naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Diena, kuomet drąsiai galima sakyti, kad meilė tiesiog tvyro ore. Vyrai siaubia gėlių turgelius ir nešini žiedais grįžta sveikinti savo mylimųjų. Kai kurie vyriškiai savo damoms negaili ir prabangių puokščių, tad už gėles pakloja ir 50 eurų. O Vilniaus oro uostas Meilės dienos proga į širdį pažvelgė kitaip ir keleiviams surengė mokymus, kaip defibriliatoriumi gaivinti žmogų.

Diena, kuomet drąsiai galima sakyti, kad meilė tiesiog tvyro ore. Vyrai siaubia gėlių turgelius ir nešini žiedais grįžta sveikinti savo mylimųjų. Kai kurie vyriškiai savo damoms negaili ir prabangių puokščių, tad už gėles pakloja ir 50 eurų. O Vilniaus oro uostas Meilės dienos proga į širdį pažvelgė kitaip ir keleiviams surengė mokymus, kaip defibriliatoriumi gaivinti žmogų.

REKLAMA

Meilės dieną šventė ir kiti miestai – viename Kauno troleibuse skambėjo gyvai atliekama akordeono muzika, Panevėžyje desertų kūrėja iškepė meilės kelio tortą ir juo vaišino miestiečius. Na, o tiems, kurie Valentino dienos nekenčia, vienas zoologijos sodas pasiūlė tarakonus pavadinti buvusiųjų vardais ir juos sušerti surikatoms.

Kaunietis Rolandas Vilniaus oro uoste mokosi, kaip defibriliatoriumi reikėtų gaivinti žmogų.

„Pirmą kartą teko. Buvo įdomu pabandyti. Visą laiką matydavom tiktai per televiziją. Tai mažą ką. Visiems gali prireikti“, – sako Rolandas.

REKLAMA

Mokydami keleivius ir darbuotojus naudotis automatiniu defibriliatoriumi oro uostai kartu su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi šiemet Valentino dieną nusprendė paminėti kitaip.

REKLAMA

„Pakvietėm visus prisiminti, kad būtina mokėt ne tik mylėti, bet ir mokėti padėti. Padėti tiems, kuriems galbūt netikėtai sustreikuoja širdis“, – teigia Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Juolab kad prie keliasdešimties jau turimų defibriliatorių visuose Lietuvos oro uostuose šiemet jų buvo įrengta dar 15.

„Šviesios atminties Leonido Donskio mirtis ir būtent tas nesugalavimas oro uoste ir, atrodo, na, stebim visuomet per žinias, žiniasklaidoj matom, kad daugybė žmonių būna oro uoste ir tai buvo būtent tas momentas, kai žmonių daug, bet mes pasimetam ir nežinom ką daryti“, – kalba Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė.

REKLAMA

Statistika rodo – kas 5 Lietuvos gyventojui yra tekę atsidurti situacijoje, kuomet prireikia pirmosios pagalbos įgūdžių.Tačiau pusė Lietuvos gyventojų tokios pagalbos suteikti nemoka. 

„Nieko tu jau blogiau žmogui nepadarysi ir net sulaužytas šonkaulis kartais yra geriau negu, kad žmogus tiesiog miręs“, – tikina L. Lesauskaitė.

Tad žmonės turėtų nustoti bijoti, ypač kai žino viską, ką reikia žinoti naudojantis defibriliatoriumi.

„Dedam virš galvos, įsijungiam ir klausom, ką mums sako. Mums tiesiog reikia sekti visus balsinius nurodymus“, – sako pirmosios pagalbos instruktorė Agnė Jankauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Nuotaikingai vyrai Vilniaus Konarskio gėlių turgelyje ieško gražiausių žiedų savo damoms ir sako, kad pinigų šią dieną gėlėms neskaičiuoja:

„Žiūrim rožes. Nu kaip. Kad būtų patenkinta panelė.“

„Priklausys, kiek čia pardavėja pasakys, bet, sakykim, apie 50 eurų.“ 

„Viena gėlė nu kažkaip atrodo, turi būti gražiai, kultūringai, puokštė.“

O socialiniuose tinkluose išgarsėjęs gėlių pardavėjas Kęstas sako, kad vyrai, nors ir labai myli savo moteris, visgi:

REKLAMA

„Taupo, taupo. Tie, kurie imdavo pastoviai 7 rožes, šiemet jau ima 5“, – sako Kęstas.

O tiems, kas Valentino dienos nemėgsta, Zoopark‘as siūlo štai tokią išeitį: pavadinti tarakoną savo buvusio vaikino ar merginos vardu ir sušerti jį surikatoms.

„Norėjom padaryti, kad Valentino diena būtų smagi ne tik įsimylėjusiems, bet kad ją galėtų švęsti ir su humoru prisiminti visi“, – kalba „Zoopark“ atstovė Ugnė Belevičiūtė.

O nuoskaudas dėl nenusisekusios meilės labiau nešiojasi merginos. Mat jų laiškų Zoopark‘as sulaukė daugiausiai. Paaiškėjo ir didžiausio širdžių ėdiko vardas.

REKLAMA

„Pats populiariausias yra vardas Robertas“, – sako U. Belevičiūtė. 

Kaip surikatos vakarieniauja ir ėda įvairiausiais buvusiųjų vardais pavadintus tarakonus, galima bus stebėti vakare tiesioginės transliacijos metu.

O panevėžiečius vienoje miesto bibliotekų Valentino dienos rytą pasitiko saldi skulptūra – „Odė meilei“. 

Saldžią skulptūrą miestui Valentino dienos proga dovanojo panevėžietė – išskirtinių desertų kūrėja.  

REKLAMA
REKLAMA

„Tai spontaniškai gimęs skonis, spontaniškai gimusi idėja. Viskas iš juodo šokolado, šiek tiek padažyto šventės spalvom“, – aiškina desertų gamintoja Miglė Paulikienė.

Kūrėja atskleidžia, kad ši skulptūra – tarsi meilės kelias. Nuo skraidančių drugelių vos įsimylėjus iki pilnatvės užgimus meilės vaisiui.  

„Pradžioj vyksta įsimylėjimas, paskui atsiranda gilus meilės jausmas ir galiausiai meilės vaisius“, – kalba M. Paulikienė.

REKLAMA

O toje pačioje Panevėžio bibliotekoje gimnazistai rinkosi į pasimatymą "Nekenčiu Valentino dienos".

„Visur porelės burkuoja, o aš kadangi neturiu antros pusės, tai aš neturiu nei kam gėlių, nei kam šokoaldo pirkt ir aš pavydžiu toms poroms, va todėl ir neapykanta išaugo“, – sako gimnazistas Matas.

Neišvysite nei širdelių, nei rožių žiedlapių. Susirinkusieji tiesiog žaidė, bendravo, linksmai leido laiką.

„Galima mylėti save, galima mylėti draugus, galima mylėti šeimą ir nereikia švęsti Valentino dienos tik su antrąja puse“, – tikina gimnazistė Meda.

REKLAMA

Gyva akordeono muzika, rožiniais balionais ir žmonių šypsenomis – štai taip romantiškai pasipuošęs Kauno gatvėmis riedantis troleibusas.

Važiuoti grojant gyvai muzika dar neteko – sako kauniečiai ir dalijasi įspūdžiais:

„Ooo, labai geri. Kuo daugiau meilės, kuo daugiau šilumos, tuo geriau gyventi.“

Nu nuostabu, nuostabu. Šventės visą laiką nuostabu. Gera nuotaika – nuostabu.“

„Įdomu. Labai įdomu. Ir šypseną kelia visą laiką taip. Norisi šypsotis.“

Kauniečiai sako, kad šūkis ant troleibuso nemeluoja – jis tikrai atvežė meilės. Juk jos niekad nebūna per daug.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų