Kojala: Rusija turi galimybę sukelti karą, kuris būtų labai sunkiai suvaldomas

Į Ukrainą įvežant naują ir galingą karinę techniką kyla klausimas, ar Rusija nesiruošia karui. Kad tokia galimybė yra, pasakė politologas Linas Kojala. 

Tokią mintį jis išsakė TV3 žinių „Dienos komentare“, kur jį kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Dabar mes girdime apie papildomų karių, kariuomenės įvedimą į Krymą. Taip pat vis garsiau kalbama, kad ne patys kariai, o ten gabenama karinė technika sukelia labai daug pavojaus. Kiek tai yra svarbu?

Tai tikrai labai yra svarbu. Tai yra skaičiai, turint omeny jūsų minėtus karius ir karinę techniką, kurių mes iš esmės nematėme per visą konflikto laikotarpį – 7 metus.

Tai rodo, kad Rusija yra pasirengusi ir patiems agresyviausiems veiksmas, nors tai nebūtinai reiškia, kad jie bus panaudojami. Rusija grasina, Rusija skalambija ginklais ir akivaizdu, kad turi galimybę sukelti karą, kuris būtų labai sunkiai suvaldomas. 

Bet lūkestis yra, kad ir pati Rusija supranta, kad šiandien Ukraina yra daug geriau pasirengusi apginti save ir toks drastiškas puolimas net ir su labai didelėmis pajėgomis pareikalautų labai didelių kaštų ir pačiai Rusijai, o pergalės nebūtinai garantuotų. 

O kaip jūs manote, kokia yra tikimybė, kad visgi tas karas kils? Ar Rusija tik bando savo ribas, kiek jai bus leista, ar gali iš tiesų kilti rimtas karas?

Tas karas, galima sakyti, niekada ir nebuvo sustojęs. Visus tuos metus pavieniai apsišaudymai tikrai vyko, kariai ir toliau žūdavo. 

Dabar yra sutelktos didesnės pajėgos tęsiant karą, kuris vėlgi nebuvo niekada sustojęs. Matyti, kad Rusija išbando pasaulį, išbando Ukrainą, išbando Vakarus, bet tuo pačiu supranta, kad vien ginklais paimti Ukrainos jai nepavyks. 

Akivaizdu, kad tie metodai, kuriuos naudoja Kremlius, tiesiog brutali agresija, ji nebėra tokia veiksminga, kokia galėjo būti dar kadaise. 

O kaip Linas Kojala vertina Čekijos nepasitenkinimą Rusija, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
K
Kaimynui
2021-04-21 11:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas kaimyne, atsibasčius į svetimą kraštą, pranašu tikrai nebūsi. Negerbiant tos šalies į kurią atvykai, visada liksi svetimtaučiu, šiukšle, parazitu.
Atsakyti
-3

J
JBR
2021-04-21 10:27:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vien tik žodžiai "Rusija turi galimybę sukelti karą" kaip raudona skepetaitė skeltanagiams. Net tokia niekuo nekaltinanti frazė tolygi "Jūsų carui špygą parodė!".
Kiek suplėšytų telniažkių skeltanagių komentaruose!
Atsakyti
-4

B
Ble
2021-04-20 20:36:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melagiu melagis. Viska apverte antraip,kad tik Rusija apkaltint. Arba politologas is jo ne koks,arba gerai pamokejo uz tokio briedo isgalvojima.
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (76)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų