Lietuviai laukia naujos partijos skiepų, o medikai atvirauja: skiepytis žada net ir pasisakantys prieš juos

Lietuviai masiškai skiepijasi nuo gripo. Nors šiais metais nemokamų gripo vakcinų rizikos grupėje esantiems asmenims  užsakyta beveik dvigubai daugiau nei pernai, 245 tūkstančiai, šiandien pasiskiepyti pavyksta ne visiems – mokamų gripo skiepų poliklinikos nebeturi. Ar pasiskiepys rizikos grupėje esantys asmenys, priklausys nuo šeimos gydytojų malonės, nes ir nemokamų vakcinų beveik neliko. Gydytojai sako, kad koronavirusas skiepytis atgena net ir antivakserius.

Vilnietis Zenonas nuo gripo skiepijasi kasmet. Rizikos grupėje esantis vyras sako, kad jo amžiuje ir dar turint daug ligų – skiepytis būtina. Įprastai Zenonas skiepijasi savo poliklinikoje ir nemokamai, tačiau šiais metais Zenonui tai nepavyko. Vyras sako per stebuklą radęs, kur pasiskiepyti, ir dar už pinigus.

„Skambinau mėnesį laiko, bus bus vakcina, o paskui atidirbau, darbe tą dieną buvau, paskambinau, sako, viskas, gavom ir baigėm. Tai aš priverstas buvau sėdėti kompiuteryje ir ieškoti, kur radau privačią, va, ir man nemokamai, man 72-i metai, ir pensininkas, tai gerai, kad radau. 44 eurai, bet ką padarysi“, – sako pensininkas Zenonas.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuviai laukia naujos partijos skiepų, o medikai atvirauja: skiepytis žada net ir pasisakantys prieš juos

Antakalnio poliklinika šiais metais gavo 5100 nemokamų gripo vakcinos dozių. Dabar iš jų likę 1700. Kas gaus nemokamą vakciną sprendžia šeimos gydytojas, pasiseks tiems, kurie turi bent jau kelis susirgimus ar sunkesnes jų formas. Na, o mokamų vakcinų poliklinika nebeturi visai.

„Tiek poliklinikoje, tiek turbūt visose kitose įstaigose yra didelis skambučių skaičius. Teiraujasi, ar turim mokamą vakciną, ar galim atvykti nemokamos pasiskiepyti. Yra labai didelis susidomėjimas įvairaus amžiaus asmenų grupėse“, – pasakoja šeimos gydytoja Simona Dikšienė.

Jei pernai poliklinika turėjo gripo skiepų likutį, šiemet susidomėjimas gripo vakcina išaugo 2-3 kartus. Pasak medikų, lietuviai puolė skiepytis greičiausiai dėl to, kad gripo simptomai panašūs į Covid-19 infekcijos simptomus.

REKLAMA

„Ir tie, kurie niekada nesiskiepijo, kurie buvo sakyčiau, antikvaseriai, bet šiuo metu jie nori skiepytis. Net tie pacientai, kurie sako, aš niekada nesergu gripu, aš tikrai nesiskiepysiu, arba aš ir taip jau persergu lengvai, dabar jie nori“, – teigia šeimos gydytoja Natalija Šertvytienė.

Tačiau visgi būtinybę skiepytis nuo gripo mato ne visi, o argumentai – klasikiniai:

„Nesiskiepijau. Taigi čia virusas, jisai mutuoja pastoviai.“

„Mano nuomone, kad ir be skiepo galima saugotis.“

„Kažkaip nesergu.“

O štai norintys pasiskiepyti už gripo vakciną negaili ir 40-ies eurų, nors pernai tokia vakcina kainavo apie 30-imt eurų. Tačiau privačių klinikų rezervai taip pat baigia išsekti – jie žmones nuo gripo galės skiepyti dar porą savaičių, o kaip bus vėliau, nežinia, nes tiek Europoje, tiek visame pasaulyje jaučiamas gripo vakcinų stygius.

„Viskas yra labai po klaustuku. Ir mes, iš tikrųjų, irgi nežinome, aktyviai diskutuojame su tiek tiekėjais, kiekvieną dieną, praktiškai galima sakyti, susirašinėjam ir diskusijos vyksta, ar dar galima tikėtis tų vakcinų dar ateityje kažkada gauti“, – kalbėjo „Affidea“ atstovas Paulius Stravinskas.

Centralizuotai visoms gydymo įstaigoms atvežta virš 100 tūkstančių vakcinų partija jau baigiasi. Ligonių kasos atstovai sako, kad antroji 100 tūkstančių gripo dozių vakcina į Lietuvą atkeliavo jau lapkričio 4 dieną, bet kada skiepai pasieks visas šalies poliklinikas – neaišku.

„Konkrečios datos tikrai nežinome, nes mes patys negalim pasakyti, kaip tiekėjui pavyks išvežti vienai ar kitai gydymo įstaigai konkrečiai“, – sako Ligonių kasų atstovė Agnė Dmitrijevaitė.

„Tiems, kuriems priklauso toks skiepas, jie yra rizikos grupėje, ir gali gauti nemokamą vakciną, jiems tiesiog reikėtų luktelti, kol ta antroji siunta pasieks gydymo įstaigas ir sulaukus informacijos kreiptis ir ateiti pasiskiepyti“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Aurelijus Veryga sako, kad papildomų gripo vakcinų šiais metais nereikėtų tikėtis, nes norinčių jų gauti yra visoje Europoje, ir gamintojai vargu ar galės patenkinti tokį poreikį.

Paskutinioji nemokamų gripo vakcinų siuntos dalis, 37 tūkstančiai gripo skiepo dozių, į Lietuvą turėtų atkeliauti gruodžio viduryje.


Rašyti komentarą...
n
nemeluokit
2020-11-17 09:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemeluokit, nesu prieš skiepus bet esu prieš visokius skiepus nuo gripo...tad šiuo tikrai nesiskiepysiu...
Atsakyti
-2

G
Gerai
2020-11-17 08:11:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir puiku, nes nežinia ką vietoj skiepų dabar suleidžia. Mūsiškiai pardavę saviškius "pinkiams" kurie nori užvaldyti žmoniją ir pasaulį. "Makauliai" jų klauso ir padeda
Atsakyti
-1

F
Fake
2020-11-17 09:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Gydytojai sako, kad koronavirusas skiepytis atgena net ir antivakserius"

Kad vakcinos dar nėra nuo koronaviruso, tai kur, ką ir pas ką atgena :)))
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų