Ant Nyderlando ežerų – čiuožėjai ir juos iš vandens spąstų vaduojantys gelbėtojai

Paspaudus šaltukui ir užšalus ežerams Lietuvoje – ant ledo patraukė poledinės žūklės išsiilgę žvejai. O štai Nyderlanduose – kai tik vandens telkinius užtraukia pakankamai storas ledo sluoksnis – olandai masiškai galanda pačiūžas. Tiesa, kai kurie per daug skuba džiaugtis žiemos pramogomis – pačiame Hagos centre gelbėtojams iš vandens spąstų teko gelbėti maždaug tuziną čiuožėjų.

Pačiame Hagos centre esančio Hofvijverio tvenkinio ledas – pirmoje dienos pusėje miestiečiams, panašu, dar atrodė saugus. Ir olandai čia suskubo prisiminti čiuožimo įgūdžius. Bet popiet pakaitinus saulutei – plonas ledas tvenkinio pakraščiuose ėmė skilinėti ir lūžinėti. Keliems olandams vietoj čiuožimo teko savo kojomis išbandyti vandens šaltį.

Nemaloniai pasibaigusią pramogą vietos gyventojai nufilmavo vakar. Į pagalbą ant tvenkinio viduryje esančios salelės įstrigusiems čiuožėjams gelbėtojai ir policija suskubo apie 15 val. Gelbėtojai į krantą ištraukė apie 10-15 pramogautojų.

Čiuožimą galima drąsiai vadinti nacionaline olandų žiemos pramoga. Šalyje jau savaitę spaudžiant šaltukui – gyventojai su nekantrumu laukė šio savaitgalio ir skubėjo išbandyti ledo tvirtumą. Po dviejų mėnesių karantino atsiradusi galimybė čiuožti – olandams lyg laimėjimas loterijoje.

„Puiki proga eiti į lauką ir papramogauti, kai muziejai ir visa kita uždaryta“, – tikina bendruomenės atstovė Telissa Schreuder.

Netoli Roterdamo vietos čiuožimo klubo nariai matuoja ledo storį. Čia jau nuo savaitės vidurio leista ant ežero lipti vaikams ir čiuožėjams.

„Trečiadienio vakarą jau buvo beveik 7 cm ledo. Ir šiek tiek sniego, tad atidarėme sezoną“, – pasakojo čiuožimo klubo narys Herald Van Beest.

O ši olandų eilė Amsterdame – ne prie Covid-19 tikrinimo punkto, o pačiūžų taisyklos. Vienas po kito olandai prašo pagaląsti pačiūžas ir traukia ant ledo.

 

Olandijoje nuo XVIII a. gyvuoja ir Vienuolikos miestų turo tradicija – tai labai šaltomis žiemomis Nyderlandų šiauriniame Fryzijos regione rengiama čiuožimo ant ledo maratonas. Jo dalyviai čiuožia 200 km ilgio užšalusių vandens telkinių trasa, besidriekiančia per 11 istorinių provincijos miestų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų