Kupiškyje žvejai stebina sumanumu, viskas – kaip pas tikrus amerikiečius

Ledui vandens telkiniuose pasiekus pusmetrį, užkietėję meškeriotojai spurda pasimėgauti poledine žvejyba. Tačiau kai kurie kupiškėnai šiemet per karantiną ir šalčius meškerioja kaip tikri amerikiečiai – įsirengė specialius ledu stumiamus namukus žvejybai.

Nedidelį keturvietį namuką ant Kupiškio marių ledo traukia elektrinė tempimo gervė. Vietos gyventojas Evaldas per karantiną iš jo žvejoja: „Jeigu nekimba, šitoj vietoj negalima pagaut žuvies, galima lengvai namuką nutempti geresnėn vieton, kur daugiau žuvies.“

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kupiškyje stebina sumanumu: poledinė žvejyba vyksta kaip pas tikrus amerikiečius

Užkietėjęs žūklautojas seniai svajojo apie komfortišką žvejybą ant ledo ir tik šiemet po pernykštės besniegės žiemos pavyko 2 savadarbius namukus užtemti ant marių.

„Čia tokia žvejyba kaip atrakcija šitam namely, kaip žvejyba amerikietiškai, tai daro Amerikoj, Rusijoj, kur storas ledas būna, mes tokį ledą ne kiekvienais metais turim. O padariau tai, ką svajojo žvejai. Ir ką pats sudėjau, sugalvojau“, – sako žvejys Evaldas Varnauskas.

Nagingas kupiškėnas sodo namuką perkonstravo ir pritaikė žvejybai. Kad būtų lengviau traukti ledu, įtaisė slides, pakabino plūdurus, net viduje grindyse išgręžiojo skyles eketėms.

„Mano kūryba, dėtos slidės ir pantomas. Na ir vidus, pažiūrėjau per jutubes visokias kur yra Amerikoj, Rusijoj. Viską sudėjau į krūvą ir padariau, kad vasarą galėtų juose gyventi žmonės, o žiemą jie transformuojasi ir nutempiama ant ledo“, – pasakoja E. Varnauskas.

Vyras namukus pasigamino du, kad galėtų nuomoti ir kitiems meškeriotojams. Net ir karantino metu, vos tik namukai atsidūrė ant ledo, iškart sulaukė vietinių žvejų susidomėjimo. Ir nenuostabu – sėdint jame nei vėjas užpučia, nei šaltis skruostus kanda.

Kęstutis – aistringas meškeriotojas, tokį namuką išbando pirmą kartą. Vyras džiaugiasi, kad yra vietinis, per karantiną bent ramiai pažvejoti galintis. Kitu laiku, pasak vyrų, nerastum vietos ant ledo, kiek kasmet marias užgula užkietėjusių žvejų iš visos Lietuvos.

REKLAMA

„Pirmą kartą viskas domina, kaip viduj viską apsižiūrinėjau, kol kas matysime, kaip su žuvim. Sėdi kaip namuose, tik ko be trūksta, gero kibimo“, – teigia žvejys Kęstutis Grigaliūnas.

„Liūdna, aišku, uždarytos savivaldybės, žvejų būtų, bet jų tiesiog nėra. Vietiniam, bet ir jų čia, nedaug likę“, – kalbėjo žvejys Marijus Varnauskas.

„Labai gaila, niekas negali, va, tuščios marios, patys matot, o būdavo nerasi, kur pastatyti mašinos, pilni keliukai pristatyta ir laimingi žvejai gaudydavo karšiukus“, – sako E. Varanauskas.

Kaimo turizmu prie marių užsiimantį Evaldą karantinas labai slegia. Jei ne griežti ribojimai, vyras šią išskirtinę žiemą namelius būtų neblogai išnuomojęs.

Dabar teks laukti pandemijos pabaigos ir tikėtis turizmo sektoriaus atsigavimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų