Kol Vilnių kausto spūstys, siūloma pavyzdį imti iš Kauno

Vilnių sukausčius spūstims, Vilniaus meras Remigijus Šimašius yra prašęs Vyriausybės leisti savivaldybei pačiai spręsti, kuriose sankryžose grąžinti ant šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis. Vyriausybės atstovai ragina sostinės valdžią labiau pasistengti dėl miestiečių ir šiuolaikiškai įrengti šviesoforus sankryžose, o ne rinktis pigiausią būdą: užkabinti skardines žalias rodykles.

Nebelikus ant šviesoforų lentelių, leidusių sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui, Vilnių toliau kausto spūstys. Sostinės valdžia su didžiuliu nerimu sulaukė antrosios sausio savaitės, kai po Kalėdinių atostogų į gatves sugrįžo vaikai ir ratuoti suaugusieji.

Tikėdamasis ir Kauno bei Klaipėdos vadovų užtarimo, Vilniaus valdžia jau prašė Vyriausybės leidimo bent dvidešimtyje sankryžų grąžinti skardos lenteles su rodyklėmis.

„Apsitarėm su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais, kad kreipsimės į Susisiekimo ministeriją ir Vyriausybę, prašydami tam tikrose vietose, kur nenukenčia eismo saugumas, padėti išspręsti eismo iššūkius, mes galėtume žalias rodykles savivaldybių iniciatyva grąžinti“, – sakė Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Dauguma mūsų kalbinamų vilniečių taip pat nori grąžinti lenteles ant šviesoforų, tik vienas kitas – ne.

„Nevairuoju, man neaktualu. Nepastebėjau, kad kas pasikeitę būtų.“

„Aš Barselonoj gyvenu, ten daugiau yra ratų. Mažiau šviesoforų, daugiau ratų.“

„Prie mūsų namų nuėmė lentelę, mes jos labai ilgimės. Padidėjo eilės, pravažiuoti dabar sunkiau.“

„Kamščių problemą reikia spręsti.“

Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė lentelių su žaliomis rodyklėmis nusprendė atsisakyti pakeisdama kKelių eismo taisykles dar prieš penkerius metus, tačiau paliko 5 metų terminą pasiruošimui, kuris pastarąją Naujametinę naktį ir baigėsi.

Kai kuriose sankryžose drastiškai išaugus spūstims, Vilniaus miesto valdžia jau ilgisi šių lentelių.

REKLAMA

Susisiekimo ministras stebėjosi, kad Vilnius, nors ir modernizavo kai kurių sankryžų reguliavimą, nesugebėjo tinkamai pasiruošti lentelių panaikinimui, o Kaunas esą susitvarkė, įrengė net atskirų juostų sukantiems į dešinę prieš sankryžas, nors lentelių abiejuose miestuose buvo panašiai – po maždaug 120.

„Daugiausia sprendimų buvo atskiriant srautus, įrengtos papildomos sekcijos. Kad turėtų daugiau laiko išvažiuoti iš sankryžos į dešinę. Įdomesnė sankryžą Baltų-Rasytės, įrengta papildoma sekcija, kuri nuolatos dega žalia šviesa“, – teigia Kauno savivaldybės atstovas Martynas Matusevičius.

„Sankryžų yra kelios dešimtys, suma yra nemaža. Vienose sankryžose reikia pakeisti ne tik šviesoforus, bet ir įdiegti greitėjimo-lėtėjimo juostas, naujas pėsčiųjų saugumo priemones. Tikslios sumos pasakyti negaliu, bet esminis sankryžų perdarymas yra brangus malonumas“, – kalbėjo Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas.

Susisiekimo viceministras aiškino, kad lentelių grąžinimas nedera su kelių eismo Vienos konvencija, prie kurios Lietuva yra prisijungusi ir kurioje lentelės su žaliomis rodyklėmis nėra numatytos. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų