Koncertuoti negalintis Čižauskas dirba suvirintoju Vokietijoje: alga iki 3 tūkst. eurų, bet dukros ilgiuos nežmoniškai

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina atlikėją, grupės „2 Donatai“ lyderį Donatą Čižauską. Per pirmąjį karantiną jis iškeitė sceną į statybų aikštelę Vokietjoje, o dabar vėl grįžo ten užsidirbti duonai. Vyras atviras – kai turi šeimą, esi priverstas galvoti, kaip suktis iš padėties, nes gyventi vien tik iš santaupų nebeišeina.

„Aš turiu mažą dukrelę, žmoną, finansinių įsipareigijimų. Pragyventi vien iš 250 eurų pašalpos neįmanoma, o santaupos juk irgi tirpsta. Taip, praėjusi vasara buvo labai dosni, nes koncertavome neskaičiuodami valandų ir pavyko tikrai gerai užsidirbti, bet aš esu toks žmogus  – negaliu laukti, kol kišenėje liks tik keli centai. Jeigu valstybė tuos žmones, kurie dėl karantino liko be darbo, remtų didesnėmis išmokomis, galbūt nereikėtų važiuoti į užsienį uždarbiauti, bet situacija dabar tokia, kokia yra. Aš ieškau išeičių, kaip užsidirbti papildomai, net jeigu dainuoti man patinka kur kas labiau, nei vairuoti ekskavatorių ar dirbti suvirintoju,“ – šypsodamasis sako Donatas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Donat Čižausko gyvenimo akimirkos

Vyras tikina, kad ir iki muzikinės savo veiklos dirbo būtent suvirintoju, nes turi įgijęs šią specialybę, o dabar ji labai praverčia. Donatas neatmeta, kad jei pandemija toliau nesitrauks ir rudenį smogs trečioji banga, jis greičiausiai su visam atsisakys koncertinės veiklos.

„Kai gyvenimas toks nestabilus, gali visko nutikti. Esu geras suvirintojas, man sekasi – štai vokiečiai jau dabar sako, kad mesčiau muzikavimus ir likčiau toliau dirbti jų šalyje. Bet aš esu Lietuvos patriotas, man norisi toliau gyvenimą kurti savo gimtinėje. Nors esam su žmona kalbėję apie emigraciją, visgi rimčiau šios idėjos nesvarstėme. Tiesa, Lietuvoje suvirintojai uždirba neblogai, bet Vokietijoje atlygis gerokai didesnis. Per mėnesį čia galima užsidirbti apie 3000 eurų, o jeigu esi lankstus ir statybų aikštelėje sugebi atlikti įvairių darbų, tuomet galimybės dar didesnės. Man pasisekė, kad dirbu brolio įmonėje, bet šiuo metu esu vienintelis, kuris čia atvyko tik karantino laikotarpiui. Kiti lietuviai įmonėje dirba nuolat,“ – pasakoja Donatas.

Visgi atlikėjas pripažįsta, kad nežinomybė dėl ateities vargina, o būti atskirai nuo šeimos – didžiulis psichologinis išbandymas. Vyras neslepia, kad beprotiškai pasiilgsta dukrelės ir žmonos.

„Aš nesijaučiu laimingas, kai savo vaiką matau tik per ekraną. Dukrytei treji metukai ir jai reikia tėčio šalia. Vis klausia, kada grįšiu... O aš nežinau, ką pasakyti, nes pats nesu tikras, kada parvažiuosiu. Planavau, kad dirbsiu Vokietijoje tik kelias savaites, o štai jau trečias kartas, kai esu išvykęs. Buvau parvažiavęs Kalėdoms ir tikėjausi, kad po Naujų metų padėtis keisis, karantinas atlaisvės, galėsim bent dainas įrašinėti, tačiau viskas pasisuko taip, jog vėl turėjau išvažiuoti,“ – atvirai sako Donatas.

Ne ką lengviau ir jo scenos partneriui, kuris, pasak atlikėjo, irgi griebiasi įvairių papildomų darbų – nuo vaidinimo Kalėdų seneliu iki prekių išvežiotojo. Pokalbio metu taip pat išgirsite, kaip karantiną sekasi išgyventi vokiečiams ir kaip Donatą su kolegomis garaže apkirpo darbų vadovo surastas kirpėjas.

Visą interviu su D. Čižausku tiesiai iš statybų aikštelės žiūrėkite video įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
S
Saunuolis
2021-02-10 17:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sekmes, donatai
Atsakyti
0

E
Emigrantė iš UK
2021-02-12 02:27:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šlykštu skaityti jūsų komentarą.Vyras išvyko dirbti,kad galėtų išlaikyti šeimą.Ar turėtų verkšlenti,kad baigiasi pinigai,nėra darbų...prašyti pašalpų...kaip daugelis įpratę.Taip ilgisi šeimos,visi ilgisi, nori būti kartu.Jeigu situacija nepakis,dar daugiau išvyks ne tik vyrai,bet ir šeimos,deja,deja.Sėkmės jums.
Atsakyti
0

E
Emigrantė iš UK
2021-02-12 02:16:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi išvykę be šeimos,ypač jeigu lieka vaikučiai,labai jų ilgisi.Daug metų esu emigrantė,ir pastebėjau,kada atvyksta,visa šeima,psichologiškai yra stipresni,vieni kitus palaiko.Man regis,šeima turi gyventi kartu.Trumpam taip,bet ilgesniam laikui,ne.Ilgesys,jis toks skausmingas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų