs į mokslus.

Nors Lietuvos mokyklose karantinas ir vaikai mokosi nuotoliniu būdu iš namų, vis daugiau šalies moksleivių į pamokas jungiasi apsirengę uniformomis. Tai – vaikų staigmena mokytojams.

Iš pradžių mokytoja nepastebi, kad penktokai į nuotolinę pamoką susirinko pasipuošę uniformomis. O kai susigaudė, kas vyksta – iš susijaudinimo sunkiai renka žodžius:

„Labai nustebino, labai šiandien gražiai atrodo. Tvarkingi, pasitempę. Man jus tokius pasipuošusius labai smagu matyti. Padarėte šventę mokytojai.“

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos mokinių neeilinė iniciatyva: net ir namuose rengiasi mokyklinę uniformą

O ir Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos antrokas Adas. Berniukas irgi rimtai ruošiasi pamokai – rengiasi uniformą. Klasės draugė Juta irgi neatsilieka. Nors pamokos vyks namuose, mergaitė lyg eitų į mokyklą. Jų klasė taip pat nusprendė nustebinti savo mokytoją. Visa klasė prie pamokų sėdo su uniformomis, tėvai juos nufotografavo ir nusiuntė mokytojai.

„Suteikė nepaprastai švelnius jausmus, tikrai nesitikėjau, buvo puiki staigmena pamatyti vaikus tokius susikaupusius, palinkusius prie užduočių. Tikrai buvo labai smagu. Labai ačiū tėveliams už tokią idėją, labai ačiū vaikams. Labai labai jų visų pasiilgau“, – sako antrokų mokytoja Jolanta Gudynienė.

Antroko Ado tėtis sako, kad idėja aprengti vaikus namuose uniformomis kilo po susirašinėjimo su mokytoja. Ši pajuokavo, kad vaikai tikriausiai mokslus kremta su pižamomis ir neišlipdami iš lovos. Tuomet ir kilo mintis mokytoją nustebinti.

REKLAMA

„Gestas kaip mokytojų pagerbimas, gal taip būtų daugiau, ta uniforma. Manau, tas yra neblogai. Smagu patiems mokytojams gauti tokį dalyką. Su tais vaikais nesimato, tai tokia kaip atmintinė bus“, – pasakoja antroko tėtis Andrius. 

Vaikai sako, kad mėnesį nebuvus mokykloje, apsirengti uniformą yra labai smagu:

„Noriu pasijusti kaip mokykloje. Kaip kad mokykloje būčiau. Pasiilgau mokytojos.“

„Labai pasiilgau. Bet manau, kad visi pasiilgo. Draugų, mokytojos.“

Ne tik pradinukai, bet ir vyresni vaikai sako jau mielai žygiuotų į mokyklą. Nuotolinis mokymas nemenkas iššūkis tiek mokytojams, tiek jiems patiems:

„Reikia daugiau dirbti savarankiškai, sunkiau išsiaiškinti temą, o mokykloje lengviau bendrauti su mokytojais, užduoti klausimą ir gauti atsakymą.“

„Kartais labai nesigirdi. Visi rėkia ir negirdi nieko.“

„Negaliu matytis su savo draugais ir klasiokais ir kas dabar pasaulyje vyksta yra labai blogai.“

Gali būti, kad išsiilgę mokyklos vaikai šiais mokslo metais į ją taip ir nepateks. Nors karantino sąlygos švelninamos, mokyklų durų dar nežadama atverti ir kažin ar jos bus atvertos iki mokslo metų pabaigos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų