Klimatologas atsakė, ar dar sulauksime vasariškų orų

Šiuo metu vasaros orai labiau primena rudenį, bet staigus ir nemenkas atvėsimas nėra nuosprendis, teigė klimatologas Arūnas Bukantis TV3 žinių „Dienos komentare“.

Laidos metu jį kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Kiek laiko tęsis atvėsimas ir krituliai?

Ši savaitė švelniai tariant numatoma vėsi. Tik šeštadienį, sekmadienį pradės kilti temperatūra ir pasieks 25–26 laipsnius, o kitą savaitę dieną numatoma 21–25 laipsniai, naktimis apie 10–15 laipsnių.

Kadangi rugpjūtis yra daugiau panašesnis į rudens mėnesį, tai ilgesnėmis naktimis nusidrieks ir rūkai. Dar jie bus trumpalaikiai, po 4–5 valandas, bet rugpjūčio mėnesį jie jau būna dažnesni.

Būdavo skaičiuojama, kad Lietuvoje vasara iki Žolinių, o po to viskas eina rudeniop. Ši savaitė vėsi, tai ar mes galime tikėtis, kad vasaros dar kažkiek gausime?

Tikrai gausime, tik nereikia pamiršti, kad labai sparčiai trumpėja diena. Jei rugpjūčio pradžioje dienos trukmė 15 val. 50 min., tai mėnesio paskutinėmis dienomis diena bus dviem valandomis trumpesnė.

Saulė irgi nepakyla taip aukštai kaip liepą ir birželį, tai reiškia, kad ir saulės spinduliuotės intensyvumas yra mažesnis, tačiau dabar tiksliai pasakyti, kokia bus antroji rugpjūčio pusė, dar anksti.

Tie procesai, kurie vyrauja Europoje, yra labai dinamiški ir gali pasikeisti labai staigiai. Šiltesnių dienų dar sulauksime. Kažkokios taisyklės, kad tik iki Žolinių temperatūra turėtų būti vasariška, o vėliau vėsiau – nėra. Tik, žinoma, didesnė tikimybė karštų dienų būna rugpjūčio pirmoje pusėje.

O kokius su orais susijusius rekordus pasiekėme liepą, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
M
M
2021-08-05 07:39:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks oras bus ryt pasakysime poryt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų