REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savo vaikus nelegalūs migrantai prie sienos naudoja tam, kad sužadintų mūsų jautrumą, teigė Laurynas Kasčiūnas. TV3 Žinių „Dienos komentare“ jis teigė, kad dėl to turime būti labai atsargūs.

Savo vaikus nelegalūs migrantai prie sienos naudoja tam, kad sužadintų mūsų jautrumą, teigė Laurynas Kasčiūnas. TV3 Žinių „Dienos komentare“ jis teigė, kad dėl to turime būti labai atsargūs.

REKLAMA

Taip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas paaiškino, kodėl nesivadovaujame rekomendacija įsileisti nepilnamečius.

Tarp „Frontex“ biuro rekomendacijų yra tokios rekomendacijos, kaip įsileisti nepilnamečius vaikus į Lietuvą ir leisti visiems, kurie bando patekti į Lietuvos teritoriją, pateikti prieglobsčio prašymą pasienio užkardose. Kuo šitos rekomendacijos yra blogos?

Dėl pasienio užkardų, tai įsivaizduokite – kerta mūsų sieną, mes turime juos pavežti per Lietuvos teritoriją iki pasienio punkto, kad jis užpildytų prašymą ir, tikriausiai, laukti taip pat Lietuvos Respublikos teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai kiek lauktų? Pusę metų, keturis mėnesius? Po to juos iš čia sunku iškrapštyti, kiek turime dabar reikalų su tais likusiais 3,5 tūkstančio. Kitaip tariant, mes patys juos įsileistume ir grįžtume ten, kur buvome iki rugpjūčio 3 d. Atleiskite, bet aš tame nedalyvausiu ir padarysiu viską, kad to nebūtų.

REKLAMA

Dėl vaikų – turėkime galvoje, kad kultūroje, iš kurios atvyksta tie žmonės, vaikų vertė jokiu būdu nėra didelė. Jie jais prisidengia ir manipuliuoja, dažnai šioje vietoje jie taip pataiko ant mūsų jautrumo. Čia reikia irgi atsargiai, kad vėliau nebūtų taikoma šeimų susijungimo teisė, tuo nebūtų manipuliuojama. Į viską reikia žiūrėti ramiai ir oriai. 

Nors nuo rugpjūčio 3 d. mes ir apgręžėme virš 8 tūkstančių, bet yra 260 humanitarinių atvejų, kai mūsų pasieniečiai matydami, kad situacija yra labai bloga sveikatos ar kitais požiūriais, įleido žmones. Ten tikrai yra ir vaikų, to irgi nereikia pamiršti.

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų valdžios atstovai šiemet ne kartą kalbėjo, kad Lietuva dės pastangas, jog migracijos prieglobsčio politika europiniu lygiu būtų keičiama. Negirdėti, kad kažko būtų pavykę pasiekti keičiant politiką ir teisinę bazę.

Europos Sąjunga paskelbė, kad gali būti pritaikytos 4 mėnesių laikinosios priemonės pasienio procedūrų vykdymui. Tai yra labai daug, prieš pusę metų net nebuvo galima įsivaizduoti, kad tokius dalykus galima padaryti.

Buvo suprasta, kad tai nėra natūrali migracija ir kad tai yra organizuojama režimo, ir kad reikia daryti tokią išimtį. Tai neleidžia taip lengvai manipuliuoti prieglobsčio teise.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat finansavimas – iš Europos Sąjungos kitiems metams mes gausime dvigubai daugiau lėšų sienos stebėjimo sistemoms, visoms technologinėms priemonėms, kurios sustiprins mūsų pasieniečių pajėgumą saugoti mūsų sieną.

Taip, kol kas tai nėra pinigai fiziniam barjerui, labai gaila, bet sieksime ir to, bet tai jau dvigubai daugiau lėšų, nei buvo iki šiol. Vasario mėnesį specialus režimas europiniame lygmenyje bus paskelbtas būtent mūsų regionui, įvertinus, kad šita krizė yra kitokia, todėl ir priemonės turi būti lanksčios.

REKLAMA

Tą pati apgręžimo politika, kuri yra kritikuojama, bet niekas iš Europos Sąjungos oficialiai nėra pasakęs, kad šita politika yra draudžiama. Tai reiškia, kad mes po truputį judame link to, kad apgręžimo politika gali tapti sienos apsaugos veikimo algoritmu, modeliu visos Europos Sąjungos mastu.

Čia „Frontex“ turiu naujieną, mano požiūriu, gerą. Tikrai atsiras valstybių, kurios kels klausimą, kad „Frontex“ mandatą reikia papildyti – ne tik surinkinėti žmones kaip viešbučio administratoriams nuo sienos ir kažkur Europos Sąjungos viduje apgyvendinti, bet kartu vykdyti ir apgręžimo politiką. Jei „Frontex“ misija yra sienos apsauga, tai sieną reikia saugoti, o ne tai imituoti.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

vaikai jų kultūroje neturi didelės vertės
Mieli ponai, ką dar sugalvosit ?Kaip galite tai tvirtinti ? Vaikai- svarbiausi mamai ir tėčiui, nesvarbu, kas jis bebūtų- kirgizas, armėnas, arabas ar žydas.Graudu tai klausyt iš įtakingų ir išprususių žmonių.
Deja tai tiesa,paklauskit kas tarnavo Afganistane,Afrikoje.
Pas juos didesnė vertę turi gyvuliai negu vaikas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų