Daugelis Šalčininkų gyventojų nori skiepytis tik „Sputnik V“: „Mes žinome, kad ji gera“

Kol Lietuvoje sumaištis, kokią čia dabar geresnę vakciną pasirinkus, Šalčininkuose viskas aišku kaip dieną – žmonės kaip išganymo laukia vakcinos „Sputnik V“. Kodėl taip nutiko ir plačiau apie šią situaciją domėjosi laida „Karštai su tv3.lt“. 

„Mes žinome, kad ji gera“, – kalbėjo viena Šalčininkų gyventoja.

„Mūsų valdžia šneka, kad „Sputnik“ bloga, ir neims. Estija, jeigu patvirtins, tai ims „Sputnik“, – įsitikinusi kita Šalčininkų miestelio gyventoja Ana.

Pasitiki tik rusiška vakcina

„Sputnik V“ vakcina – tik tokią ir ne kitokią į savo nuo karantino pavargusius kūnus ir sielas sutinka priglausti daugelis vietinių gyventojų.

„Man – niekaip! Nenoriu aš vakcinų, – teigė Šalčininkų gyventoja, bet paklausta, ar nenorėtų rusiškos vakcinos, persigalvojo, – „Sputnik“ rusiškos vakcinos noriu. Aš pasitikiu rusais.“

„Jeigu patikrins ten ją europietiškai, tai manau, kad geriau negu šitą Pfizer ar Maizer“, – tikino miestelio gyventoja Ana.

Iš viso paskiepytų šalčininkiečių skaičius yra rekordiškai mažas – vos trys su puse procento visų gyventojų. Arba vos 1067 žmonės iš 30 500 rajono gyventojų. Vakcinacijos patalpos tuščios kaip po karo ir maro.

Nesiskiepija ne tik jauni. Tarp dažniausiai atsisakančių dūrio, kuris garantuoja lengvą COVID-19 eigą be komplikacijų, yra senjorai.

„Jokio skiepo nelaukiu, bijau. Kokia sveikata, gi matot, kokia reklama eina – kas mirė, kam uždegimai. Mačiau ir per televizorių, ir per feisbuką. Rodė, kad visa ranka ištinusi po skiepo“, – tikino Šalčininkų miestelio senjorė.

Rusų propaganda – per televizorių

Vietos valdžia skėsčioja rankomis. Prievarta skiepytis nepriversi, o žmonės atsisako skiepytis masiškai.

„Žmonės tiesa pasakius gal ir bijo kažkiek. Kviečiamų yra tikrai nemažai, nemaža dalis sutinka, o paskambinus susitarti dėl datos ir valandos, tai dauguma jau atsisako, sako, kad gal perskambinkit po savaitės “, – tikino Šalčininkų rajono savivaldybės gydytoja.

REKLAMA

Be to, šalia – Aliaksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija, kurios valstybinių televizijos kanalų propaganda sukasi beveik kiekvieno šalčininkiečio televizoriuje.

Todėl dabar Šalčininkų rajone skiepų madas diktuoja ne Lietuvos, o Baltarusijos ir Rusijos valdžia.

„Jei žiūrėsi televizorių, tai rodosi, kad rusiška geresnė „Sputnik V“. Taip, per televizorių, televizorių žiūriu baltarusišką ir rusišką“, – laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistui teigė Šalčininkų gyventojas Andrejus. 

Atsisakančių skiepytis priežastys pačios įvairiausios, tačiau pati populiariausia – sąmokslas prieš juos ir jų sveikatą. Esą „supuvę vakarai žmones nori sučipuoti ir numarinti“.

„Dėl to, kad visi kalba, ką mes tokie kvaili? Jie nori mus visus į kapus nuvaryti, kad žmonės kuo greičiau išmirtų“, – įsitikinusi Šalčininkų gyventoja.

„Nereikia, mes senukai ir mums dar reikia pagyventi. O jie čia daro eksperimentus su senais žmonėmis“, – įsitikinusi miestelio gyventoja Felicija Judickaja.

Visą reportažą iš Šalčininkų miestelio žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Lietuvos valdžios trūkumai – komunikacijoje?

Taip kad kol kas nemaža dalis mūsų piliečių vis dar gyvena antivakciniame pasaulyje. Nors kitą vertus, ar šie žmonės gauna pakankamai informacijos apie skiepų privalumą ir trūkumus iš mūsų valdžios?

„Čia reportažas pakankamai baisus. O ko galima tikėtis, jeigu žmonės žiūri tik kitų šalių televiziją ir kitos informacijos negauna? Tai tikriausiai turi atsirasti strategija būtent šitiems kraštams, rajonams ir reikia sukurti komunikacijos mechanizmą, kad tie žmonės gautų kitą informaciją“, – laidoje aiškino Seimo narys Antanas Matulas.

Pasak profesoriaus Sauliaus Čaplinsko, didelė problema yra ir ta, kad vis mažiau medikų moka rusų kalbą, o pasakyti tik vieną žodį šiuo atveju neužtenka. 

„Paprasčiausiai matosi, kad situacija taip paprastai nesikeičia ir nėra taip paprasta komunikuoti ir išaisyti tas komunikacijos klaidas. Kalbėkime apie rusakalbę Lietuvos gyventojų dalį. Man dažnai tenka duoti interviu ir aš puikiai žinau, kad sakykime rusiškai šnekančių žmonių nėra tiek daug, ypač jaunų medikų tarpe. Tai jau tampa problema. O vien tik tai pasakyti žodį arba pasakyti informaciją, arba įdėti į internetą, tai mes puikiai suprantame, kad to neužtenka“, – įsitikinęs S. Čaplinskas.

REKLAMA

Labiausiai žmonės įsibaiminę dėl „AstraZeneca“ vakcinos. Profesoriaus manymu, žmonėms reiktų leisti pasirinkti.

„Galbūt mes galėtume būti ir pirmieji, kurie išdrįstų pasakyti, kad „gerai, jeigu nenorite „AstraZenecos“, tai perleiskime tą skiepą kitai žmonių grupei, nes mums svarbu, kad apskritai kuo daugiau gyventojų pasiskiepytų“. <…> Kai nebus tos prievartos ir bus galimybė pasirinkti, tai galbūt tada matysime, o ypač su laiku aš net neabejoju, kad bus aišku, jog „AstraZeneca“ vakcina yra saugi ir efektyvi, tada pasikeis ir nuostata į šitą vakciną“, – teigė S. Čaplinskas.

Visą S. Čaplinsko ir A. Matulo komentarą žiūrėkite čia:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
m
marek.ekupnik
2021-03-17 11:42:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ten nėra Landsbergio,ten niekas nesiruošia kariautia su Russija ten gyvena Zmones
Atsakyti
-6

w
w
2021-03-17 11:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kodėl rusiškas kraujas, mes iš VIDURIO LIETUVOS irgi mielai su Sputniku, juk vaikystėj rusiškom vakcinom buvom skiepijami ir viskas gerai. Laukiam kuo greičiau rusiškos vakcinos
Atsakyti
-14

N
Na jau
2021-03-17 11:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug kas pas juos geriau buvo padaroma, "tarybinius" baldus, buitine technika ne tik seneliai naudodavo, bet ir vaikai ir anukams likdavo, o dabar pora metu neatlaiko..
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (116)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų