tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau rytoj – vienai romantiškiausių metų švenčių – šv. Valentino diena. Jai gėlių pardavėjai jau pasiruošę, kaip ir kasmet, į prekybą paleidžiamos, be konkurencijos šią dieną perkamiausios – raudonos rožės. Tiesa, dėl pakilusių kainų, už rožės žiedą šiemet teks mokėti brangiau.

Jau rytoj – vienai romantiškiausių metų švenčių – šv. Valentino diena. Jai gėlių pardavėjai jau pasiruošę, kaip ir kasmet, į prekybą paleidžiamos, be konkurencijos šią dieną perkamiausios – raudonos rožės. Tiesa, dėl pakilusių kainų, už rožės žiedą šiemet teks mokėti brangiau.

REKLAMA

Vasario 14-ąją pasaulyje švenčiama šv. Valentino diena, šiai šventei dalis panevėžiečių pinigų negaili, kiti priešingai – šventės nesureikšmina ir išlaidauti nesiruošia.

„Dėl savo žmonos, kurią vedęs esu dešimt metų, man nieko negaila ir kiek išleisiu pinigų – neskaičiuoju. Gėlės – savaime suprantama, kaip gi be jų. Salone užsakiau didžiulę raudonų rožių puokštę, vakare pietausime restorane, o savaitgalį lepinsimės SPA procedūromis“, – pasakojo Mindaugas.

Panevėžietis Kasparas taip pat sako, kad Valentino dieną, stebindamas savo mylimąją, netaupys. „Sužadėtinei užsakiau, beveik jos dydžio 14 raudonų rožių, nes mes būtent Vasario 14-ąją dieną susipažinome. Jei neklystu, už gėles mokėsiu, apie 100 eurų“, – kalbėjo vyras.

REKLAMA

O naujienų portalo JP kalbintas Andrius teigė, kad tokia šventė jam nelabai priimtina ir išlaidauti vyras neketina. „Grįždamas iš darbo nupirksiu rožės žiedą. Žmoną myliu kiekvieną dieną, todėl šios šventės nesureikšminu“, – sakė panevėžietis.

REKLAMA

Ruošiasi iš anksto

Tuo tarpu Panevėžyje veikiančių gėlių salonų savininkės teigė, kad šv. Valentino diena joms – viena darbingiausių dienų metuos, ir jai ruošiasi iš anksto.

„Nežinau kodėl, bet daugeliui Valentinas asocijuojasi su meškučiais, todėl šiuo metu mūsų parduotuvėje jų tikrai nemažai, įvairių dydžių ir spalvų. Paruošėme muilo rožes, stabilizuotų rožių kompozicijų, bus daug šviežių rožių, kurias įsukame į skaidrų popierių, klijuojame širdeles, gaminame puokštes dėžutėse, širdelėse ir t.t.“,  – pasakojo šventei besiruošianti gėlių salono „Vasario gėlės“ savininkė Loreta Adomavičienė.

REKLAMA

Vadovaujasi intuicija

Paklausta, kaip vyrai renka dovanas mylimosioms, gėlininkė šypsojosi.

„Dažniausiai vyrai tą daro paskutinę minutę, galbūt todėl nelabai ir ieško kažkokių įdomybių, kitokių sprendimų. Atsiprašau, bet taip jau yra – vyras atėjo, pamatė, nupirko, išėjo. Nesakau, kad tai blogai, bet moterys gėles užsakinėja iš anksto, galvoja apie tą žmogų, kuriam dovanos, sprendžia klausimą jam patiks ar ne, ieško spalvų, renkasi žiedus. Aišku, ne visi vyrai taip daro, daugelis jų perka pagal savo kišenę, pagal intuiciją, kas jam gražiausia. O gražiausia jiems – klasika tapusios raudonos rožės, bet, be abejonės, perkamos ir kitos gėlės“, – kalbėjo L. Adomavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Brango 20 procentų

Pasak floristės, vyrai gėlėms išleidžia labai skirtinas pinigų sumas, o šiemet teks dar gerokai daugiau pakrapštyti pinigines.

„Gėlės brango apie 20 procentų, o Valentino dieną jos bus dar brangesnės, nes tą dieną paklausa didelė ir augintojai tiek daug nepriaugina, dėl to jie kelia kainas. Todėl ir mes esami priversti parduoti brangiau“, – teigė L. Adomavičienė.

Brangs kelis kartus

Apie išaugusias gėlių kainas kalba ir gėlių salono „Jūsų žiedas“ savininkė Inga Danilevičienė.

REKLAMA

„Gėlės pabrango, o Valentino dienos proga, ypatingai raudonos rožės, visada būna labai brangios. Ir taip yra visoje Europoje. Įprastą dieną jauna, graži, aukšta raudona rožė kainuoja apie 3,50 euro, šv. Valentino dieną kaina kils iki 5-6 eurų“, – teigė I. Danilevičienė.

Dėmesys raudonoms gėlėms

Pasak floristės, vieni klientai renkasi brangesnes, kiti – pigesnes gėles ir nėra vienodų klientų, visi ateina su savo norais.

„Vieni vyrai perka paruoštas puokštes, kiti prašo jas padaryti, trečias prašo puokštę pristatyti mylimajai į namus. Dažnai perka gėles širdutės formos dėžutėje, taip pat įvairių gėlių ir spalvų puokštes. Rečiau perkamos puokštės su įkomponuota staigmenėle – saldainių dėžute, sausainukais. Todėl turėsime visas gėles, kuriomis prekiaujame įprastomis dienomis. Tik didesnį dėmesį skyrėme raudonos spalvos gėlėms, ypač rožėms, nes žinome, kad Įsimylėjėlių dieną jos perkamiausios“, – kalbėjo I. Danilevičienė.

REKLAMA

Rožė – iki 7 eurų

Gėlių salono „Doloreta“ savininkė Loreta Virvičaitė taip pat akcentuoja, kad šv. Valentino dieną perkamiausios – raudonos rožės. O, kas neišgalės jų nupirkti, bus siūlomos tulpės, kitų gėlių kompozicijos,  pliušiniai meškučiai, širdelės ir kita atributika per kurią galima išreikšti meilę.

Anot floristės, šiemet gėlių kainos tikrai šoktelėjo į viršų. „Bet pas mus gėlės pernelyg daug nekainuos. Prekiausime maždaug tokiomis kainomis, kaip šiuo metu yra miesto bazėje, nes gėles užsisakiau iš kitų tiekėjų. Tokiomis kainomis prekiavome jau prieš du-tris mėnesius“, –  teigė L. Virvičaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Salone parduodamų rožių kainos svyruoja nuo 1,50 iki 7 eurų. Įprastos ir dažniausiai perkamos rožės žiedas čia kainuoja apie 3 eurus.

Paskutinė minutė

Gėlininkė pastebi, kad vyrai savo moteris sveikina skirtingai – vieni apsiriboja vienu ar keliais rožės žiedais, kiti gėlėms išleidžia po kelis šimtus eurų.

„Džiaugiamės, kada galime išpildyti klientų norus. Dalis vyrų labai stengiasi pradžiuginti savo antrąją pusę, lepina šokoladiniais saldainiais, perka meškučius, gėles, puokštėse mėgsta palikti netikėtų siurprizų tik bėda ta, kad dovanomis jie rūpinasi paskutinę minutę. Dažnai Valentino dienos vakarą gėlių salone apsilankę vyrai nustemba – nebėra iš ko rinktis“, – kalbėjo L. Virvičaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų