REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuprausė katę ir ją įdėjo į elektrinę džiovyklę, toks vaizdo įrašas iš kačių prausimo ir šukavimo mokymų sukėlė gyvūnų teisių gynėjų ir jiems internete pritariančių pykčio bangą. Žmonės reikalauja bausti katę į džiovyklą įdėjusią specialistę – esą ji beorėje erdvėje turėjo prabūti kone pusvalandį.

Nuprausė katę ir ją įdėjo į elektrinę džiovyklę, toks vaizdo įrašas iš kačių prausimo ir šukavimo mokymų sukėlė gyvūnų teisių gynėjų ir jiems internete pritariančių pykčio bangą. Žmonės reikalauja bausti katę į džiovyklą įdėjusią specialistę – esą ji beorėje erdvėje turėjo prabūti kone pusvalandį.

REKLAMA

Tyrimą pradėjo ir Maisto ir veterinarijos tarnyba, surengė kirpėjų patikrinimą, tačiau žiauraus elgesio su kate nenustatė.

Po prausimo katę į rankšluostį ir į elektrinę džiovyklę. Tai fragmentas iš mokymų vaizdo įrašo patalpinto uždaroje feisbuko grupėje „Kačių nukailinimas su maudymu ir džiovinimu“. Gyvūnų teisių gynėjai ir jiems prijaučiantys tokiu vaizdo įrašu buvo šokiruoti ir pradėjo juo dailntis internete, ėmė reikalauti bausti moterį už žiaurų elgesį su gyvūnu.

„Taip elgtis negalima. Aš manau, kad tai žiaurus elgesys. Bet ne tai, kad atliktas žiaurus elgesys vieno asmens, tačiau tai vyko seminaras – buvo demonstruojama ir mokinama dar 10. Tai jeigu tas 10 žmonių taip pat išmoks, kažko pilnai nesupras, aš manau, kad vienoje ar kitoje kirpykloje gali baigtis net mirtimi katės“, – teigia „Nuaro“ vadovė Jurgita Gustaitienė.

REKLAMA
REKLAMA

Socialiniuose tinkluose žmonės piktinosi esą kankinama kate ir ragino katę į džiovyklę mokiusias moteris apskųsti atsakingoms institucijoms. Netrukus kačių kirpyklą patikrino Maisto ir veterinatijos tarnyba.

REKLAMA

„Tai blogas pavyzdys galbūt ir kitiems, kurie galbūt ir sugalvotų įdėti gyvūną į skalbimo mašiną ar džiovyklę ir įjungti veiklos režimą“, – teigia Maisto ir veterinarijos tarnybos skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.

Pati katę į džiovyklę kišusi moteris dėl kilusio gyvūnų teisių gynėjų pykčio bangos viešumos vengia – į TV3 Žinių klausimus atsako žinutėmis. Tiesa, ji pasidalijo visu vaizdo įrašu iš mokymų. Mat gyvūnų gynėjų platinamas fragmentas – tik dalis viso vaizdo.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, kad džiovyklės moteris neįjungė, o pati džiovyklė turi tarpus orui patekti, tad katei ten oro ir konforto pilnai pakako. Dar pati mokymų vedėja savo žiūrovams priminė, kad negalima įjungti džiovyklės.

Maždaug po pusvalandžio uždarytą katę specialistė iš džiovyklės sėkmingai pasiėmė. Murklei nieko blogo atsitikę nebuvo. Ir netrukus ėmė šukuoti ir džiovinti gyvūną specialiu džiovintuvu. Veterinarijos tarnyba pateikė gyvūnų teisių gynėjus nuviliantį verdiktą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai žiauraus elgesio nėra nustatyta. Gyvūnas nenukentėjo. Be jokios abejonės, nebuvo įjungta – gerai. Neįjungta, kad būgnas suktųsi. Juk bet kokiu atveju, tai kelia riziką“, – kalba G. Blekaitis.

„Vėlgi kas būtų, jeigu toje džiovyklėje, kurioje įdėta vargšė katė, užsirakintų durelės? Kol jūs iškviestumėt meistrą, katę rastumėt negyvą. Aš tikiuosi, kad niekas Lietuvoje nesugalvos gyvenime dėti nei į džiovykles, nei į skalbykles, nei į mikrobangines savo namuose laikomų kačių“, – sako J. Gustaitienė.

REKLAMA

Kadangi gyvūnas nenukentėjo, jau aišku, kad maksimalios 2000 eurų baudos kačių šukuotojai neteks mokėti. Maisto ir veterinarijos tarnyba tęsia tyrimą, po kurio paaiškės, ar už netinkamą gyvūno laikymą kirpėjos sulauks baudų.

Panašių pavyzdžių, kaip džiovinti kates, internete netrūksta. Tiesa, platformoje „YouTube“ įmanoma rasti nemažai vaizdo įrašų, kaip šeimininkai savo gyvūnus įkelia į specialias džiovinimo dėžes – beje, tokioms gyvūnų teisių gynėjai priekaištų neturi.

Manau , kad ,,Gynėjai,, tegu pirmiausiai badaujančiais žmonėmis, vienišais senukais pasirūpina, o ne pliurpia ir vis kaulina pinigų . Pilni kiemai valkataujančių kačių, bet jos ,,gynėjams,, manau nerūpi, juk išlaikymas kainuoja ...
Dabar tik katinų ir šunų laikai atejo.Pencininkais,vaikais,bedarbiais,nesugeba pasirūpinti.Tik aukokit,aukokit,nusibodo tos reklamos,televizoriaus,negalu įsijungti.O kur ta geroves valstybe,o kur europos lęšos,kam ta tokia vyriausybe reikalinga jei tik žiūri,tik savo gerovei?.
Eikit sau, na koks Agatos Kristi kriminalas su katinais – kelkitės protėviai iš kapų - net juokas nebeima dėl tų vargetų katinų savininkių...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų