Laurinavičius: Rusija vykdo milžinišką dezinformacijos kampaniją prieš „AstraZeneca“ vakciną

Europą drebina vakcinų karas. Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui pareiškus, kad rusiška vakcina „Sputnik V“ kenkia valstybei, yra nepatikima ir ją uždraudė, pratrūko Kremliaus ruporai. Tuo metu Rusijos režimo analitikas Marius Laurinavičius įsitikinęs, kad būtent Kremlius pakurstė nepasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina.

Plačiau šia situacija domėjosi laida „Karštai su tv3.lt“.

Skleidžia propagandą

Labiausiai Volodymyro Zelenskio pareiškimu liko nepatenkintas Vladimiras Žirinovskis.

„Ukrainos prezidentas yra kvailys. Kaip taip galima? Visas pasaulis nori mūsų vakcinos, o šitas kvailelis neeksperimentuos. Prie mūsų stovi eilė. Mes nespėjame skraidinti lėktuvų su mūsų vakcina visam pasauliui. Rusijos lėktuvai, atgabenę išsigelbėjimo vakciną, pasitinkami su ašaromis akyse“, – rusų žiniasklaidai kalbėjo V. Žirinovskis.

O ši Maskvos žinia apie „Sputnik V“ apskriejo ne tik 140 milijonų Rusijos gyventojų, valstybes satelites, bet ir visas rusiškus kanalus matančias šalis. Kremliaus žinia aiški ir paprasta – esą „Sputnik V“ yra geriausia vakcina pasaulyje, o visos kitos yra mirtinai pavojingos. Šioje propagandos lavinoje dalyvauja aukščiausio rango Rusijos politikai.

„Mūsų vakcina – geriausia pasaulyje. Mes patys pirmi ją pagaminome ir visa Rusija turi pasveikti. Amerikoje, mums jų gaila, bet ten mirs milijonai. O mūsų rezultatas geriausias“, – vienoje laidoje kalbėjo V. Žirinovskis.

Abejones apie „AstraZeneca“ vakciną pasėjo Rusija

Rusijos režimo analitikas Marius Laurinavičius dėl Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse kilusios vakcinacijos krizės mato aiškią Maskvos leteną. Kremliui Europoje pavyko įgyvendinti savo planus.

„Kremlius nuo pandemijos pradžios, tas yra visiškai akivaizdu, vykdo naują operaciją – „infekcija“, – tikino Vilniaus politikos analizės instituto vyr. analitikas M. Laurinavičius.

Rusijos dezinformacijos kampanija, nukreipta prieš „AstraZeneca“ vakciną, pradėta su labai aiškiu tikslu – suskaldyti Europos Sąjungos vienybę. Antras tikslas – pašalinti „AstraZeneca“ vakciną iš Europos rinkos, kaip konkurentą rusiškai „Sputink“ vakcinai.

REKLAMA

„Nuo praėjusių metų rugsėjo, iškart po to, kai jie patys patvirtino niekieno kito nepatvirtintą „Sputnik“ vakciną, jie pradėjo milžinišką dezinformacijos kampaniją prieš „AstraZenecą“. Būtent prieš „AstraZenecą“, – aiškino M. Laurinavičius.

Lietuva – tarp nukentėjusiųjų nuo melo

Dėl Maskvos skleidžiamo melo nukentėjo ir Lietuva. Žmonių akyse krito pasitikėjimas „AstraZeneca“.

„Pažiūrėkite į paprastus faktus. Kas labiausiai nesiskiepija būtent „AstraZeneca“ vakcina? Tai yra Visaginas, kuris gyvena absoliučiai rusiškoje informacinėje erdvėje, ir Šalčininkų rajonas. Tai atsakymas yra labai aiškus, kas labiausiai nusipelnė, kad būtų pasėta ta abejonė“, – tikino analitikas.

Mariaus Laurinavičiaus teigimu, dabar Kremlius darys viską, kad „Sputnik V“ būtų įteistinta kuo daugiau Europos Sąjungos šalių.

„Yra jau mažiausiai kelios valstybės, kurios nepaisant to, kad Europos vaistų agentūra nepatvirtino šitos vakcinos, jos jau perka ir gabenasi pas save. Tai yra milžiniškas Kremliaus laimėjimas.

Jau yra keliama grėsmė, reali grėsmė, nes iki šiol nėra jokių patvirtinimų, kad „Sputinik“ vakcina yra apskritai veiksminga ir nepavojinga, ją atsisakė patvirtinti net Indija“, – įsitikinęs M. Laurinavičius.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
K
Kazimieras
2021-03-27 16:31:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
O aš visą laiką skaitau europos spaudą ir ten rašo kurios valstybėe atsisako astrazenicos . Turėk gėdos melagi
Atsakyti
-10

J
Jonas
2021-03-27 16:31:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb rusas mane uzaugino ,dave darba profesija o jus viska atemet tad aisku as pasitikiu jais o ne jumis ir mielai skiepysiusi ju o ne sorosine vakcina
Atsakyti
-20

F
Fgfg
2021-03-27 16:24:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jau tas kausas savo bibenosisku snukiu, nusisneka visai, paraanoja asilui
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (91)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų